ISO 50001 و مدیریت انرژی

پیاده سازی استاندارد ISO 50001 چه کمکی به سازمان ها در مدیریت انرژی می کند؟ گواهینامه استاندارد ISO 50001 تضمین می کند که سازمان شما دارای یک سیستم مدیریت انرژی سالم است که باعث کاهش مصرف انرژی، اثرات زیست محیطی و افزایش سودآوری می شود. این الزامات را برای شیوه های مدیریتی که برای به دست آوردن بهبود عملکرد انرژی مهم هستند، مشخص می کند.

ISO 50001 و مدیریت انرژی

با توجه به اینکه مردم و شرکت ها در سراسر جهان به طور پیوسته نسبت به نیاز به صرفه جویی در انرژی و حفاظت از محیط زیست آگاه تر می شوند، گواهینامه های ISO بیش از پیش مرتبط می شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید نگاهی تازه به استاندارد ISO 50001 بیندازیم، و چگونه شرکت‌های امروزی می‌توانند مدیریت انرژی و مزایای دنبال کردن گواهینامه را بررسی کنند.

ISO 50001 و مدیریت انرژی

ISO 50001 یک استاندارد بین المللی است که الزاماتی را که شرکت ها برای ایجاد سیستم های مدیریت انرژی موثر (یا EnMS) باید رعایت کنند، بیان می کند. EnMS موثر تحت ISO 50001 مستلزم برآورده کردن انتظارات در رابطه با عملکرد انرژی، بهره وری انرژی و کاهش اثرات زیست محیطی است که همه اینها بسته به عملکرد یک شرکت می تواند به روش های مختلفی ایجاد شود.

به عبارت دیگر، در حالی که ISO 50001 راه‌های کلی را برای شرکت‌ها برای دستیابی به پیشرفت معنادار ترسیم می‌کند، شرکت‌های مختلف می‌توانند اهداف خاص متفاوتی را برای سیستم خود، میزان موفقیت و دامنه آن تعیین کنند.

برای ارائه نگاهی اجمالی به نحوه انجام این فرآیند توسط شرکت‌ها، در اینجا چند مرحله وجود دارد که می‌تواند به جرقه‌ای پیشرفت به سوی EnMS بهبود یافته کمک کند.

ایجاد شفافیت داده های انرژی

ردیابی و تجزیه و تحلیل داده های انرژی برای گزارش قابل اعتماد و اندازه گیری موفقیت و شکست مهم است. شرکتی که امیدوار است پیشرفت معنی‌داری را در جهت بهبود EnMS نشان دهد، باید شفافیت بیشتری را در مورد مصرف انرژی، استفاده و تغییر ایجاد کند. به این ترتیب، شرکت نه تنها می تواند تصویر روشنی از مدیریت انرژی خود ارائه دهد، بلکه می تواند تجزیه و تحلیل لازم را برای شناسایی زمینه های بالقوه بهبود انجام دهد. اگر اندازه گیری های دقیقی برای اثبات خلاف آن نداشته باشید، نمی توانید به طور موثر بفهمید که آیا تغییر موفقیت آمیز بوده است یا خیر.

بهبود راندمان الکتریکی

تجزیه و تحلیل لایه های حفاظتی یا LOPA چیست

قبل از اینکه به دنبال فناوری‌ها یا روش‌های بزرگ‌تر و جسورانه‌تر باشند، شرکت‌ها همچنین می‌توانند با ارزیابی عملکردهای الکتریکی مرتبط، عملکرد انرژی را در سطحی دقیق‌تر بررسی کنند. در دستگاه‌های الکترونیکی بسیار توانمند امروزی، نیاز بیشتری به بردهای مدار چاپی است که در واقع سیگنال‌های الکتریکی را مخابره می‌کنند. این تقاضا گاهی اوقات می تواند منجر به سیگنال های از دست رفته یا ناقص شود که می تواند منجر به نوعی اتلاف انرژی پنهان شود.

به همین دلیل است که اکنون PCB های پیشرفته تری را می توان با ماشین حساب های امپدانس طراحی کرد که به طور موثر اتصالات قابل اعتماد و سیگنال های صاف را تضمین می کند. انتقال به الکترونیک با استفاده از PCB های قابل اعتمادتر می تواند وسیله ای برای یک شرکت باشد تا عملکردهای الکترونیکی خود را به گونه ای اصلاح کند که در جهت بهره وری انرژی بیشتر حرکت کند.

این فقط لامپ های شما نیستند که می توانند برای کارآمدتر شدن به روز شوند، به تمام فناوری خود نگاهی بیندازید و ببینید کجا می توان پیشرفت ها را انجام داد، جدول زمانی مورد نیاز برای این تغییرات را نشان داد و ناکارآمدی این تغییرات را برای شواهدی برای ممیزی های گواهینامه ISO 50001 خود اندازه گیری کرد.

تنظیم اولویت های هزینه

تا حدودی، ایده تعدیل اولویت‌های هزینه‌ای در سایر پیشنهادات مرتبط وجود دارد. شرکت‌ها ممکن است مجبور شوند برای راه‌هایی برای ایجاد شفافیت داده‌های انرژی، و همچنین برای ارزیابی و جایگزینی الکترونیک هزینه کنند. ارزش آن را دارد که این را به عنوان گامی خاص به سوی EnMS بهتر در نظر بگیریم. مدیریت انرژی (1) می‌تواند در هزینه شرکت صرفه‌جویی کند، اما فرآیند ایجاد فرآیندهای جدید و دستیابی به فناوری کارآمدتر می‌تواند نیازمند تعدیل اولویت‌های مخارج شرکت باشد، با این حال، نشان دادن این تعدیل به حسابرس شما تعهد و بهبود مستمر شما را ثابت می‌کند که به دستیابی به آن کمک می‌کند. گواهینامه ISO 50001.

به دنبال فناوری انرژی کارآمد

ما در مورد مدیریت انرژی در سطح دانه ای، از طریق طرح های الکتریکی داخلی بحث کردیم. با این حال، شرکت‌هایی که برای تغییر معنادار در این زمینه‌ها تلاش می‌کنند، باید به دنبال شناسایی تغییرات بزرگ‌تری باشند که می‌توانند به نفع فناوری کارآمد انرژی ایجاد کنند. یکی از راه‌های انجام این کار می‌تواند نگاه کردن به شرکت‌های فناوری پاک و محصولات و خدماتی باشد که ارائه می‌کنند. به عنوان مثال، شرکتی که این نوع جستجو را انجام می دهد ممکن است برای نصب پنل های خورشیدی یا پیاده سازی مانیتورهای زباله در محل های اداری الهام گرفته شود.

این می‌تواند یک شروع کلی خوب باشد، اگرچه برای شرکت‌هایی که روی بهره‌وری انرژی کار می‌کنند نیز عاقلانه است که راه‌هایی برای بهبود پیدا کنند که به طور خاص به عملکردهای اصلی آنها مربوط می‌شود – به طور داخلی به فرصت‌ها و ریسک‌هایی که می‌توانند فرصتی واقعی باشند نگاه کنند. تغییر دادن!

هر شرکتی می تواند گواهینامه ISO 50001 را دریافت کند. از طریق ایجاد پیشرفت واضح به سمت مدیریت انرژی و بهره وری بهتر، شرکت ها می توانند تعهد خود به فردایی بهتر را به ذینفعان، جامعه، مشتریان جدید و مشتریان فعلی ثابت کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا