20 اصطلاح رسانه های اجتماعی که باید بدانید

در این مقاله به 20 اصطلاح رسانه های اجتماعی که باید بدانید خواهیم پرداخت. بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند راهی آسان برای دستیابی به مشتریان و ایجاد آگاهی از برند باشد. برای درک اصطلاحات محبوب رسانه های اجتماعی، این واژه نامه را بررسی کنید.

20 اصطلاح رسانه های اجتماعی که باید بدانید

رسانه های اجتماعی به رشد و تغییر ادامه می دهند و کسب و کارها از آن در استراتژی های بازاریابی خود استفاده می کنند.

دانستن آخرین روند رسانه های اجتماعی برای همگام شدن با مصرف کنندگان امروزی ضروری است. به گفته Statista، تقریبا نیمی از جمعیت جهان از نوعی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. به همین دلیل، کسب‌وکارها برای شبکه‌سازی و بازاریابی خدمات خود به مصرف‌کنندگان، به رسانه‌های اجتماعی روی می‌آورند.

20 اصطلاح رسانه های اجتماعی که باید بدانید

در اینجا برخی از اصطلاحات رسانه های اجتماعی و کلمات کلیدی برای کمک به کسب و کارها برای درک خدمات و ابزارهای موجود برای همگام شدن با مصرف کنندگان آورده شده است.

 1. الگوریتم
  الگوریتم ها از قوانینی برای تعیین نحوه نمایش و استفاده از داده ها استفاده می کنند. با استفاده از شبکه های اجتماعی، این الگوریتم ها محتوای موجود در فید یک فرد را با رتبه بندی نتایج جستجو تعیین می کنند.

این الگوریتم‌ها محتوا را بر اساس آنچه فکر می‌کنند کاربر می‌خواهد ببیند بر اساس عواملی مانند بازدید، لایک و فالوهای کاربر اولویت‌بندی می‌کند. هدف اصلی یک الگوریتم حذف محتوای نامربوط برای بهبود تجربه کاربر است.

 1. کمپین
  کمپین رسانه های اجتماعی نوعی تلاش بازاریابی برای دستیابی به مشتریان بالقوه یا فعلی در چندین پلت فرم رسانه های اجتماعی است. اهداف مشترک برای کمپین های رسانه های اجتماعی شامل موارد زیر است:
 • جمع آوری بازخورد کاربران
 • افزایش ترافیک وب.
 • ساخت لیست های ایمیل
 • فروش رانندگی
 • بهبود تعامل با برند.
 • نکات بازاریابی شبکه های اجتماعی را برای رونق کسب و کار خود بیاموزید.
 1. Clickbait
  Clickbait محتوای دستکاری یا گمراه کننده را توصیف می کند که کاربران را تشویق می کند روی آن کلیک کنند. این موارد می تواند یک مقاله، عنوان، تصویر یا ویدیو باشد. هدر اغلب اغراق آمیز است، مانند “شما هرگز این را باور نخواهید کرد” یا “با انجام این یک کار ساده بهترین نتایج را دریافت کنید.”
 2. اقتصاد خالق
  اقتصاد خالق نوعی بازار کار است که در آن افراد از مهارت ها و خلاقیت خود برای ساختن برند شخصی خود استفاده می کنند. این نوع اقتصاد به رسانه های اجتماعی متکی است تا مشتریان را به وب سایت یا برنامه های شخصی سازنده هدایت کند.

سازندگان، بنیانگذاران برند خود هستند، بنابراین این کارآفرینان کنترل کاملی بر نحوه اداره کسب و کار خود در مقابل اقتصاد گیگ که توسط یک شرکت پشتیبانی می شود، دارند.

نمونه ای از مشاغل ایجاد کننده شامل موارد زیر است:

 • هنرمند.
 • وبلاگ نویس.
 • سازنده دوره
 • مربی تناسب اندام.
 • مربی زندگی
 • نوازنده.
 • وبلاگ نویس ویدیویی یا یوتیوبر.
 • سازندگان از طریق اشتراک، کالا، قرار دادن محصول، کلوپ های طرفداران، تبلیغات و انعام درآمد کسب می کنند.
 1. مدیریت جامعه
  مدیریت جامعه نحوه ایجاد یک جامعه معتبر با مشتریان، کارمندان و شرکا از طریق تعامل است. این شرکت از فرصت‌ها برای تعامل با مخاطبان خود برای رشد، ارتباط و به اشتراک گذاشتن تجربیات برای ایجاد یک تصویر مثبت و تعامل استفاده می‌کند. نمونه هایی از تعاملات اجتماعی شامل پاسخ دادن به نظرات آنلاین، ایجاد نظرسنجی یا نظرسنجی و شرکت در رویدادهای محلی است.
 2. نفوذ ناپذیر
  نفوذ زدایی روندی در رسانه‌های اجتماعی است که در آن اینفلوئنسرها به مردم می‌گویند از خرید محصولات خودداری کنند. اینفلوئنسرها از این روند برای ایجاد رابطه با فالوورها با صادق بودن و گفتن به آنها برای پس انداز پول استفاده می کنند. همچنین برای جلوگیری از مصرف بیش از حد و محدود کردن ضایعات، از روش Deinfluencing استفاده می شود.
 3. اینفلوئنسر
  اینفلوئنسرها با تأیید و تبلیغ این موارد در رسانه های اجتماعی، مصرف کنندگان را به خرید یک محصول یا خدمات سوق می دهند. اینفلوئنسرها معمولاً دانش یا تخصص تخصصی در یک موضوع دارند. مردم این تأثیرگذاران را برای نظرات خود و همچنین بررسی محصولات و نکات و ترفندهای مختلف دنبال می کنند.
20 اصطلاح رسانه های اجتماعی که باید بدانید

