5 مزیت ESG برای مشاغل

برنامه‌های ESG به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا سرمایه‌گذاران را جذب کنند، وفاداری مشتری را ایجاد کنند، عملکرد مالی را بهبود بخشند، عملیات را پایدار کنند و مزیت رقابتی کسب کنند.

5 مزیت ESG برای مشاغل

سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای به قطار ESG می‌روند، در حالی که همه‌گیری COVID-19، نگرانی‌ها در مورد تغییرات آب و هوایی، تعداد فزاینده حوادث سایبری، مسائل زنجیره تامین جهانی، شکاف‌های اقتصادی و جنبش‌های عدالت اجتماعی به کاتالیزورهای افزایش نرخ پذیرش در مشاغل تبدیل شده‌اند.

محیط زیست، اجتماعی و حکمرانی (ESG) چارچوبی برای مدیریت پایداری، شیوه های اخلاقی و مصرف گرایی آگاهانه است که محبوبیت گسترده ای در دنیای تجارت پیدا می کند. اما پدیده جدیدی نیست. در عوض، این ادامه سرمایه‌گذاری مسئولیت‌پذیر اجتماعی است که به جریان اصلی تبدیل شده است. اصطلاح ESG به طور رسمی در سال 2004 با انتشار اولین گزارش ابتکار پیمان جهانی سازمان ملل متحد “چه کسی برنده می شود” آغاز شد و از آن زمان سرمایه گذاری ESG تکامل یافته و گسترش یافته است.

سرمایه گذاران آگاه اجتماعی و سایر ذینفعان – از جمله کارمندان، مشتریان، تنظیم کننده ها، تامین کنندگان و توزیع کنندگان – می خواهند در مورد موضع شرکت در مورد عوامل اجتماعی-اقتصادی، تلاش های پایدار و فرآیندهای حاکمیت شرکتی آن بدانند. بر اساس اطلاعات بلومبرگ، دارایی های سرمایه گذاری جهانی (ESG) تحت مدیریت ممکن است تا سال 2025 از 50 تریلیون دلار فراتر رود که یک سوم کل دارایی هایی است که در آن زمان طرح ریزی می کند.

در حالی که گذراندن آزمون سرمایه گذار و ذینفعان و تنظیم یک طرح موفقیت آمیز (ESG) ممکن است برای هر کسب و کاری چالش برانگیز به نظر برسد، یک استراتژی ESG به خوبی می تواند به مزایای تجاری مختلف منجر شود.

استراتژی ESG چیست؟

استراتژی ESG رویکردی در سطح سازمان است که رویه‌های محیطی، اجتماعی و حاکمیتی شرکت را برای افزایش پایداری کسب‌وکار تنظیم می‌کند. اکنون بیش از هر زمان دیگری، موفقیت و رشد یک کسب و کار به طور مستقیم با یک استراتژی ESG مستحکم مرتبط است، که همچنین شامل انجام کسب و کار به روشی است که ارزش بلندمدتی را بدون ایجاد هیچ گونه تأثیر منفی بر محیط یا جامعه ارائه می دهد – یا اینکه حداقل اثرات را خواهد داشت.

یک استراتژی خوب ESG شامل عوامل پایداری مختلفی است – مانند تلاش یک شرکت برای کاهش ردپای کربن، سبز شدن، تشویق به تنوع یا معرفی برنامه‌های سلامتی کارکنان. همچنین بر ابتکاراتی تمرکز دارد که بیشترین اهمیت را برای یک کسب و کار دارند و به آسانی قابل اجرا هستند. به این ترتیب، یک استراتژی ESG راه را برای یک شرکت برای به دست آوردن اعتماد سرمایه‌گذار، کسب وفاداری مشتری، کاهش هزینه‌های عملیاتی و بهبود مدیریت دارایی و عملکرد مالی هموار می‌کند.

5 مزیت ESG برای مشاغل

استفاده از چارچوب ESG می تواند منافع ملموسی را هم برای کسب و کارها و هم برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد. برای کسب‌وکارها، دسترسی به مجموعه بزرگ‌تری از سرمایه را باز می‌کند و هویت برند قوی‌تری را ترویج می‌کند، و سرمایه‌گذاران می‌توانند ارزش‌های خود را نشان دهند و اغلب از طریق سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با یک نام تجاری (ESG) محور، بازدهی مشابه یا بهتر از رویکردهای سنتی دریافت کنند.

در اینجا پنج مزیت ESG برای مشاغل آورده شده است:

 1. مزیت رقابتی ارائه می دهد
  شرکت‌هایی که در تلاش‌های ESG شرکت می‌کنند، اغلب نسبت به رقبای تجاری مزیت رقابتی کسب می‌کنند. به عنوان مثال، یک نظرسنجی در سال 2022 از 1062 ساکن ایالات متحده توسط GreenPrint، ارائه‌دهنده ابزارهای پایداری که اکنون متعلق به PDI Technologies است، نشان داد که 66 درصد از پاسخ‌دهندگان مایل به صرف پول اضافی برای خرید محصولات سازگار با محیط‌زیست هستند. به طور مشابه، 70 درصد از 400 متخصص فناوری اطلاعات که در سال 2022 توسط بخش استراتژی سازمانی TechTarget مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که فکر می کنند شرکت آنها بیش از 5 درصد حق بیمه برای محصولات فناوری اطلاعات از فروشندگانی که دارای شیوه های قوی ESG هستند پرداخت می کند.

معیارهای مختلف ESG که توسط شرکت ها ردیابی و گزارش می شود برای مصرف کنندگان، کارمندان، وام دهندگان و تنظیم کننده ها نیز مهم است. رهبران شرکتی که برای بهبود شرایط کار، ترویج تنوع، کمک به جامعه و موضع گیری در مورد مسائل اجتماعی-اقتصادی تلاش می کنند، نقش عمده ای در تقویت برند یک شرکت دارند.

 1. سرمایه گذاران و وام دهندگان را جذب می کند
  گنجاندن گزارش‌های ESG در گزارش‌های سود یا در افشای‌های جداگانه در بین مشاغل رواج دارد. سرمایه گذاران و وام دهندگان به شدت جذب سازمان هایی می شوند که در (ESG) سرمایه گذاری می کنند و از افشای ESG برای روشن کردن تلاش های پایداری خود استفاده می کنند. یک مطالعه گالوپ که در سال 2022 منتشر شد نشان داد که 48٪ از سرمایه گذاران به صندوق های سرمایه گذاری پایدار علاقه مند هستند، در حالی که نظرسنجی داوجونز از 200 متخصص سرمایه گذاری که در سال 2022 نیز انجام شد، پیش بینی کرد که سرمایه گذاری های (ESG) در سه سال آینده بیش از دو برابر خواهد شد.

نگرانی‌های عمومی ناشی از همه‌گیری، تغییرات آب و هوایی و سوء استفاده از منابع طبیعی، سرمایه‌گذاران را به سمت کسب‌وکارهای پایدار سوق می‌دهد و کسب‌وکارهای قدیمی را از بین می‌برند – مانند دستمزدهای ناعادلانه، سرمایه‌گذاری در سوخت‌های فسیلی، روش‌های کشاورزی ناپایدار و تولید. محصولات غیر قابل بازیافت کسب‌وکارهایی که در ابتکارات ESG شرکت می‌کنند، با ارائه دیدی جامع از شیوه‌های خود، می‌توانند بر تصمیمات سرمایه‌گذاری تأثیر بگذارند و سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازند تا شرکتی را انتخاب کنند که آینده‌ای پایدار با مشخصات کم ریسک ارائه می‌دهد.

 1. عملکرد مالی را بهبود می بخشد
  ESG نه تنها یک کسب و کار را برای سرمایه گذاران مطلوب می کند، بلکه می تواند عملکرد مالی کلی یک کسب و کار را نیز بهبود بخشد. حتی تلاش‌های کوچک برای پایداری – مانند بدون کاغذ، بازیافت یا ارتقاء کارآمد انرژی – می‌تواند نتیجه کسب‌وکار و بازگشت سرمایه را بهبود بخشد.

برای همگام شدن با برنامه‌های ESG، شرکت‌ها باید معیارهای کلیدی – مانند مصرف انرژی، مصرف مواد خام و تصفیه زباله – را دنبال کنند که در نهایت می‌تواند منجر به کاهش صورت‌حساب‌های انرژی و کاهش هزینه‌ها شود. شرکت‌هایی که با مقررات مرتبط با ESG مطابقت می‌کنند نیز کمتر در معرض جریمه‌ها، جریمه‌ها و سایر ریسک‌های تجاری قرار می‌گیرند، که به طور مثبت بر درآمد آنها تأثیر می‌گذارد.

به عنوان مثال، در سال 2020، شرکت غذا و نوشیدنی نستله اعلام کرد که تا سال 2025 تا 2.1 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد تا از پلاستیک های معمولی به پلاستیک های بازیافتی برای مواد غذایی تبدیل شود. انتظار می‌رود این تغییر به نستله کمک کند تا ردپای کربن خود را کاهش دهد و هزینه‌های مربوط به انطباق را کاهش دهد – به خصوص در مناطقی که قوانین سخت‌گیرانه‌تری علیه استفاده از بسته‌بندی‌های پلاستیکی وجود دارد.

 1. وفاداری مشتری را ایجاد می کند
  در یک نظرسنجی در سال 2021 که توسط Accenture روی بیش از 25000 مصرف کننده در 22 کشور انجام شد، 50٪ گزارش کردند که اولویت های خود را هنگام خرید محصولات در نتیجه همه گیری COVID-19 تنظیم کرده اند. این مشتریان مایلند برای برندهایی که با ارزش‌های آن‌ها هماهنگ هستند و به سازمان‌هایی که با مردم خوب رفتار می‌کنند وفادارتر هستند، هزینه بیشتری بپردازند. مصرف‌کنندگان آگاه اجتماعی امروزی می‌خواهند بدانند کسب‌وکارهایی که از آنها حمایت می‌کنند چه کاری را برای منافع بیشتر انجام می‌دهند.

شرکت‌هایی که به اصول ESG پایبند هستند، می‌توانند با شفاف‌سازی و انتقال مؤثر تلاش‌های (ESG) خود به مشتریان، مشتریان بیشتری را جذب و حفظ کنند.

 1. عملیات شرکت را پایدار می کند
  شرکت‌هایی که در طرح‌های ESG سرمایه‌گذاری می‌کنند می‌توانند چشم‌انداز دائماً در حال تغییر را حفظ کنند و با آن سازگار شوند. به عنوان مثال، مشاغلی که اصول ESG را به درستی در عملیات اصلی خود ادغام می کنند، بهتر می توانند فرصت های صرفه جویی در هزینه را شناسایی کنند و از مصرف انرژی کمتر، کاهش اتلاف منابع و کاهش کلی هزینه های عملیاتی لذت ببرند.

در حالی که در حال حاضر گزارش ESG فقط برای شرکت‌های سهامی عام در برخی حوزه‌های قضایی اجباری است، به نظر می‌رسد که برای بقیه دنیای شرکت‌ها نیز در این جهت است. شرکت‌هایی که اکنون سیاست‌های ESG را نادیده می‌گیرند، ممکن است بعداً با آن‌ها در قالب مسائل قانونی، مقرراتی، شهرت و انطباق برخورد کنند.

آیا ESG برای مشاغل در هر اندازه است؟

گاهی اوقات، SMB ها تصور می کنند که کمبود منابع آنها می تواند مانعی برای پذیرش ESG باشد و تلاش های ESG آنها در دراز مدت نتیجه ای نخواهد داشت. با این حال، سرمایه گذاری در ESG – حتی در مقیاس کوچکتر – همیشه می تواند تأثیر مثبتی بر یک تجارت داشته باشد.

در حالی که سازمان‌های بزرگ‌تر ممکن است منابع اضافی برای تنظیم سیاست‌های ESG یا ایجاد مشارکت‌های پایداری در سطح بالا داشته باشند، SMB‌ها می‌توانند سرمایه‌گذاران آگاه اجتماعی را بدون گذر از بوروکراسی و تشریفات اداری که سازمان‌های بزرگتر با آن مواجه هستند جذب کنند. کسب‌وکارهای کوچک‌تر اغلب به مشتریان خود نزدیک‌تر هستند و فرصت‌های فراوانی برای به اشتراک گذاشتن داستان‌های پایداری خود و ارتباط در سطح عمیق‌تری دارند.

ESG برای دراز مدت

یک طرح موثر ESG نشان دهنده تعهد یک شرکت به مدیریت ریسک، کاهش هزینه و مراقبت از محیط زیست است. همچنین نشان می‌دهد که یک کسب‌وکار در مورد مسائل اجتماعی-اقتصادی – از جمله رضایت مشتری، استانداردهای کار، بی‌عدالتی اجتماعی و سرمایه‌گذاری‌های پایدار – موضع قوی دارد و مایل است به طور فعال با تغییر بازار تکامل یابد.

با همه نکات مثبت، ESG همچنین با برخی واکنش‌های بازار و سیاسی مواجه می‌شود، زیرا منتقدان – از جمله بسیاری از سیاستمداران جمهوری‌خواه در ایالات متحده – ادعا می‌کنند که سرمایه‌گذاری ESG قادر به تولید نتایج واقعی در دنیای واقعی نیست. با این حال، به نظر نمی رسد که این نرخ پذیرش ESG را در بین مشاغل کاهش دهد، و سرمایه گذاری های (ESG) در واقع می تواند به طور کلی بازدهی قابل قبولی ایجاد کند. بر اساس داده‌های شاخص مورنینگ استار، صندوق‌های ESG و پایداری نوسانات کمتری را به همراه داشتند و اغلب در سال‌های 2020 و 2021 از صندوق‌های معمولی بهتر عمل کردند و در سال 2022 به بازده مشابهی دست یافتند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا