مقالات مفید

چرا باید گواهینامه ایزو بگیریم

چرا گواهی ایزو بگیریم؟
مزایای دستیابی به گواهینامه ISO بسیار زیاد است و ارزش قابل توجهی برای سازمان شما دارد.

از ساده‌سازی سیستم‌ها برای استفاده کارآمد از منابع ارزشمند گرفته تا بهبود شهرت و جایگاه کلی شما در صنعت شما، گواهی‌های ISO تضمین می‌کنند که کسب‌ وکار شما به استانداردهای بهینه برای رونق و بهبود مستمر عمل می‌کند.


مزایای ISO 9001
برخی از مزایای ISO 9001 عبارتند از:

کاهش هزینه، سیستم ها و فرآیندهای بهبود یافته منجر به استفاده کارآمدتر از زمان، منابع و مهارت ها برای کاهش هزینه های کلی می شود.

انطباق مطمئن، در حالی که الزامات قانونی و مقرراتی می تواند از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت باشد، بسیار مهم است که هر سازمانی از تمام قوانین و مقررات مربوط به حوزه خود پیروی کند. ISO 9001 به کسب و کارها این امکان را می دهد که این استانداردها را شناسایی و به درستی رسیدگی کنند، در حالی که از ساخت فرآیندهایی برای بررسی انطباق در سازمان پشتیبانی می کند.

اعتماد به نفس بهبود یافته، یکی از مزایای دیگر ISO 9001 افزایش کلی آن برای اطمینان مشتری است. این به شما امکان می دهد بازخورد مثبتی کسب کنید و احتمال برنده شدن در تجارت بیشتر در بخش خصوصی و دولتی را افزایش دهید.

 

بیشتر بخوانید: ایزو 9001 چیست؟


مزایای ISO 14001
در اینجا برخی از مزایای گواهی ISO 14001 آمده است:

حفاظت از محیط زیست، دوستی با محیط زیست یک موضوع داغ در حال حاضر است. اگر می‌خواهید تأثیر کسب‌ وکار خود را بر دنیای اطراف خود محدود کنید، ایده خوبی است که یک سیستم مدیریت محیطی را پیاده‌سازی کنید که الزامات سیستم مدیریت محیط زیست "ایزو 14001" را برآورده کند.

اعتبار سبز خود را نشان دهید، بسیاری از مصرف کنندگان فعالانه به دنبال تامین کنندگانی هستند که سخت تلاش می کنند تا انتشار کربن را کاهش دهند و از سیاره محافظت کنند. دریافت گواهینامه ISO 14001 ممکن است به شما در جذب کسب و کار جدید کمک کند.

کاهش ضایعات و هزینه ها،یک سیستم مدیریت زیست محیطی موفق به شما کمک می کند تا ضایعات را در سازمان خود به حداقل برسانید، که به نوبه خود باید به کسب و کار شما در صرفه جویی در هزینه کمک کند.

بیشتر بخوانید: اخذ گواهینامه ایزو 14001.


مزایای ISO 27001
در اینجا چند دلیل خوب برای دریافت گواهینامه ISO 27001 آورده شده است:

از کسب و کار خود محافظت کنید، اگر هکرها گذرواژه‌ های شرکت شما، جزئیات مشتری و غیره را در دست بگیرند، نقض داده‌ها می‌تواند بسیار آسیب‌رسان باشد. یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات مطابق با ISO 27001 می‌تواند به محافظت از داده‌های حساس در برابر مجرمان سایبری کمک کند.

به مشتریان خود اطمینان دهید، حفظ حریم خصوصی داده ها یک نگرانی کلیدی برای بسیاری از مصرف کنندگان مدرن است. هنگامی که شما تعهد خود را به امنیت اطلاعات با دستیابی به اعتبار ISO 27001 نشان دادید، مشتریان بالقوه ممکن است تمایل بیشتری به همکاری با شما داشته باشند.

اجتناب از مجازات، مقامات اغلب جریمه ها و سایر مجازات ها را برای سازمان هایی که موفق به جلوگیری از نقض داده ها نمی شوند تعیین می کنند. گواهینامه ISO 27001 باید به طور چشمگیری خطر یافتن خود را در آن موقعیت کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: اخذ گواهینامه ایزو 27001.

شرکتهایی که از ایران گواه گواهینامه گرفته اند