اینفلوئنسرها یک برند شخصی برای جذب فالوور می سازند. اینفلوئنسرهای محبوب متخصصان حوزه هستند یا می توانند شامل افراد مشهوری مانند جاستین بیبر، کایلی جنر یا بیانسه باشند. سایر اینفلوئنسرهای معروف عبارتند از Khaby Lame، Huda Kattan، Lauren Conrad، Cole Sprouse و Salt Bae.

اینفلوئنسرها بر اساس تعداد فالوورهایی که دارند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. در اینجا به بررسی چهار نوع تأثیرگذار می پردازیم:

میکرو اینفلوئنسرها: 5000 تا 100000 فالوور.
اینفلوئنسرهای سطح متوسط: 100000 تا 500000 فالوور.
کلان اینفلوئنسرها: 500000 تا 1 میلیون دنبال کننده.
مگا اینفلوئنسرها: بیش از 1 میلیون دنبال کننده.

 1. میم
  میم متن، ویدئو یا تصاویری است که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود. آنها معمولاً برای اهداف کمیک استفاده می شوند و کاربران می توانند انواع مختلف خود را ایجاد کرده و آنها را به اشتراک بگذارند.

شرکت‌ها همچنین از جدیدترین میم برای تعامل یا ارتباط با مخاطبان جوان‌تر استفاده می‌کنند. نمونه‌هایی از میم‌های محبوبی که سفارشی شده‌اند عبارتند از: فریاد زن بر سر یک گربه و E.T. لباس زنانه با این جمله: «وقتی سعی می‌کنی زیبا به نظر بیای، اما پنج سال است که نخوابیده‌ای».

 1. تعدیل محتوا
  تعدیل محتوا کنترل محتوا در پلتفرم‌ها و سایت‌های شبکه است. اعتدال در رسانه های اجتماعی محتوایی را حذف می کند که برای مخاطب عادی آن مناسب نیست. این شامل موارد توهین آمیز، صریح و قابل اعتراض مانند تصاویر، تصاویر، فیلم ها و متن است. وقتی چیزی پست می‌شود، تیمی از ناظران محتوا – هم برای سایت و هم برای شرکت‌های منفرد – محتوا را بررسی و حذف می‌کنند.

درباره دستورالعمل‌های تعدیل محتوا برای در نظر گرفتن یک تجارت بیاموزید.

 1. محتوای ارگانیک
  محتوای ارگانیک رایگان است و در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود. محتوای ارگانیک می تواند تصاویر، پست ها، فیلم ها یا داستان ها باشد. افرادی که یک سایت یا نمایه را دنبال می کنند می توانند این تصاویر را به همراه هر هشتگ استفاده شده در پست ها مشاهده کنند. دنبال کنندگان هر کسی که پستی را به اشتراک می گذارد می توانند محتوای ارگانیک را نیز ببینند.
 2. محتوای پولی یا حمایت شده
  محتوای پولی یا حمایت شده برعکس ارگانیک است زیرا شخصی برای تبلیغ برند یا محصول به کاربران رسانه های اجتماعی پول پرداخت کرده است. این پست‌ها به‌عنوان تبلیغاتی علامت‌گذاری می‌شوند یا دارای هشتگی مانند #ad یا #sp هستند.
 3. Shadowban
  Shadowban محتوای کاربر را بدون اطلاع او با نمایش ندادن محتوای آنها در فیدهای دیگران محدود می کند. کاربر نمی داند که سایر کاربران نمی توانند محتوای آنها را ببینند. Shadowban زمانی اتفاق می‌افتد که کاربر دستورالعمل‌های جامعه پلتفرم رسانه‌های اجتماعی را نقض کند یا محتوای توهین‌آمیز یا نامناسب را پست کند. اکثر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی دارای نوعی Shadowban هستند، از جمله فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین، ردیت، تیک تاک و یوتیوب.
 4. فیلم کوتاه
  ویدیوهای کمتر از 60 ثانیه به عنوان ویدیوهای کوتاه در نظر گرفته می شوند که طول ایده آل آن بین 30 تا 60 ثانیه است. TikTok محبوب‌ترین پلتفرم ویدیوی فرم کوتاه است، اما اینستاگرام و یوتیوب نیز گزینه‌های ویدیوی فرم کوتاه دارند.
 5. گوش دادن اجتماعی
  گوش دادن اجتماعی شامل نظارت بر فضاهای دیجیتالی مانند رسانه های اجتماعی، Yelp و TripAdvisor است. بازاریابان از گوش دادن اجتماعی استفاده می کنند تا بفهمند مردم در مورد برند، محصولات، کارمندان و صنعت خود چه می گویند. ابزارهای استخراج رسانه های اجتماعی وجود دارد که کلمات کلیدی مشخصی را برای کمک به شنیدن اجتماعی جستجو می کنند. کسب‌وکارها می‌توانند مکالمات را شناسایی کرده و تعیین کنند که آیا نیاز به تغییر استراتژی یا رفتار خود با یک محصول یا نام تجاری دارند یا خیر.
 1. فروش اجتماعی
  فروش اجتماعی از سایت های رسانه های اجتماعی یک شرکت برای ارتباط با مصرف کنندگان بالقوه استفاده می کند. فروش اجتماعی را می توان یک تاکتیک مدرن ایجاد رابطه برای ارتباط و تعامل با مشتریان بالقوه در رسانه های اجتماعی در نظر گرفت.

Nordstrom یکی از اولین شرکت‌هایی بود که از فروش اجتماعی استفاده کرد و برخی از محصولات مورد علاقه خود را در Pinterest به نمایش گذاشت، لباس‌ها را کنار هم قرار داد و پین‌های قابل خرید ارائه کرد تا کاربران بتوانند مستقیماً در Pinterest خرید کنند. آنها همچنین این محصولات را در فروشگاه با لوگوی Pinterest روی نمایشگر برجسته کردند.

 1. رهبران فکر
  رهبران فکری محتوای واقعی را با بینش، تخصص و مشاوره از یک فرد ارائه می دهند. رهبر فکری تخصص خود را به اشتراک می گذارد و راهنمایی و نوآوری برای تأثیرگذاری بر دیگران بر اساس دیدگاه ها و تجربیات آنها ارائه می دهد. رهبران فکری را می توان متخصص موضوع در نظر گرفت و در مورد موضوعات نظرات قوی دارند.
 2. پرطرفدار یا ویروسی
  موضوع پرطرفدار چیزی است که کاربران در یک زمان خاص به آن علاقه دارند. موضوع ممکن است دارای هشتگ باشد تا افراد بتوانند آنچه را که دیگران در مورد آن می گویند مشاهده کنند. تعامل با آنها؛ و عبارت را در فیس بوک، اینستاگرام یا توییتر جستجو کنید.
 3. اگر موضوعی محبوبیت زیادی به دست آورد، می تواند ویروسی شود – به این معنی که توجه غیرمنتظره زیادی به آن جلب می شود. ویروسی شدن با اشتراک گذاری پستی شروع می شود که به سرعت گسترش می یابد.
 4. ترول
  ترول کاربر شبکه های اجتماعی است که می خواهد دیگران را تحریک یا آزار دهد. آنها ممکن است محتوای توهین‌آمیز ارسال کنند یا در بخش نظرات پست‌های رسانه‌های اجتماعی، انجمن‌های گفتگو یا برنامه‌های دوستیابی، اظهارات آزاردهنده بنویسند.
 5. محتوای تولید شده توسط کاربر
  محتوای تولید شده توسط کاربران از کاربران رسانه‌های اجتماعی می‌آید که به یک برند یا کسب‌وکار مرتبط نیستند و از اشتراک‌گذاری یا ارسال این اطلاعات هیچ مزایا یا پرداختی دریافت نمی‌کنند. این محتوا می تواند به اشکال مختلف باشد، از جمله نظرات در وب سایت های رسانه های اجتماعی، عکس ها، پست های وبلاگ، پاسخ به نظرسنجی، فیلم ها یا بحث در پست های انجمن. محتوای تولید شده توسط کاربر را می توان از طریق مسابقات با هشتگ های مارک دار تبلیغ کرد یا به عنوان ابزاری برای ایجاد وفاداری به برند استفاده کرد.
 6. وبلاگ نویس
  Vlogger اصطلاحی است که ویدیو و وبلاگ نویسی را ترکیب می کند. افرادی که این ویدیوها را ایجاد می کنند به عنوان vlogger شناخته می شوند. ولاگرها ویدئوهایی را به عنوان یک وبلاگ برای توصیف افکار خود یا نمایش محصولات یا فعالیت ها ایجاد و منتشر می کنند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا