استاندارد ISO 55001 مدیریت دارایی چیست؟

ISO 55001 یک استاندارد سیستم مدیریت دارایی است که هدف اصلی آن کمک به سازمان ها برای مدیریت موثرتر چرخه عمر دارایی ها است. با اجرای استاندارد ISO 55001، سازمان ها کنترل بهتری بر فعالیت های روزانه خواهند داشت، بازدهی بالاتری را با دارایی های خود به دست می آورند و هزینه کل ریسک را کاهش می دهند.

استاندارد ISO 55001 مدیریت دارایی

این استاندارد می تواند برای تمام ساختارهای سازمانی شرکت ها و برای همه انواع دارایی ها اعمال شود. نتایج ملموس شامل افزایش اثربخشی همراه با کاهش چشمگیر هزینه واحد است. این چارچوب همچنین از بهبود مستمر عملکرد پشتیبانی می کند و برای سازمانی با هر صنعت، نوع یا اندازه، بهبودهایی را ارائه می دهد.

چرا مدیریت دارایی برای شما مهم است؟

ISO 55001 شما را به سمت بهبودهای قابل توجه مدیریت دارایی راهنمایی می کند و شما را قادر می سازد تا با ذینفعان، الزامات تجاری و قانونی مواجه شوید. این قوی ترین دفاع شرکت برای صرفه جویی در هزینه و زمان است. با مدیریت صحیح دارایی‌ها، می‌توانید از دارایی‌های موجود خود به طور هوشمندانه استفاده کنید و در عین حال ارزش افزوده‌ای را برای کسب‌وکار به ارمغان بیاورید.

این برنامه برای حمایت از شما در مدیریت صحیح فرآیندها و ریسک ها طراحی شده است که منجر به بهبود عملکرد فعلی و آینده شرکت می شود. علاوه بر این، پیاده‌سازی یک سیستم مدیریت دارایی که با استاندارد ISO 55001 مطابقت دارد، سازمان را قادر می‌سازد تا اهداف خود را با اهداف سیستم مدیریت دارایی هماهنگ کند که سازمان را به سمت دستیابی به نتایج مورد نظر هدایت می‌کند. علاوه بر این، ISO 55001 اهداف سازمان را با اهداف مدیریت دارایی همسو می کند زیرا هدف مدیریت دارایی دستیابی به اهداف سازمانی است.

گواهینامه ISO 55001 چیست؟

داشتن گواهینامه ISO 55001 به این معنی است که شما می توانید به سازمان خود در توسعه یک رویکرد فعال برای مدیریت دارایی چرخه عمر کمک کنید. با صدور گواهینامه ISO 55001 شما مهارت های خود را در حمایت از رشد سازمانی خود با موارد زیر نشان می دهید:

 • مدیریت مؤثر دارایی ها؛
 • کاهش و مدیریت ریسک و
 • بهبود عملکرد مالی سازمان شما

در دنیای امروزی بازارهای مالی پیچیده و دائماً در حال تغییر، گواهینامه ISO 55001 برای اثبات توانایی اجرای عملیات ساده تر و شهرت خوب شرکت بسیار مهم است. علاوه بر این، این گواهینامه به شما به عنوان یک فرد کمک می کند تا خود را از سایر متخصصان درگیر در مدیریت دارایی متمایز کنید.

مزایای ISO 55001 مدیریت دارایی

افراد دارای گواهی ISO 50001 این فرصت را خواهند داشت که از مزایای بسیاری برخوردار شوند، اما محدود به موارد زیر نیست:

 • توسعه جریان های نقدی قابل پیش بینی و قابل دوام
 • توانایی مدیریت چرخه عمر دارایی
 • توانایی اطمینان از اینکه دارایی ها عملکرد لازم خود را انجام می دهند
 • از بهبود و رشد کسب و کار حمایت کنید
 • حمایت از یک سازمان در طول فرآیند استقرار، پیاده سازی، حفظ و بهبود سیستم مدیریت دارایی
 • افزایش سودآوری
 • ریسک مربوط به مالکیت دارایی را مدیریت کنید
 • شهرت برند را افزایش دهید

چگونه می توانم با دوره های آموزشی ISO 55001 شروع کنم؟

آیا به دنبال پیشرفت در حرفه خود و دریافت گواهینامه ISO 55001 هستید؟

برای بهبود ارزش برگشتی سازمان، شما را تشویق می کنیم که با مفاهیم و فرآیندهای ISO 55001 آشنا شوید. کارشناسان ایران گواه اینجا هستند تا شما را از طریق گزینه های متناسب با نیاز شما راهنمایی کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top