11 نکته امنیت سایبری برای مسافران تجاری

هنگام سفر اطلاعات حساس خود را در معرض خطر قرار ندهید. بیاموزید که چگونه با این نکات امنیت سایبری اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید.

11 نکته امنیت سایبری برای مسافران تجاری

چه یک مسافر باتجربه باشید و چه برای اولین بار سفر می کنید، امنیت سایبری خطراتی را به همراه دارد. مسافران تجاری بسیار آسیب پذیر هستند زیرا داده های حساسی را حمل می کنند، بنابراین ضروری است که اقدامات احتیاطی بیشتری برای ایمن نگه داشتن این اطلاعات انجام دهند.

مسافران تجاری و تفریحی پس از اینکه در طول همه گیری همه گیر شده اند، دوباره در حال حرکت در جهان هستند. مردمی که از آن به عنوان «سفر انتقامی» یاد می‌شود، برای جبران زمان از دست رفته برای رزرو سفرهای بعدی خود عجله دارند و شرکت‌ها به دنبال فرستادن دوباره کارمندان خود به خارج از کشور هستند. کارشناسان صنعت انتظار دارند سطح سفر بالاتر از سطح قبل از همه گیری باشد.

با بیشتر و بیشتر شدن افراد در سفر، مجرمان به دنبال سرمایه گذاری هستند. برای محافظت از اطلاعات شخصی و داده های حساس شرکت خود، این 10 نکته سفر امنیت سایبری را دنبال کنید تا مطمئن شوید اطلاعات شما به مقصد ناخواسته سفر نمی کند.

11 نکته امنیت سایبری برای مسافران تجاری

 1. دستگاه ها را قفل کنید
  استفاده از رمز عبور یا پین قوی برای حفظ امنیت اطلاعات شما ضروری است. قفل نگه داشتن تبلت‌ها، تلفن‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها در صورت عدم استفاده از اهمیت بیشتری برخوردار است. اکثر این دستگاه ها دارای تنظیمات امنیتی برای قفل کردن دستگاه با شناسه اثر انگشت، تشخیص چهره یا پین هستند.

باز بودن قفل دستگاه شما حتی برای یک یا دو دقیقه می تواند به هکرها زمان زیادی برای نفوذ به آن بدهد.
اگر اقلام خود را اشتباه قرار دهید، این اولین خط دفاعی است. باز بودن قفل دستگاه شما حتی برای یک یا دو دقیقه می تواند به هکرها زمان زیادی برای نفوذ به آن بدهد.

 1. رمزهای عبور را به روز کنید
  گذرواژه‌هایی را که مرتباً استفاده می‌کنید، به همراه پین‌های موجود در دستگاه‌هایتان تغییر دهید. همچنین برای گاوصندوق یا صندوق امانات در هتل از پین مشترک استفاده نکنید. مطمئن شوید که یک رمز عبور قوی با استفاده از ترکیبی از کاراکترها و طول توصیه شده حداقل 12 کاراکتر ایجاد کنید. ایجاد عبارات کوتاه برای کمک به یادآوری رمزهای عبور را در نظر بگیرید.

همچنین ممکن است از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید که رمزهای عبور را در یک منطقه محافظت شده ذخیره می کند. می‌توانید از مدیریت‌های رمز عبور رایگان، مانند LastPass یا KeePass که در فروشگاه‌های برنامه یافت می‌شوند، استفاده کنید یا از آنهایی که در دستگاه‌ها و مرورگرهای خود تعبیه شده‌اند، مانند iCloud Keychain و Google Password Manager استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای ویژگی‌های بیشتر در مدیریت رمز عبور مانند Dashlane یا 1Password، هزینه اشتراک کمی بپردازید.

پس از بازگشت به خانه می توانید تمام رمزهای عبور خود را تغییر دهید. داشتن مجموعه ای از گذرواژه های مسافرتی در مقابل گذرواژه های مشابهی که در خانه و دفتر استفاده می کنید، سطح دیگری از محافظت را به شما می دهد.

 1. با وای فای عمومی احتیاط کنید
  وای فای رایگان ممکن است جذاب به نظر برسد، اما شما را در برابر مسائل امنیتی آسیب پذیر می کند. استفاده از شبکه‌های وای‌فای ناامن و رمزگذاری‌نشده در مناطقی مانند اتاق‌های هتل، فرودگاه‌ها، کافه‌ها، سالن‌ها و مکان‌های ملاقات شما را در معرض خطر سرقت اطلاعات قرار می‌دهد. وقتی به این شبکه ها متصل هستید، هر کسی می تواند اطلاعات شما را بخواند و ردیابی کند.

اگر باید از Wi-Fi عمومی استفاده کنید، می توانید با استفاده از VPN خطر خود را کاهش دهید. یک VPN با محافظت از رمز عبور و رمزگذاری ارتباط امن تری ایجاد می کند. این اطلاعات شما را به هم می‌ریزد تا افراد نتوانند رمز عبور، داده‌ها یا هر چیز دیگری را که آنلاین ارسال یا دریافت می‌کنید بخوانند. اگر نمی توانید به VPN متصل شوید، از دسترسی به حساب های شخصی و داده های حساس تجاری خود در حین استفاده از اتصال نقطه اتصال رایگان خودداری کنید.

 1. نرم افزار آنتی ویروس را روی همه دستگاه ها نصب کنید
  یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای ایمن نگه داشتن اطلاعات کسب و کار و شخصی، نصب نرم افزار آنتی ویروس بر روی دستگاه های تلفن همراه است. این شامل لپ تاپ، تبلت و گوشی هوشمند شما می شود.

داشتن این نرم افزار آخرین خط دفاعی است. اگر به طور تصادفی به یک شبکه آلوده متصل شوید، از شما محافظت می‌کند و به محافظت از دستگاه‌های شما در برابر بدافزارها کمک می‌کند که می‌توانند اطلاعات شخصی یا تجاری شما را بدزدند و دستگاه شما را خراب کنند.

مطمئن شوید که در اسرع وقت هرگونه به روز رسانی آنتی ویروس را نصب کنید. این به روز رسانی ها شامل وصله های امنیتی و سایر اصلاحات نرم افزار آنتی ویروس شما است.

 1. سیستم عامل ها و برنامه ها را به روز کنید
  درست مانند نرم افزار آنتی ویروس، شما باید سیستم عامل خود را به روز نگه دارید. همچنین باید برنامه های موجود در تلفن هوشمند خود را به روز کنید – به خصوص برنامه هایی که به طور منظم برای شغل یا تجارت شخصی خود استفاده می کنید.

قبل از سفر، بررسی کنید که همه چیز به روز باشد. این به روز رسانی ها می توانند باگ های شناخته شده یا مسائل امنیتی را برطرف کنند. شما باید تمام این به روز رسانی ها را قبل از حرکت تکمیل کنید و نه در هنگام سفر.

 1. بلوتوث را غیرفعال کنید
  اتصال بلوتوث می تواند مشکلاتی ایجاد کند زیرا سیگنال ها از همه جهات می آیند. وقتی بلوتوث را روشن می گذارید، افراد نزدیک می توانند به تلفن شما متصل شوند و احتمالاً دستگاه شما را هک کنند. بلوتوث را تا حد امکان غیرفعال نگه دارید تا از حملات احتمالی جلوگیری کنید.
 2. از اطلاعات دستگاه های خود در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید
  قبل از سفر، از داده‌های دستگاه‌های خود در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید تا اطلاعات خود را ایمن نگه دارید. در حالی که سعی می کنید از دستگاه های خود محافظت کنید، زندگی اتفاق می افتد. این امکان وجود دارد که یا دستگاه خود را گم کنید یا به آن آسیب بزنید.

تلاش برای بازیابی داده ها در حین سفر می تواند پیچیده باشد. داشتن تمام اطلاعات خود در فضای ابری به شما امکان می دهد از هر کجا به این اطلاعات دسترسی داشته باشید، زیرا در یک سرور راه دور است و یک نسخه پشتیبان برای موارد ذخیره شده در رایانه شما فراهم می کند.

 1. اتصال خودکار را متوقف کنید
  اکثر تلفن‌ها تنظیماتی برای اتصال خودکار به شبکه‌های Wi-Fi دارند. در حالی که این می تواند برای فعالیت های روزانه شما مفید باشد، در حین سفر به شبکه های Wi-Fi متصل نشوید.

این ویژگی را قبل از سفر خاموش کنید تا از اتصال خودکار لپ تاپ و تلفن هوشمند به شبکه جلوگیری کنید. در عوض، پس از تعیین ایمن بودن شبکه ها، به صورت دستی به شبکه ها متصل شوید.

 1. مراقب دستگاه های کفگیر باشید
  مجرمان می توانند از دستگاه های کفگیر برای کپی کردن اطلاعات کارت اعتباری بدون دست زدن یا استفاده از کارت شما استفاده کنند. فقط چند ثانیه طول می کشد تا شخصی دستگاه را روی کارت اعتباری شما نگه دارد و داده های آن را کپی کند. آنها حتی می توانند این کار را با نگه داشتن دستگاه در نزدیکی کیف یا جیب شما انجام دهند.

یک راه آسان برای جلوگیری از این امر، استفاده از کیف پول محافظ RFID یا نگهدارنده کارت است که دیوار دیجیتالی بین کارت های اعتباری شما و اسکیمر ایجاد می کند. بسته بندی کارت های خود در فویل نیز سیگنال را مسدود می کند.

اسکیمرها همچنین می توانند در دستگاه های خودپرداز و سایر کارت خوان های قانونی پنهان شوند. ماشین‌ها هنوز به درستی کار می‌کنند، بنابراین تشخیص آنها سخت‌تر است. قبل از قرار دادن کارت خود، دستگاه های خودپرداز را برای هرگونه نشانه دستکاری بررسی کنید. همچنین به دنبال هر قطعه ای باشید که به نظر می رسد مناسب نیست.

 1. اشتراک گذاری مکان را به حداقل برسانید
  معمولاً مسافران هنگام سفر به شهرها یا کشورهای جدید سایت های شبکه اجتماعی خود را به روز می کنند. با این حال، این اشتراک گذاری بیش از حد یک تهدید امنیتی ایجاد می کند. گفتن به همه که دور هستید باعث می شود مجرمان به راحتی متوجه شوند که در اتاق هتل یا خانه خود نیستید. اطلاعاتی را که به صورت آنلاین پست می‌کنید محدود کنید تا تهدیدات علیه دارایی شما، از جمله دستگاه‌های کاری شما محدود شود.
 2. از ایستگاه های شارژ عمومی خودداری کنید
  ایستگاه های شارژ رایگان ممکن است راحت به نظر برسند، اما ممکن است قربانی جک آب میوه شوید. مجرمان سایبری می‌توانند بدافزار یا نرم‌افزار مانیتورینگ را در حالی که به ایستگاه‌های شارژ USB عمومی متصل هستند، روی دستگاه بارگذاری کنند. سپس بدافزار یا نرم افزار نظارت می تواند به رمزهای عبور شخصی یا داده های دستگاه دسترسی پیدا کند.

برای جلوگیری از قربانی شدن، از پریز برق متناوب با شارژر خود استفاده کنید. می توانید از شارژر قابل حمل نیز استفاده کنید. حتی اگر از کابل شارژ خود استفاده می کنید، از اشتراک گذاری داده ها جلوگیری می کند. اگر درخواست «اشتراک گذاری داده» یا «فقط شارژ» را مشاهده کردید، مورد دوم را انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا