مقالات مفید

مدارک لازم جهت اخذ رتبه 3 انفورماتیک

مدارک لازم جهت اخذ رتبه 3 انفورماتیک چیست؟

مدارک لازم جهت اخذ رتبه 3 انفورماتیک، این موضوعی است که ممکن است درخواست شما هم باشد. اینکه چه مدارکی لازم است تا بتوانیم رتبه 3 انفورماتیک را دریافت کنیم؟

شرکت هایی که حوزه فعالیت آنها خدمات شبکه، رایانه، تامین و تجهیز خدمات شبکه یا IT می باشد برای حضور در مناقصات نیاز به اخذ گواهینامه انفورماتیک دارند. رتبه انفورماتیک از پایه 7 الی پایه 1 توسط سازمان برنامه و بودجه (شورای عالی انفورماتیک) برای مدت دو سال صادر می شود.  برخی از شرکت ها گواهینامه رتبه انفورماتیک را داشته و قصد ارتقاء رتبه انفورماتیک را دارند. برخی دیگر از شرکت ها در ابتدا درخواست رتبه 3 انفورماتیک را دارند. چالش شرکت ها مدارک لازم جهت اخذ رتبه 3 انفورماتیک است که از طریق این مقاله به آن می پردازیم.

 

بیشتر بخوانید: گواهینامه ایزو مورد نیاز شرکت های کامپیوتری چیست؟

 

برای دریافت رتبه 3 انفورماتیک چه مدارکی لازم است؟

برای دریافت رتبه 3 انفورماتیک باید توجه داشته باشید که عموماً شرکت ها برای اولین بار نمی توانند اقدام به اخذ رتبه 3 انفورماتیک نمایند. برخی از مشاوران یا شرکت های ثبتی ممکن است به شما اعلام کنند با روابطی که دارند می توانند رتبه 3 انفورماتیک را دریافت کنند. آیا واقعاً با صداقت صحبت می کنند؟ 

شما باید بدانید صلاحیت شرکت شضما برای دریافت رتبه 3 انفورماتیک توسط سازمان برنامه و بودجه تایید می شود؟ این کار خیلی سختی نیست. فقط کافی است اطلاع داشته باشیم چه شرایطی نیاز است تا بتوانیم رتبه 3 انفورماتیک دریافت کنیم.

سوابق ثبت شرکت خود را بررسی کنید. عموماً شرکت هایی می توانند اقدام به دریافت رتبه 3 انفورماتیک نمایند که دارای سوابق تاسیس چند ساله باشند. این یعنی اینکه شرکت های تازه تاسیس نمی توانند اقدام به اخذ رتبه 3 انفورماتیک نمایند.

سوابق و رزومه کاری مدیر عامل و کارشناسان امتیاز آور که معرفی می کنید را بررسی کنید. مدیرعامل شرکت باید حتماً دارای مدرک کارشناسی باشد و حداقل 5 سال سوابق کاری مرتبط و رزومه کاری مرتبط داشته باشد. 

کارشناسان امتیازآور معرفی شده نیز باید حتما دارای سوابق کاری مرتبط و رزومه کاری مرتبط داشته باشند. برای کارشناسان امتیازآور معرفی شده بهتر است این سوابق 36 ماه باشد.

اظهارنامه مالیاتی سه سال اخیر خود را بررسی کنید. عموماً شرکت ها برای اینکه مالیات کمتری پرداخت کنند خود را زیان ده معرفی می کنند. برای اخذ رتبه 3 انفورماتیک شما باید شرکت سود دهی باشید. پس بنابراین هزینه های خود را پایین آورده و قراردادهای مالی خود را بالا نگه دارید. این باعث می شود که شما شرکتی با گردش مالی بالا داشته باشید.

برگه خوداظهاری آخرین برگه مالیاتی و برگه تسویه حساب مالیاتی خود را برای اخذ رتبه 3 انفورماتیک ارائه دهید. پرداخت به روز مالیاتی باعث می شود شما امتیاز بالاتری دریافت کنید. پس می توانید رتبه 3 انفورماتیک را دریافت کنید.

قراردادهایی با مبلغ ریالی بالا را بارگزاری کنید. برای اینکه بتوانید رتبه 3 انفورماتیک دریافت کنید باید قراردادهایی را به سازمان برنامه و بودجه اعلام کنید که مبالغ بالایی داشته باشند. شما با فاکتور و یا قرارداد حدود 100 میلیون تومان نمی توانید اقدام به اخذ رتبه 3 انفورماتیک نمایید.

مدرک تحصیلی کارشناسان امتیاز آور برای اخذ رتبه 3 انفورماتیک خیلی مهم است. نفراتی را به عنوان کارشناس امتیاز آور معرفی کنید که حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط داشته باشند.

لیست بیمه شما بسیسار مهم است برای اخذ رتبه 3 انفورماتیک. شما نمی توانید با 4 نفر کارمند رتبه 3 انفورماتیک دریافت کنید. برای اخذ رتبه 3 انفورماتیک باید حداقل لیست بیمه 20 نفره داشته باشید.

برگه پرداخت حقوق کارمندان خود را اعلام کنید. حقوق و مزایای کارشناسان امتیاز آور بسیار مهم است برای تعیین رتبه انفورماتیک شما. بنابراین چنانچه درخواست رتبه 3 انفورماتیک دارید، حقوق و مزایای کارمندان خود را حداکثر سقف مجاز اعلام کنید.

مدارک دیگری جهت اخذ رتبه 3 انفورماتیک مهم هستند. همانند:

مفاصاحساب بیمه، تجهیزات دفتر مرکزی، تعداد قراردادها، قدمت و سوابق کاری شرکت متقاضی رتبه 3 و مدارک شرکتی. پس جهت مشاوره برای اخذ رتبه 3 انفورماتیک می توانید از مشاوره رایگان شرکت ایران گواه بهره مند شوید.

 

بیشتر بخوانید: اخذ فوری رتبه انفورماتیک.

 

شرایط اخذ رتبه 3 انفورماتیک چیست؟

شرکت هایی که قبلاً رتبه انفورماتیک دریافت کرده باشند و نیاز به ارتقاء رتبه انفورماتیک داشته باشند شرایط بهتری دارند برای اخذ رتبه 3 انفورماتیک. این شرکت ها با به روز کردن مدارک خود و ارتقاء مبلغ ریالی قراردادهای خود به راحتی می توانند اقدام به دریافت رتبه 3 انفورماتیک نمایند. اما شرکت هایی که تازه تاسیس هستند و تا بحال اقدامی برای اخذ رتبه انفورماتیک نداشته اند به سختی در ابتدا می توانند اقدام به اخذ رتبه 3 انفورماتیک نمایند. دقت داشته باشید که سازمان برنامه و بودجه احراز صلاحیت شما را برای انجام پروژه های عمرانی یا مشاوره ای انجام می دهد. اخذ رتبه 3 انفورماتیک یعنی اینکه شما را برای کارهای بزرگتر با مبلغ ریالی بیشتر احراز صلاحیت کرده اند. پس بنابراین شرکت های کوچک که گردش مالی کمتری دارند نمی توانند اقدام به اخذ رتبه 3 انفورماتیک نمایند.

ممکن است گروهی به شما بگویند با ارتباطی که دارند می توانند رتبه 3 انفورماتیک را در ابتدا برای شما دریافت کنند. این ممکن است انجام نشود. پس قبل از هر اقدامی جهت اخذ رتبه 3 انفورماتیک آیین نامه شورای عالی انفورماتیک را مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی در مورد شرایط اخذ رتبه انفورماتیک به دست آورید. شما می توانید برای مشاوره و اطلاعات تکمیلی با همکاران شرکت ایران گواه در ارتباط باشید.

شرکتهایی که از ایران گواه گواهینامه گرفته اند