8 دلیل مهم بودن وبلاگ نویسی برای مشاغل

مشاغل با هر اندازه ای می توانند وبلاگ نویسی را به بخشی از استراتژی بازاریابی خود تبدیل کنند. وبلاگ نویسی می تواند ترافیک وب سایت را افزایش دهد، اعتماد مشتریان را ایجاد کند و برند یک شرکت را گسترش دهد.

8 دلیل مهم بودن وبلاگ نویسی برای مشاغل

بازاریابی به طور مداوم در حال تغییر است و استفاده از وبلاگ ها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی یکی از راه های سازمان ها برای دستیابی به مشتریان فعلی یا بالقوه است – بدون توجه به نوع یا اندازه کسب و کار.

وبلاگ‌ها یافتن مشاغل را از طریق Google برای مشتریان آسان‌تر می‌کنند. وبلاگ ها همچنین به مشتریان درک بهتری از یک شرکت و محصول می دهند. و با استفاده از یک استراتژی بازاریابی چند کاناله، وبلاگ ها نقطه تماس دیگری را با مشتریان ارائه می دهند.

طبق گزارش HubSpot، حدود 60 درصد از مردم حداقل یک بار در هفته وبلاگ ها را مطالعه می کنند. کسب‌وکارهای کوچک و شرکت‌های بزرگ می‌توانند محتوای آموزنده را با هزینه کم یا بدون هزینه برای خوانندگان ایجاد کنند.

8 دلیل مهم بودن وبلاگ نویسی برای مشاغل

در اینجا هشت دلیل برای اهمیت وبلاگ ها برای مشاغل آورده شده است.

 1. ترافیک را به یک وب سایت هدایت کنید
  وبلاگ ها برای افزایش ترافیک وب سایت محتوای مرتبط ایجاد می کنند. بر اساس مطالعه ای که توسط HubSpot Marketing انجام شده است، کسب و کارهایی که وبلاگ دارند، 55 درصد بیشتر از کسانی که وبلاگ ندارند، بازدیدکنندگان وب سایت دارند.

وبلاگ ها راهی عالی برای به روز نگه داشتن وب سایت با محتوای جدید هستند. خوانندگان می‌خواهند بدانند چگونه مشکلات را حل کنند و وبلاگ‌ها همچنین می‌توانند به مشاوره و خدمات یا محصول تجاری کمک کنند. علاوه بر این، پست های وبلاگ می تواند پایه و اساس پست های رسانه های اجتماعی برای دستیابی به مشتریان باشد. سازمان‌ها می‌توانند پیوندهایی را به وبلاگ در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، لینکدین و توییتر ارسال کنند و به خوانندگان دلیلی برای کلیک کردن روی وب‌سایت تجاری ارائه دهند.

 1. بهینه سازی موتورهای جستجو را افزایش دهید
  بخشی از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) هدایت ترافیک ارگانیک به یک وب سایت است. نتایج موتورهای جستجو بر اساس محتوای جدید، تعداد صفحات نمایه شده و کلمات کلیدی محاسبه می شود. کسب و کارها فقط با داشتن یک وبلاگ می توانند همه این زمینه ها را بهبود بخشند و در صفحات نتایج موتور جستجو بالاتر ظاهر شوند. کلید وبلاگ نویسی ارائه محتوای مرتبط و با کیفیت همراه با پست های جدید است.

با ایجاد پست های وبلاگ، کسب و کارها همچنین می توانند استفاده خود از کلمات کلیدی را گسترش دهند. سازمان‌ها باید از ابزارهایی مانند Ahrefs، Google Search Console، Semrush یا Answer the Public برای کمک به تعیین کلمات کلیدی استفاده کنند. اما حواستان باشد که زیاد از یک کلمه کلیدی استفاده نکنید. گوگل محتوا را برای پر کردن کلمات کلیدی جریمه می کند.

با وبلاگ نویسی در مورد صنعت، تجارت، مشتریان، محصولات و رویدادها، به طور طبیعی از کلمات کلیدی مرتبط در محتوا استفاده می شود.

 1. لیست ایمیل را رشد دهید
  لیست های ایمیل راه بسیار خوبی برای تعامل با مشتریان هستند، اما دسترسی به مشتریان جدید ممکن است دشوار باشد اگر آنها نام کسب و کار را نشنیده باشند. وبلاگ ها می توانند مشتریان بالقوه را با یک نام تجاری آشنا کنند و راه را برای اشتراک بیشتر افراد در لیست ایمیل هموار کنند. همچنین اگر مشتریان از محتوای وبلاگ لذت ببرند، احتمال بیشتری دارد که به خبرنامه های ایمیل اعتماد کنند.
 2. برای رسانه های اجتماعی محتوا ایجاد کنید
  رسانه های اجتماعی راه آسانی را برای کسب و کارها فراهم می کند تا محتوا را به اشتراک بگذارند. هنگامی که یک پست وبلاگ ایجاد می شود، نیازی به بازنویسی آن برای رسانه های اجتماعی نیست. به سادگی پیوندی به وبلاگ در شبکه اجتماعی ارائه دهید و از خوانندگان بخواهید پست را به اشتراک بگذارند یا آن را لایک کنند. حتماً در چندین پلتفرم رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارید تا به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.
 1. جذب مشتریان جدید
  با هر پست وبلاگ، صفحه نمایه شده دیگری ایجاد می شود که می تواند به سئو کمک کند. حتماً در هر یک از این صفحات، فراخوان‌های اقدام را درج کنید.

دستورالعمل های مختصر در مورد آنچه باید انجام دهید را درج کنید. برای مثال، «برای برآورد با ما تماس بگیرید» یا «امروز یک مشاوره رایگان رزرو کنید». همچنین، سازمان‌ها باید راهی برای دسترسی به مشتریان، مانند شماره تلفن، فرم تماس یا آدرس ایمیل ارائه دهند. یک دانلود رایگان یا مکانی برای ثبت نام برای اطلاعات بیشتر برای جمع آوری سرنخ ها ارائه دهید.

هنگامی که محتوای وبلاگ را برای مشتریان جدید می نویسید، یک وبلاگ خوش نوشته ممکن است برای سال ها در جستجوی گوگل ظاهر شود — که سرنخ های جدیدی را ارائه می دهد.

۶- با مخاطبان اعتماد ایجاد کنید
محتوای وبلاگ به کسب و کارها امکان می دهد تا ارزش و تخصص خود را به اشتراک بگذارند. وبلاگ ها به مشتریان فعلی و بالقوه نشان می دهند که یک تجارت چه ارزشی را ارائه می دهد.

وبلاگ ها می توانند با نشان دادن رهبری در یک صنعت، یک شرکت را حرفه ای تر جلوه دهند. برخی از محتوای وب با بهترین عملکرد شامل ویدیوها، فهرست‌ها و پست‌های راهنما هستند. وبلاگ ها همچنین می توانند به سوالات رایج مشتریان، مانند نحوه استفاده از یک محصول یا حل یک مشکل رایج با یک محصول، پاسخ دهند. توانایی افزایش اعتماد مخاطبان، به ایجاد کسب و کار با دانش بیشتر کمک می کند. آموزش یکی از بهترین استراتژی های حفظ مشتری برای حفظ مشتریان فعلی است.

هنگام ایجاد اعتماد، مهم است که این استراتژی های بازاریابی دیجیتال را در ذهن داشته باشید. آنها همچنین برای پست های وبلاگ اعمال می شوند و شامل موارد زیر می شوند:

 • محتوا را برای خوانندگان شخصی سازی کنید.
 • از کانال های مختلف برای دستیابی به چندین نسل استفاده کنید.
 • در پست ها همدلی نشان دهید.
 • از ابزارهای اتوماسیون بازاریابی مانند پست های زمان بندی استفاده کنید.
 1. برند شرکت را گسترش دهید
  جنبه شخصی کسب و کار را نشان دهید تا به مشتریان نشان دهید که آنها چیزی بیش از یک عدد هستند. کسب‌وکارها ممکن است سرد به نظر برسند، اما داشتن یک وبلاگ به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا به مخاطبان کمک کنند تا کسب‌وکار روزانه را درک کنند و جنبه انسانی خود را نشان دهند.

بر اساس مطالعه متریک تقاضا، شصت درصد از مصرف کنندگان از خواندن محتوای برندها لذت می برند. هشتاد و دو درصد از مشتریان نیز پس از خواندن محتوای خود، احساس مثبت تری نسبت به برند داشتند.

 1. آموزش و جذب خوانندگان
  مصرف کنندگان دوست دارند مطلع شوند. نشان دهید که چگونه کسب و کار می تواند راه حلی برای مشکل آنها باشد. خوانندگان می توانند محتوای خانه خود را کاوش کنند و در مورد کسب و کاری که شاید هرگز به آن فکر نکرده اند بیاموزند.

از این نقاط تماس برای جذب خوانندگان و نشان دادن تخصص استفاده کنید. با این حال، کسب و کار نباید همیشه تمرکز هر پست وبلاگ باشد. درعوض، با داشتن منبع اطلاعات قابل اعتماد، با خوانندگان اعتماد کنید.

اگر خوانندگان نظری را در زیر پست وبلاگ می گذارند، با پاسخ دادن به نظر یا سوال آنها در وب سایت با آنها در تعامل باشید. یک وبلاگ برای مدت طولانی تری قابل جستجو است، بنابراین خوانندگان آینده همچنان می توانند این تعاملات را مشاهده کنند.

این شرکت های مطرح را دنبال کنید
دنیای فناوری همیشه در حال تحول است و وبلاگ نویسی راهی عالی برای آگاه کردن خوانندگان از تغییرات مهم است.

یکی از نمونه های وبلاگ موثر آی بی ام است. آی‌بی‌ام نیازهای مشتریان را به دسته‌های مختلف وبلاگ مانند هوش مصنوعی، زیرساخت ابری، عملیات تجاری و اطلاعات امنیتی تقسیم می‌کند. وبلاگ آی بی ام توصیه هایی را به اشتراک می گذارد، درباره اخبار بحث می کند و با مخاطبان فناوری خود صحبت می کند.

نمونه دیگری از نوشتن برای مخاطبان، وبلاگ Careful Cents است که به سوالات مالی استارتاپ ها و فریلنسرها پاسخ مستقیم می دهد. این وبلاگ موفق است زیرا پاسخ ها و اطلاعاتی را ارائه می دهد که یافتن آنها در جاهای دیگر ممکن است سخت باشد.

وبلاگ Dotloop موضوعاتی در مورد اتوماسیون املاک و مستغلات، روندهای صنعت، پیشنهادات محصول و بینش در مورد کار در این زمینه را پوشش می دهد. وبلاگ مقالات را بر اساس خواننده و نقش تقسیم می کند تا اطلاعاتی در سطح متخصص ارائه دهد. آنها همچنین دانلود رایگان چک لیست تراکنش ها را برای دریافت اطلاعات مشتریان بالقوه ارائه می دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا