مزایای گواهینامه کمربند سبز شش سیگما

شش سیگما چیست؟

شش سیگما یک روش مدیریتی است که برای بهبود فرآیند و تشخیص خطا استفاده می شود. این یک فرآیند مبتنی بر داده است که شامل مراحل، ابزار و تکنیک های پیاده سازی بسیاری است. اهمیت آن در بازار رقابتی امروزی که کیفیت یک ویژگی اساسی و متمایز کننده محصولات و خدمات است، افزایش یافته است. این نیاز به تخصص زیادی دارد و داشتن متخصصان دارای گواهینامه شش سیگما می تواند تفاوت بزرگی برای سازمان ایجاد کند.

کمربند سبز شش سیگما چیست؟

کمربند سبز شش سیگما، بخشی از شش سیگما، روشی است که برای بهبود کیفیت در سازمان هایی که با تولید یا مدیریت فرآیند سر و کار دارند استفاده می شود. موفقیت شش سیگما بسیاری از افراد را وادار به شرکت در آموزش های حرفه ای شش سیگما کرده است. مزایای آموزشی برای حرفه و حرفه شرکت کنندگان قابل توجه است.

مزایای گواهی کمربند سبز شش سیگما چیست؟

دریافت گواهینامه کمربند سبز شش سیگما مزایای زیادی دارد، مانند:

 • مزایای استراتژیک
 • مزایای توسعه حرفه ای
 • مزایای مالی
 • مزایای ارتقاء شغلی
 • مزایای وفاداری مشتری
 • افزایش مزیت رقابتی

مزایای استراتژیک

یک متخصص حرفه ای دارای گواهینامه شش سیگما در مراقبت و رسیدگی به پروژه های خاص با رویکرد استراتژی محور تخصص دارد. هر سازمانی با کارشناسان دارای گواهینامه کمربند سبز می تواند از رسیدگی به مسائل پیچیده خود با حرفه ای بودن که آموزش کمربند سبز ارائه می دهد بهره مند شود.

کارشناسان خبره کمربند سبز شش سیگما می توانند مسائل پیچیده را در بازه زمانی کوتاه تری برطرف کنند. جدای از حل مشکلات، آنها همچنین می توانند محرک های اصلی چالش ها را کشف کنند و از وقوع سایر هزینه های خرابی داخلی جلوگیری کنند.

مزایای توسعه حرفه ای

گواهینامه کمربند سبز علاوه بر سود سازمان، فرصت های توسعه حرفه ای را برای افراد نیز فراهم می کند. دوره آموزشی کمربند سبز شش سیگما توانایی بحث کردن با اطمینان در مورد موضوعات نسبتاً پیچیده، حل مؤثر مشکلات و ارائه توصیه های مفید را بهبود می بخشد.

دوره آموزشی کمربند سبز شش سیگما به افراد کمک می کند تا مهارت های جدیدی را بهبود بخشند و به دست آورند که می تواند دارایی های ارزشمندی در بسیاری از صنایع باشد. همچنین به شرکت کنندگان خود می آموزد که از روش های داده محور برای حل مسائل پیچیده استفاده کنند، بنابراین، توانایی حل مسئله و تصمیم گیری آنها را بهبود می بخشد. علاوه بر این، مهارت های جدیدی را در تجزیه و تحلیل داده ها، بهبود فرآیند، رهبری و ارتباطات به آنها ارائه می دهد.

مزایای مالی

گواهینامه کمربند سبز شش سیگما اعتماد به نفس را در پایان کارآمد پروژه ها و کاهش هزینه های عملیاتی برای سازمان ها می دهد. معمولاً وجوه ذخیره به ازای هر پروژه، مبلغی است که بیشتر سازمان ها برای تکمیل به موقع پروژه ها و دریافت خروجی مثبتی که از ابتدا پیش بینی شده بود، باید پرداخت کنند. اما با اجرای اصول کمربند سبز شش سیگما، استفاده از وجوه ذخیره ضروری نخواهد بود.

با این حال، مزایای مالی گواهینامه کمربند سبز شش سیگما نه تنها در سطح سازمانی بلکه در سطح فردی نیز دیده می شود. این گواهینامه چشم انداز حقوق و دستمزد را تا حد زیادی بهبود می بخشد. طبق گزارش Salary.com، متوسط حقوق کمربند سبز شش سیگما در ایالات متحده 113000 دلار است.

مزایای ارتقاء شغلی

گواهینامه کمربند سبز شش سیگما به افراد این امکان را می‌دهد تا مسئولیت‌های شغلی و نقش‌های رهبری بیشتری را بر عهده بگیرند و آنها را قادر می‌سازد تا بر چالش‌های مهم‌تری غلبه کنند.

برخی از متداول‌ترین موقعیت‌های حرفه‌ای دارای گواهینامه کمربند سبز شامل مدیران پروژه، مهندسان تولید، مهندسان فرآیند، مشاوران و غیره است. لیستی از موقعیت های بالقوه ای که اگر فردی حرفه ای دارای گواهینامه کمربند سبز شش سیگما باشد می تواند برای آنها تلاش کند در زیر ارائه شده است:

 • مشاور ناب شش سیگما
 • مهندس سرب تولید
 • مهندس توسعه فرآیند
 • مهندس قابلیت اطمینان
 • کارشناس سیستم عامل
 • مدیر ارشد پروژه فناوری اطلاعات
 • مدیر عملیات انبار
 • تحلیلگر فرآیند کسب و کار
 • دانشمند داده
 • مهندس پروژه
 • کارگردان، عملکرد عالی

به طور کلی، گواهینامه کمربند سبز شش سیگما یک مدرک حرفه ای است که دانش و درک فرد از روش شش سیگما را نشان می دهد. این برای حرفه ای هایی طراحی شده است که می خواهند مهارت های حل مسئله و تحلیلی خود را تقویت کنند و می خواهند در بهبود فرآیند مشارکت داشته باشند.

مزایای وفاداری مشتری

کارشناسان خبره کمربند سبز به ارائه محصولات و خدمات با کیفیت بهتر کمک می کنند که وفاداری مصرف کننده را تضمین می کند. در حال حاضر مشتریان زیادی وجود دارند که با استفاده از Lean Six Sigma به جستجوی سازمان می پردازند. کارشناسان کمربند سبز شش سیگما با اطمینان از ارائه بهترین خدمات یا محصولات در بازار، قابلیت اطمینان سازمان ها را افزایش داده و مشتریان جدید را جذب می کنند.

افزایش مزیت رقابتی

استفاده از شش سیگما در تبلیغات و فروش به کسب و کارها کمک می کند تا اثربخشی تلاش های بازاریابی خود را بهبود بخشند و فروش را افزایش دهند. با اجرای شش سیگما یا دریافت گواهینامه کمربند سبز، متخصصان این ظرفیت را خواهند داشت که عملکرد تجاری خود را از رقبای خود جلوتر نگه دارند.

با توجه به اینکه شش سیگما حول محور انباشت اطلاعات و تحقیق می چرخد، فرآیند تصمیم گیری چندان پیچیده نخواهد بود زیرا تخصص و اطمینان لازم را فراهم می کند.

نحوه دریافت گواهینامه کمربند سبز شش سیگما

ایران گواه گواهینامه رسمی شناخته شده جهانی کمربند سبز شش سیگما را ارائه می دهد که افراد را قادر می سازد تا دانش فنی و مهارت های کمربند سبز شش سیگما را توسعه دهند. این دوره آموزشی معمولاً اصول اساسی بهبود فرآیند، روش DMAIC، ابزارها و تکنیک های آماری و بسیاری موارد دیگر را پوشش می دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا