استاندارد ISO 22000 چیست؟ اخذ گواهینامه ISO 22000, ایمنی غذا

استاندارد ISO 22000 یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی است که می تواند برای هر سازمانی در زنجیره غذایی از مزرعه تا چنگال اعمال شود. دریافت گواهینامه ایزو 22000 به یک شرکت این امکان را می دهد که به مشتریان خود نشان دهد که یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را در اختیار دارند. استاندارد ایزو 22000 یکی از مهمترین استانداردهای سیستم مدیریت صنعت غذا است.

استاندارد ISO 22000 چیست؟, شرح در تصویر

عواقب غذای نا ایمن می تواند جدی باشد. این موضوع روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، زیرا مشتریان تقاضای غذای ایمن دارند و شرکت های بسته بندی مواد غذایی نیاز دارند که مواد تهیه‌ شده از تامین‌کنندگان آنها ایمن باشند. استانداردهای مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO، همزمان با همکاری با سایر استانداردهای مدیریت ISO، مانند ایزو 9001 .به سازمان ها کمک می کند تا خطرات ایمنی مواد غذایی را شناسایی و کنترل کنند.

ایزو 22000 که برای همه انواع تولیدکنندگان قابل اجرا است، لایه ای از اطمینان را در مواد غذایی جهانی فراهم می کند. زنجیره تامین، کمک به محصولات برای عبور از مرزها و آوردن مواد غذایی به مردم که بتوانند به آن اعتماد کنند.

سازمان بین المللی استاندارد (ISO) گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی استاندارد ایزو 22000 را توسعه داده است. سازمان ایزو و کشورهای عضو آن از رویکرد سیستم مدیریت کیفیت استفاده کرده و آن را برای اعمال ایمنی مواد غذایی طراحی کرده اند، که اصول HACCP به طور گسترده مورد استفاده و اثبات شده و خوب است.

تیم فنی مجموعه ایران گواه به مشتریان خود کمک می کند تا بتوانند اقدام به شناسایی نهادهای صادرکننده گواهینامه ایزو معتبر کنند و در مدت زمان کم و با کمترین هزینه ممکن اقدام به اخذ فوری گواهینامه ایزو 22000 نمایند. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

ISO 22000 چیست؟

ISO 22000:2018 استاندارد بین المللی ایمنی مواد غذایی است که به تازگی تجدید نظر شده است. استاندارد ایزو 22000 برای هماهنگ کردن الزامات مدیریت ایمنی مواد غذایی برای مشاغل در زنجیره غذایی در مقیاس جهانی توسط سازمان ایزو طراحی شده است.

ایزو 22000 چیست؟, شرح در تصویر

سازمان ایزو برای تدوین متن استاندارد ایزو 22000 از عناصر اصلی سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 و HACCP کمک گرفته است تا چارچوبی موثر برای توسعه، اجرا، نظارت و بهبود مستمر یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی (FSMS) مستند در چارچوب ریسک های تجاری کلی سازمان ارائه دهد.

صدور گواهینامه ISO 22000 برای سازمان هایی در نظر گرفته شده است که به دنبال ایجاد یک FSMS متمرکز، منسجم و یکپارچه تر از آنچه که معمولاً توسط قانون لازم است، در نظر گرفته شده است. این استاندارد مستلزم رعایت هر گونه معیار قانونی و نظارتی مرتبط با ایمنی مواد غذایی در سیستم ایمنی مواد غذایی خود است. استاندارد ISO 22000 دارای الزاماتی برای فرآیندها و رویه های سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی است و سازمان را ملزم می کند که برنامه های پیش نیاز و HACCP را اجرا کند.

بر خلاف برخی دیگر از برنامه‌ های صدور گواهینامه سیستم ‌های مدیریت ایمنی مواد غذایی (به عنوان مثال FSSC 22000 و SQF)، استاندارد ایزو 22000 الزامات خاصی برای برنامه ‌های پیش‌نیاز (PRP) ندارد، اما مستلزم آن است که سازمان برنامه ‌های مناسب را شناسایی و اجرا کند. این باعث انعطاف پذیری بیشتر آن می شود و سازمان های مواد غذایی از هر نوعی می توانند استاندارد ISO 22000 را اجرا کنند و گواهینامه دریافت کنند.

شرکت های تولیدکننده مواد غذایی می‌توانند از مشخصات فنی ISO ISO/TS 22002-1 برای توسعه برنامه‌های PRP خود استفاده کنند. الزامات برنامه (های)‌ PRP را که برای این سازمان ‌ها قابل اجرا هستند، تشریح می‌کند. الزامات ذکر شده به طور گسترده پذیرفته شده است و معادل الزامات PAS 220 است، مشخصات در دسترس عموم که همراه با ISO 22000 برای صدور گواهینامه FSSC 22000 استفاده می شود.

ایزو 22000 یک استاندارد معیار ابتکاری جهانی ایمنی غذا (GFSI) نیست و توسط سازمان ISO به عنوان استاندارد ایزو منتشر شده است. این بدان معنی است که اگر مشتری یا بازار بین المللی شما به دنبال یک استاندارد GFSI Recognized است، باید اقدام به اخذ گواهینامه FSSC 22000 نمایید، که شبیه ترین به استاندارد ISO 22000 یا یکی از دیگر طرح های صدور گواهینامه شناخته شده GFSI است.

تاریخچه استاندارد ایزو 22000

تاریخچه تدوین استاندارد ایزو 22000 به سال 1995 برمیگردد، جایی که اجرای استاندارد طبق پیشنهاد کدکس در سازمان تجارت جهانی (WTO) اولین استاندارد مدیریت ایمنی غذایی در سال 2005 میلادی توسط سازمان ISO تدوین و منتشر شد. دستورالعمل های اجرایی استاندارد اولیه ایزو 22000 با توجه به متن استاندارد ایزو 9001 ویرایش 2008 دارای 8 بند بوده است.

سازمان ایزو جهت همپوشانی بیشتر ISO 22000 با دیگر استانداردهای مدیریتی همانند ایزو 9001 ویرایش 2015 همینطور ارتباطات تعاملی، مدیریت سیستم، اجرای برنامه های پیش نیاز و بررسی و بهبود مستمر سیستم، استاندارد ایزو 22000 را در سال 2018 به روزرسانی و آخرین ویرایش مربوط به همین سال می باشد. هم اکنون نهادهای صادرکننده گواهینامه ایزو، الزامات FSMS شرکت های صنایع غذایی را با گواهینامه ISO 22000:2018 تضمین می کنند.

FSMS مخفف چیست؟

FSMS مخفف Food Safety Management System یعنی سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی است.

اگرچه نگرانی اولیه در مورد ایمنی مواد غذایی وجود خطرات ایمنی مواد غذایی در نقطه مصرف است، این خطرات می تواند در هر نقطه از زنجیره غذایی رخ دهد. به همین دلیل، وجود کنترل های کافی در سراسر زنجیره غذایی بسیار مهم است و همه سازمان های درگیر باید برای اطمینان از ایمنی همکاری کنند.

عناصر اولیه یک FSMS، همانطور که در استاندارد ایزو 22000 توضیح داده شده است، عبارتند از:

 • ارتباطات تعاملی در سراسر سازمان
 • مدیریت سیستم که شامل مستندات است
 • برنامه های پیش نیاز، که محیطی تمیز و بهداشتی را تضمین می کند
 • اصول HACCP، که به شناسایی، پیشگیری و حذف خطرات ایمنی مواد غذایی کمک می کند

7 اصل مهم در استاندارد ایزو 22000 چیست؟

استاندارد ایزو 22000 (سیستم مدیریت ایمنی غذایی) غیر از اصول FSMS، 7 اصل مهم مربوط به ISO 22000 را پوشش می دهد که بخشی از استانداردهای سیستم مدیریتی ISO است. 7 اصل مهم استاندارد ISO 22000 شامل:

 1. تمرکز بر مشتری
 2. رهبری
 3. مشارکت مردم
 4. رویکرد فرآیندی
 5. بهبود
 6. تصمیم گیری مبتنی بر شواهد
 7. مدیریت روابط

دریافت گواهینامه ISO 22000 برای چه مشاغلی مهم است؟

گواهی ایزو 22000 برای هر سازمانی در زنجیره غذایی، صرف نظر از اندازه، از تولیدکنندگان خوراک، تولیدکنندگان اولیه تا تولیدکنندگان مواد غذایی، اپراتورهای حمل و نقل و ذخیره سازی و پیمانکاران فرعی تا خرده فروشی ها و مراکز غذایی قابل اجرا است. این استاندارد ممکن است برای سازمان های مرتبط مانند تولید کنندگان تجهیزات، مواد بسته بندی، مواد پاک کننده، افزودنی ها و مواد تشکیل دهنده اعمال شود. ممکن است برای ارائه دهندگان خدمات اعمال شود. به طور خلاصه، بخشی یا تمام الزامات گواهینامه ISO 22000 برای محصولاتی که با صنایع غذایی یا زنجیره غذایی تماس دارند اعمال می شود.

چرا شما نیاز دارید الزامات استاندارد ایزو 22000 را اجرایی کنید؟

توسعه یک FSMS نشان دهنده یک رویکرد “پیشگیرانه”، سیستماتیک و منطقی برای رسیدگی به مشکلات ایمنی مواد غذایی است. ساختار استاندارد ایزو 22000 بسیار شبیه به استانداردهای بین المللی در نظر گرفته شده است که این رویکرد مشترک سازمان را قادر می سازد که یک سیستم مدیریت واحد را که الزامات دو یا چند استاندارد سیستم مدیریت دیگر مانند (ایزو 9001، ایزو 14001، ایزو 45001، ایزو 27001 و ISO 22301) را برآورده می کند، یکپارچه کنند.

پیاده سازی و اجرای الزامات استاندارد ایزو 22000 به نفع سازمان شماست، از یک سو به لطف به حداقل رساندن خطرات اصلی مواد غذایی، شفافیت بیشتری را فراهم می کند و از سوی دیگر امنیت بیشتری را هم برای مشتریان و هم برای مصرف کننده نهایی فراهم می کند.

مزایای اخذ گواهینامه ایزو 22000 چیست؟ 7 مزیت مهم دریافت ایزو 22000

با دریافت گواهینامه ISO 22000، تعهد خود را به ایمنی مواد غذایی به مشتریان و سایر ذینفعان نشان خواهید داد. شما همچنین فرآیندهای مدیریت ایمنی غذایی شناخته شده بین المللی را در کسب و کار خود معرفی خواهید کرد که کنترل های مدیریت ریسک شما را تقویت می کند و شفافیت و مسئولیت پذیری را بهبود می بخشد. این باعث افزایش شهرت برند شما می شود که به نوبه خود مزیت رقابتی به شما می دهد و به شما کمک می کند تا در کسب و کار جدید پیروز شوید.

مزایای اخذ گواهینامه ایزو چیست؟

در اینجا 7 مزیت مهم داشتن گواهینامه ISO 22000 را لیست کرده ایم:

 1. فرآیندهای مدیریت ایمنی مواد غذایی شناخته شده بین المللی را در کسب و کار اجرایی کرده اید.
 2. کنترل های مدیریت ریسک را در سراسر زنجیره تامین مواد غذایی خود تقویت کرده اید.
 3. اعتماد مشتریان، تامین کنندگان و سایر ذینفعان را در مورد ایمنی غذا و توانایی خود در کاهش خطرات سلامتی بهبود بخشیده اید.
 4. شفافیت و پاسخگویی را در سازمان خود با شفاف سازی مسئولیت ها بهبود بخشیده اید.
 5. دریافت ایزو 22000 به شما کمک می کند تا سیستم های خود را از طریق یک فرآیند بهبود مستمر بهینه سازی و به روز کنید.
 6. به تیم مدیریت خود اطمینان دهید که سازمان رویه های ایمنی مواد غذایی قوی و موثری را در سراسر زنجیره تامین خود دارد.
 7. اطمینان حاصل می کنید که کل زنجیره تامین مواد غذایی شما دارای کنترل های قوی است که از ورود مواد خطرناک و آلودگی جلوگیری می کند.

الزامات برای اجرای سیستم مدیریت ایمنی غذا (ایزو 22000) چیست؟

 1. مستندات مربوط به کنترل آفات.
 2. مستندات مربوط به دفاع غذایی، کنترل بیوگیلانس و بیوتروریسم.
 3. نحوه ساخت و ساز و چیدمان ساختمان.
 4. مستندات مربوط به پیشگیری از تماس محصول با آلودگی ها.
 5. مستندات مربوط به نگهداری از تجهیزات، نحوه تمیز کردن.
 6. مستندات مربوط به بهداشت فردی پرسنل و امکانات رفاهی برای پرسنل.
 7. مستندات مربوط به مدیریت مواد خریداری شده و تامین کنندگان.
 8. نوع چیدمان تجهیزات و فضای کار.
 9. مستندات مربوط به مراحل تمیز کردن و ضد عفونی کردن محیط کاری.
 10. مستندات مربوط به محصول.
 11. مستندئات مربوط به انباری داری.
 12. مستندات مربوط به دفع زباله، و
 13. مستندات مربوط به فراخوان محصول ناقص.

هنگامی که سازمان ها به دنبال انطباق با ISO 22000 هستند، باید برنامه های پیش نیازی را ایجاد کنند که هدف آن کاهش احتمال آلودگی باشد. سازمان ایزو راهنمایی هایی را در مورد چگونگی توسعه این برنامه های پیش نیاز از طریق هر یک از مشخصات فنی، مانند  ISO/TS 22002-1، برنامه های پیش نیاز ایمنی مواد غذایی، قسمت 1: تولید مواد غذایی ارائه می دهد. ضروری است بدانید ISO/TS 22002-1  فقط برای تولید کنندگان مواد غذایی اعمال می شود، نه همه سازمان ها در کل زنجیره مواد غذایی.

مدارک لازم برای دریافت گواهینامه ایزو 22000 چیست؟

یک FSMS، همانطور که در دستورالعمل ایزو 22000 توضیح داده شده است، فرآیندی را برای مدیریت ایمنی مواد غذایی ایجاد می کند که در کل سازمان اعمال می شود. مدارکی که متقاضیان برای اخذ گواهینامه ISO 22000:2018 نیاز دارند شامل:

مدارک لازم جهت دریافت گواهینامه ایزو 45001 چیست؟, چک لیست ممیزی ایزو 45001
 • یک سیاست کلی ایمنی مواد غذایی (نظام نامه ایمنی غذایی).
 • اهدافی که تلاش های شرکت را برای پیروی از خط مشی خود سوق می دهد.
 • برنامه ریزی، طراحی و مستندسازی سیستم مدیریت.
 • ایجاد یک تیم ایمنی مواد غذایی از افراد واجد شرایط و تعیین مسئولیت ها.
 • ایجاد رویه های ارتباطی برای ارتباطات داخلی و ارتباط با طرف های خارج از شرکت مانند مشتریان، تامین کنندگان و نهادهای نظارتی.
 • مستندات مربوط به طرح HACCP.
 • طرحی برای ارزیابی منظم عملکرد FSMS.
 • استراتژی برای فراهم کردن منابع کافی برای فعال کردن عملیات FSMS، از جمله پرسنل آموزش دیده و واجد شرایط، زیرساخت ها و محیط کاری مناسب.
 • طرحی برای پیروی از اصول HACCP.
 • سیستمی برای افزایش قابلیت ردیابی و شناسایی محصولات.
 • سیستمی برای کنترل عدم انطباق در محصولات.
 • یک روش مستند برای خروج محصولات.
 • یک برنامه ممیزی داخلی.
 • طرحی برای بهبود مستمر FSMS.
 • برنامه های پیش نیاز.

مراحل صدور گواهینامه ایزو 22000 چگونه است؟

مراحل دریافت گواهینامه ایزو 22000 به شرح زیر می باشد:

 1. نوع فعالیت شرکت خود را مشخص و مکتوب نمایید.
 2. طرح نظام نامه کیفیت خود را مکتوب نمایید.
 3. مستندات و مدارک مربوط به استاندارد ISO 22000 را آماده کنید.
 4. دستورالعمل فرآیند کاری پرسنل را مکتوب کنید.
 5. سوابق مربوط به ممیزی داخلی را آماده کنید.
 6. یک طرح حسابرسی داخلی را توسط یک تیم مشاور ایزو برنامه ریزی کنید.
 7. مرجع صدور گواهینامه ایزو 22000 را انتخاب کنید.
 8. سوابق خود را نگهداری کنید.

پس از اجرای کامل دستورالعمل مربوط به ایزو 22000 و آمادگی برای ممیزی، شما باید یک مرجع معتبر صادرکننده گواهینامه ISO 22000 را انتخاب کنید. برای انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو دقت کنید بلحاظ اینکه اغلب شرکت های صادرکننده ایزو در ایران معتبر نیستند. پس از انتخاب، مرجع صدور ایزو را از آمادگی خود جهت ممیزی مطلع کنید. در نهایت و پس از مراحل ممیزی و نداشتن انطباق با استاندارد ایزو 22000 شما موفق به اخذ گواهینامه ایزو می شوید.

مرجع صدور گواهینامه ایزو در ایران کیست؟

CB های صادرکننده گواهینامه ایزو 22000 معتبر در ایران توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران  (NACI) معرفی شده اند. انجمن بین المللی اعتباربخشی IAF مرجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی را توسط سایت خودش معرفی کرده است. پس برای انتخاب یک مرجع معتبر صادرکننده ایزو 22000 باید به سایت NACI ایران یا سایت IAF مراجعه نمایید.

CBها (CB مخفف Certification Body یعنی بدنه صدور گواهینامه ایزو است)، نهادهای صادر کننده گواهینامه ایزو هستند. Cb های بسیاری در ایران ثبت شده و اقدام به صدور ایزو 22000 می کنند که برخی از آنها دارای اعتبار بین المللی و بسیاری از آنها فاقد اعتبار بین المللی هستند.

اعتبار مراجع صادرکننده گواهینامه ایزو 22000 در ایران

نهادهای بیشماری در استان های مختلف ایران همانند تهران، سمنان، اهواز، مشهد، اصفهان و … ایجاد شده اند که تماماً ادعا می کنند گواهینامه ایزو معتبر صادر می کنند. این موضوع متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو 22000 را وارد یک چالش جدی برای انتخاب مرجع صدور گواهینامه ISO 22000 کرده است. ما براساس رسالت خود که مشاوره هست در اینجا نحوه اعتبارسنجی مراجع صادرکننده ایزو را از طریق کلیپ تهیه شده بررسی کرده ایم. برای بررسی بیشتر در مورد نحوه اعتبارسنجی مرجع صدور گواهینامه ایزو 22000 کلیپ را مشاهده کنید.

نحوه گرفتن ایزو 22000 برای شرکت

برای گرفتن گواهینامه ایزو 22000 ابتدا اهداف خود را مشخص کنید. اینکه جهت ورود به بازارهای بین المللی نیاز به اخذ گواهینامه دارید، جهت دریافت مجوزهای داخلی همانند مجوز از سازمان غذا دارو یا اداره کل دامپزشکی جهت دریافت کد IR نیاز به اخذ ایزو 22000 دارید یا اینکه جهت برندینگ، حضور در مناقصه یا بازارهای اطراف نیاز به ایزو 22000 دارید.

پس از مشخص شدن اهداف براساس استراتژی تعریف شده اقدام به انتخاب مرجع صادرکننده ISO 22000 نمایید. ممکن است شما برای انتخاب سردرگم شوید. ما می توانیم به شما مشاوره رایگان دهیم جهت انتخاب نهاد صادرکننده ISO 22000. پس از انتخاب مرجع صدور ایزو 22000 مستندات خود را همراه با فرم درخواست ایزو 22000 تمیل و برای مرجع صدور ارسال کنید.

آنها مستندات شما را بررسی می کنند و زمان ممیزی را به شما اعلام می کنند. پس از هزینه صدور گواهینامه ایزو 22000 و ارسال گزارشات ممیزی توسط حسابرس، مرجع اقدام به صدور گواهینامه ایزو 22000 می کند.

از کجا گواهینامه ایزو 22000 دریافت کنید؟

با توجه به اینکه شرکت های بیشماری گواهینامه ایزو 22000 را صادر می کنند و تماماً ادعا دارند برای صدور استاندارد ایزو 22000 تایید شده اند، متقاضی سردرگم می شود که از کجا گواهینامه ایزو 22000 را دریافت کند. ممکن است شما با این شرکت ها وارد مذاکره شده باشید و مطمئناً متوجه تفاوت قیمت برای دریافت گواهینامه ایزو شده اید. ما شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید مرجع مناسب اهداف خود را برای دریافت گواهینامه ISO 22000 شناسایی کنید.

به طور کلی نهادهای صادرکننده ایزو در ایران به دو دسته کلی تقسیم بندی شده اند. نهادهایی که دارای بالاترین سطح اعتباری در دنیا هستند و اصطلاحاً شما موفق به اخذ گواهینامه ایزو معتبر می شوید، مرجع صدور گواهینامه ایزو است که توسط انجمن اعتبارسنجی IAF تایید شده باشد.

شرکت هایی که در ایران تحت اعتبار IAF اقدام به صدور ایزو می کنند به دو گروه تقسیم بندی می شوند. گروه اول شرکت هایی که توسط نظام تایید صلاحیت ایران برای صدور گواهینامه ایزو 22000 اعتبار سنجی شده و گروه دوم CBهایی که توسط دیگر سازمان های اعتباربخشی تحت اعتبار IAF تایید شده اند. مثلاً شرکتی همانند توف آستریا که توسط سازمان اعتبارسنجی اتریش برای صدور گواهینامه ایزو تایید شده است.

دسته دوم که سطح اعتباری پایین تری دارند CBهایی هستند که توسط IAF تایید نشده اند. اینها عموماً ادعا می کنند گواهینامه ایزو از انگلیس، کانادا، ایتالیا، آلمان، تحت اعتبار ASCB یا هر سازمانی غیر IAF گواهینامه ایزو دریافت می کنید. ما به اینها CBهای خصوصی می گوییم و تعداد این CB ها هر روز در حال رشد کردن است.

گواهینامه ایزو صادر شده توسط CBهای خصوصی دارای کد رجیستری نامبر بوده و از طریق یک سایت به زبان خارجی استعلام هم می شود. پس صرف اینکه گواهینامه قابلیت استعلام در سایت را دارد، دیلیل بر معتبر بودن گواهینامه ایزو نیست.

شرکت های بسیاری در ایران توسط همین CBهای خصوصی با هزینه های گزاف اقدام به دریافت گواهینامه ایزو 22000 کرده اند. برخی از آنها آگاهانه بوده  و بسیاری دیگر ناآگاهانه فریب افراد سودجو را خورده اند. پس پیشنهاد می شود جهت اخذ گواهینامه ایزو 22000 با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

اخذ فوری گواهینامه ایزو 22000

ممکن است شما برای صادرات به کشورهای همسایه یا برندینگ نیاز به گواهینامه ایزو 22000 داشته باشید. شما می توانید توسط CBهای خصوصی اقدام به اخذ فوری گواهینامه ایزو 22000 نمایید. CBهای خصوصی الزامات قانونی جهت صدور گواهی ایزو را رعایت نمی کنند و بدون ممیزی اقدام به صدور گواهینامه ایزو می کنند. پس اگر نیاز دارید بدون ممیزی، پیاده سازی و خیلی سریع گواهینامه ایزو 22000 فوری دریافت کنید، CBهای خصوصی بهترین پیشنهاد هستند.

