مقالات مفید

5 مزیت گواهینامه ISO 9001

5 مزیت گواهینامه ISO 9001

5 مزیت گواهینامه ISO 9001، ایزو 9001 استانداردی بین المللی هست که الزامات سیستم مدیریت کیفیت (QMS) را مشخص می کند. سازمان ها، شرکت ها از استاندارد برای نشان دادن توانایی ارائه مداوم محصولات و خدمات متناسب با نیاز های نظارتی مشتری استفاده می کنند.

مزایای دریافت گواهینامه ISO 9001 این هست که به کارکنان شما کمک کرده و از آنها پشتیبانی میکند، لذا سطح رضایت مشتری بهبود پیدا می کند. حال توسط مقاله فوق می پردازیم به 5 مزیت گواهینامه ISO 9001.

5 مزیت گواهینامه ISO 9001

 

 

مزایای اخذ گواهینامه ایزو 9001:

مزایای دریافت گواهینامه ایزو 9001 این هست که به کارکنان سازمان کمک کرده و از آنها پشتیبانی می کند بنابراین سطح رضایت مشتری را بهبود می بخشد. مزایای گواهینامه ISO 9001 را می توان در عبارت زیر خلاصه کرد، " اتفاق بزرگی که برای سازمان در دنیا رغم می خورد" – شعاری که به طور برجسته در سایت سازمان ISO ظاهر می شود.

ISO 9001 به دلیل اقدامات کنترلی مبتنی بر ریسک و استاندارد سازی سیستم مدیریت کیفیت (QMS) در تولید مواد غذایی مهم هست. برای یک تولید کننده کوچک یا متوسط، داشتن گواهینامه ایزو 9001   به سازمان امکان می دهد بی نظمی استاندارد های ایمنی مواد غذایی را کنترل کند، در نتیجه درجه بالا تری از کیفیت در سراسر صنعت اعمال می شود.

نتایج پیروی از استاندارد ISO 9001 منجر به رشد، سود آوری، صرفه جویی در هزینه SMM می شود.

مزایای بودن گواهینامه ISO 9001:

داشتن گواهینامه ISO 9001 به این معنی است که شما یک فرایند مدیریت کارآمد برای نظارت بر روند تولید در اختیار دارید. این همچنین دریچه ای برای بهبود مستمر باز می کند، علاوه بر این، ممکن است نقایص تولید را برطرف کند تا بلافاصله برطرف شود.

مزایای اخذ گواهینامه ایزو 9001 به صورت مختصر در ذیل توضیح داده می شود.

  • عملکرد کارکنان و بهره وری کلی را افزایش دهید. کارمندان متعهد انگیزه اجرای فرایندهایی را دارند که برای اطمینان از شناسایی سریع و حل به موقع مشکلات انجام می شوند. QMS شما ، یک سیستم رسمی است که شامل رویه ها ، اسناد ، مسئولیت ها و فرایندها برای فرایندها و اهداف با کیفیت است. ممکن است به عنوان مجموعه ای از نیازهای موفقیت و رضایت خلاصه شود.

اخذ گواهینامه ایزو 9001  همچنین برنامه های مداوم و آموزشی را برای کارمندان ایجاد می کند تا آنها را به مهارتهایی برای کنار آمدن با نیازهای متغیر مشتری مجهز کند. این کار همچنین اطمینان حاصل خواهد کرد که کسب و کار شما حتی در هنگام ترک افراد کلیدی نیز به طور موثر ادامه خواهد داد.

  • فرآیندهای شرکت خود را از بین ببرید. یکی از مزایای اصلی ایزو 9001 داشتن فرآیندهای کامل کسب و کار و توانایی تعریف مسئولیت های کنترل کیفیت و همچنین انتقال این مشخصات به کارمندان است. QMS شما نیاز به ارائه معیارهای ارزشمندی مانند تحویل به موقع برای انجام تعهد ، توان عملیاتی و اثربخشی کلی تجهیزات دارد تا عملکرد سیستم شما را به درستی منعکس کند. این به شما کمک می کند تا تصمیمات بهتری برای بهبود رشد و سودآوری بگیرید.
  • کاهش ضایعات و بهبود کارایی. به جای تمرکز روی اشتباهات پس از واقعیت، یک QMS موثر اقدامات پیشگیرانه را انجام می دهد، بنابراین می توان از مشکلات بیهوده برای آینده جلوگیری کرد. گواهینامه ISO 9001 یک استراتژی بهبود مستمر را اجرا می کند، بنابراین شما همیشه با طراحی، به دنبال راه هایی برای کاهش ضایعات و بهبود کارایی هستید.
  • تجربه مشتری را بهبود بخشید. روند ISO به دلایل مختلف خدمات مشتری را بهبود می بخشد. این مناطق مهم را شناسایی می کند که مهمترین و اولویت مشتریان شما هستند. سپس روند کار را در مورد چگونگی اجرای آن بر اساس انتظارات و نیازهای آنها بیان می کند. به هر حال، تحویل محصولی که باعث کاهش اتلاف و هزینه می شود، به این معنی است که می توانید ارزش بیشتری برای مشتری خود به ارمغان بیاورید، وفاداری وی به شما را تقویت می کند.

مزایای اخذ گواهینامه ایزو 9001 برای سازمان ها:

اخذ گواهینامه ISO 9001 برای شرکت ها، سازمان های کوچک و متوسط SMM به دلیل توانایی ایجاد رشد، سود آوری و صرفه جویی در هزینه مهم هست. مزیت کاهش ضایعات همینطور به نیروی کار شما این امکان را می دهد تا کارایی بیشتری داشته و استاندارد های مداوم ISO 9001 برای بهبود کیفیت و موفقیت پایدار مشتری ایجاد می کند.

متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو 9001 می توانند توسط مجموعه ایران گواه اقدام نمایند جهت پیاده سازی الزامات استاندارد ISO 9001 سپس داشتن گواهینامه ایزو 9001.

 

مقالات مهم:

نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو معتبر

مستندات استاندارد ایزو 9001

 

کلمات کلیدی:

ISO 9001، ایزو 9001، مزایای اخذ گواهینامه ایزو 9001، مزیت گرفتن گواهینامه ISO 9001، اخذ ایزو 9001

شرکتهایی که از ایران گواه گواهینامه گرفته اند