هزینه اخذ گواهینامه ایزو 22000 چقدر است؟

هزینه اخذ گواهینامه ایزو 22000 با توجه به نوع محصول، نوع فعالیت سازمانی، تعداد پرسنل، تعداد شیفت های کاری، تعداد سایت، محل فیزیکی سایت و اعتبار مرجع صدور گواهینامه متفاوت است. به جدول زیر نگاه کنید. ما در جدول هزینه دریافت گواهینامه ایزو 22000 را در سال 1401 مکتوب کرده ایم.

هزینه اخذ گواهینامه ایزو چقدر است؟
هزینه صدور گواهینامه ایزو 22000 براساس سطح اعتبار مرجع
مرجع صدور گواهینامهسازمان اعتبار دهندهانجمن تایید کنندههزینه صدور
CB های تحت اعتبار ایرانمرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI)IAF10،000،000 تومان
CB های بین المللیIAS, Ukas, DakksIAF200 دلار
CB های خصوصیانگلیس-کانادا-آلمان-ایتالیاASCB-IAFCB800،000 الی 1،500،000 تومان

چرا پیشنهاد می کنیم ما را برای اخذ گواهینامه ایزو 22000 انتخاب کنید؟

شرکت ایران گواه یک مرجع صادرکننده گواهینامه ایزو نیست، بلکه ما یک شرکت مشاوره در حوزه پیاده سازی و استقرار استاندارد ایزو هستیم. خدمات اخذ گواهینامه ایزو و مشاوره ما توسط یک شرکت شخص ثالث مورد تایید NACI ایران تایید شده است. پس ما اولین شرکت مشاوره هستیم که موفق به اخذ گواهینامه ایزو 9001 و گواهینامه رضایتمندی مشتری شده ایم.

ما می توانیم براساس اهداف شما بهترین پیشنهاد را برای انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو بدهیم. شما می توانید توسط ما گواهینامه ایزو 22000 را با کمترین قیمت و در مدت زمان کوتاهی دریافت کنید. اگر جهت صادرات به ایزو 22000 نیاز دارید، ما می توانیم به برای شما مجوز صادرات محصول را دریافت کنیم و شما زمان خود را برای اخذ گواهینامه ایزو 22000 از دست نمی دهید.

برای دریافت گواهینامه ایزو 22000 شما نگران ممیزی و مدارک لازم جهت دریافت این گواهی نیستید. ما مستندات مربوط به دریافت ایزو 22000 را در اختیار شما می گذاریم و با کمک ما مراحل ممیزی برای شما خیلی ساده می شود. هزینه دریافت گواهینامه ایزو 22000 که توسط ما کارسازی می شود بسیار مقرون به صرفه بوده حتی پایین تر از هزینه اعلام شده توسط مرجع صدور گواهینامه.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

پرسش های متداول

استاندارد ISO 22000 چیست؟

استاندارد ISO 22000 یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی است که می تواند برای هر سازمانی در زنجیره غذایی از مزرعه تا چنگال اعمال شود. ISO 22000:2018 استاندارد بین المللی ایمنی مواد غذایی است که به تازگی تجدید نظر شده است. استاندارد ایزو 22000 برای هماهنگ کردن الزامات مدیریت ایمنی مواد غذایی برای مشاغل در زنجیره غذایی در مقیاس جهانی توسط سازمان ایزو طراحی شده است.

مرجع صدور گواهینامه ایزو 22000 در ایران کیست؟

CB های صادرکننده گواهینامه ایزو 22000 معتبر در ایران توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران  (NACI) معرفی شده اند. انجمن بین المللی اعتباربخشی IAF مرجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی را توسط سایت خودش معرفی کرده است. پس برای انتخاب یک مرجع معتبر صادرکننده ایزو 22000 باید به سایت NACI ایران یا سایت IAF مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا