10 مورد از بهترین شیوه های مدیریت

با بهترین شیوه های مدیریت زیر، عملیات کاری خود را بهینه کنید و کسب و کار خود را برای موفقیت تنظیم کنید.

10 مورد از بهترین شیوه های مدیریت

بهترین شیوه های مدیریت چیست؟

بهترین شیوه های مدیریت، مجموعه ای از روش های اثبات شده و آزمایش شده بر اساس استانداردها و استراتژی های فعلی صنعت است که برای مشاغل پر رونق کار می کند. آنها شامل طیف وسیعی از ابزارها، از برنامه ریزی استراتژیک و تحلیل داخلی گرفته تا نظارت و بررسی عملکرد هستند. مدیران، سرپرستان و تیم‌های رهبری می‌توانند از این شیوه‌ها به عنوان معیاری برای موفقیت در بهبود مستمر سیستم‌ها، رویه‌ها و فرآیندهای کاری خود برای رشد کسب‌وکار استفاده کنند.

چرا شیوه های مدیریت مهم هستند؟

سازمان‌های مختلف بسته به اندازه، مکان، صنعت و سایر عوامل مرتبط با چالش‌های متفاوتی روبرو هستند. اما بیشتر اوقات، این عقب‌نشینی‌ها ممکن است الگوهای مشابهی داشته باشند که شرکت‌ها می‌توانند هنگام پرداختن به آنها به آن‌ها رجوع کنند.

این مشترکات راه را برای بهترین شیوه های مدیریت هموار می کند، یک مجموعه دانش مشترک که برای همه سازمان ها قابل اجرا است. شیوه‌های مدیریتی، بهترین راه‌ها برای دستیابی به اهداف و مقاصد یک کسب‌وکار را از طریق روش‌ها و استراتژی‌هایی که برای سازمان‌های موفق کار می‌کنند، ترسیم می‌کنند. با گنجاندن این موارد در بررسی‌های مدیریتی، شرکت‌ها می‌توانند به طور مداوم سیستم‌های خود را بهبود بخشند و از مهارت‌های کارکنان خود برای هدایت رشد کسب‌وکار استفاده کنند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که این بهترین شیوه های مدیریتی نباید به عنوان مجموعه ای از استانداردهای موفقیت در نظر گرفته شود. در عوض، می توان آنها را متناسب با نیازها و اهداف سازمانی که آنها را اجرا می کند، تنظیم کرد.

شیوه های مدیریت کجا استفاده می شوند؟

بهترین شیوه های مدیریت بسته به نوع کسب و کاری که سازمان شما در آن دخیل است متفاوت است. با این حال، آنها به طور کلی طیف گسترده ای از فعالیت های تجاری را پوشش می دهند، مانند:

10 مورد از بهترین شیوه های مدیریت

لیست زیر بهترین شیوه های مدیریتی است که رهبران می توانند در سازمان خود استفاده کنند.

 1. اهداف و استراتژی های تجاری سازمان را به اشتراک بگذارید.
  مدیریت خوب با مجموعه ای روشن از اهداف، اهداف و انتظارات آغاز می شود. از این گذشته، آنها به عنوان پایه ای برای برنامه ها، استراتژی ها و سایر تصمیمات حیاتی سازمان عمل خواهند کرد.

به عنوان بهترین روش، مدیران باید نقشه راه سازمانی را همراه با این جزئیات با کارکنان خود در میان بگذارند. با تعیین این انتظارات در ابتدا، آنها متوجه خواهند شد که چگونه نقش آنها در استراتژی کلی کسب و کار و جهت سازمان قرار می گیرد.

 1. مکانیسم های کنترل کیفیت، تضمین و بهبود را ایجاد کنید.
  کیفیت عنصر جدایی ناپذیر هر عملکرد سازمانی است، زیرا بر تمام حوزه ها و فعالیت های تجاری تأثیر می گذارد. به همین دلیل، مدیران و رهبران باید استانداردها و سیستم هایی را برای کنترل و بهبود کیفیت محصولات، فرآیندها و رویه ها در سازمان خود تنظیم کنند. با انجام این کار، آنها می توانند وظایف را با کارایی بیشتری انجام دهند و محصولاتی با استاندارد بالا ایجاد کنند.

رهبران می توانند از طریق موارد زیر از کنترل کیفیت، تضمین و بهبود اطمینان حاصل کنند:

 • چک های کیفیت را به طور منظم انجام دهید.
 • بررسی دوره ای استانداردها و سیاست های شرکت را انجام دهید.
 • به سیستم های مدیریت کیفیت ملی و بین المللی مانند ISO 9001 مراجعه کنید.
 • رعایت کیفیت در عملیات روزانه.
 1. مشارکت فعال و توانمندسازی کارکنان در فرآیندهای تجاری.
  هنگامی که به دنبال فرصت های بهبود هستید، بهترین منبع اطلاعات از کسانی است که در زمین کار می کنند – کارمندان شما. بنابراین، بسیار مهم است که به آنها اجازه دهیم در تصمیمات مهم تجاری، به ویژه در مورد موضوعاتی که مستقیماً بر آنها تأثیر می گذارد، صدای خود را داشته باشند.

تجربه آنها در مدیریت عملیات روزانه، بینش های ارزشمندی را در مورد خطرات، ناکارآمدی ها، خطرات و سایر زمینه های بهبود ارائه می دهد.

 1. به طور منظم با کارمندان خود چک کنید.
  یکی از بهترین راه‌ها برای شنیدن نظرات کارمندان، جلسات منظم است. این شیوه مدیریت به آنها اجازه می دهد تا ایده های خود را ارائه دهند، مسائل را مطرح کنند، پیشرفت خود را در برابر اهداف تجاری و تیمی پیگیری کنند و با هم تیمی های خود همکاری کنند.

انجام این کار باعث تشویق ارتباطات باز و صادقانه در محل کار می شود، که کلید ایجاد اعتماد و اطمینان در مدیریت شما است.

 1. آموزش و پشتیبانی کافی برای کارکنان ارائه دهید.
  عملکرد بهینه زمانی امکان پذیر می شود که افراد مناسب با مجموعه مهارت های مناسب را در تیم داشته باشید. یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به این هدف آموزش کارکنان است.

به عنوان بهترین شیوه مدیریت، رهبران باید فرصت هایی را برای کارکنان خود فراهم کنند تا مهارت های خود را تقویت کنند و به عنوان فردی رشد کنند. با انجام این کار، آنها می توانند با آخرین استانداردهای صنعت همگام شوند و وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهند.

 1. تمام داده های عملیاتی مهم را مستند کنید.
  بخشی از مدیریت یک سازمان، مستندسازی تمام فعالیت ها و معاملاتی است که در حال انجام است. با سابقه رویه‌ها و سیاست‌ها، جستجوی اطلاعات حیاتی در مورد برنامه‌ها و فرآیندهای قبلی و انجام بررسی‌ها برای تغییرات احتمالی سیاست آسان‌تر خواهد بود. علاوه بر این، این عمل رهبران را قادر می سازد تا بر اساس اطلاعات دقیق و به روز، تصمیمات آگاهانه بگیرند.

در اینجا لیستی از چند فایل ضروری برای نگهداری برای سازمان شما آمده است:

 • سابقه کارمندی
 • سیاهه های مربوط به مشتری
 • مواد آموزشی
 • خبرنامه های شرکت
 • اسناد خط مشی قدیمی
 1. نظارت بر موفقیت از طریق شاخص های کلیدی عملکرد (KPI).
  مدیریت کسب و کار به اجرای ابتکارات بسنده نمی کند. آنها همچنین باید به طور مداوم بر اساس اهداف تعیین شده نظارت شوند. این عمل به تعیین اینکه آیا یک اقدام یا مداخله مؤثر است و بر اساس معیارهای خاص چقدر مؤثر هستند کمک می کند.

بهترین راه برای انجام این کار، تنظیم معیارهای قابل سنجش برای عملکرد، مانند تضمین کیفیت، حجم فروش و موارد دیگر است. اطمینان حاصل کنید که این معیارها با نیازها و اهداف سازمان مطابقت دارند.

 1. پرورش فرهنگ نوآوری در سازمان.
  نوآوری یک نیروی محرکه کلیدی برای کسب و کارهای موفق در سراسر جهان است. با معرفی خلاقیت های آینده نگر به بازار، نوآوری های آنها ممکن است به آنها کمک کند تا در مقابل رقبای خود برتری پیدا کنند و در عین حال شهرت برند خود را تقویت کنند.

بنابراین، برای برجسته شدن و پیشرفت در یک بازار رقابتی، سازمان‌ها باید بازی خود را تقویت کنند و راه‌های جدیدی برای بهبود آنچه به مشتریان ارائه می‌دهند بیابند. این فرآیند شامل کاوش مداوم ایده های جدید از منابع زیر برای تولید محصولات با کیفیت بالا است:

تیم های توسعه محصول
بازخورد یا درخواست مشتری
پیشرفت های تکنولوژیکی

 1. برای بهبود مستمر تلاش کنید.
  برخلاف تصور رایج، موفقیت در تجارت چیزی نیست که بتوان یک شبه به آن دست یافت. در عوض، این یک فرآیند پویا برای بهبود مستمر و مستمر عملیات تجاری برای رشد پایدار است.

به همین دلیل، سازمان ها باید به طور فعال به دنبال مناطقی برای بهبود در ساختار فعلی خود باشند. با یک سوال ساده شروع می شود: “چگونه می توان کارها را بهتر انجام داد؟” پاسخ‌ها را می‌توان به راحتی از طریق پلتفرم‌هایی یافت که بازخوردها را از منابع داخلی و خارجی جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کنند.

این بهترین رویه مدیریتی با توانمندسازی کارکنان برای بیان ایده هایشان همراه است. بینش آنها از این زمینه می تواند به رهبران کمک کند تا تشخیص دهند که چه حوزه هایی نیاز به کار بیشتری دارند و چه چیزی باید تغییر کند.

 1. از فناوری به نفع خود استفاده کنید.
  فناوری شیوه عملکرد کسب‌وکارها را متحول کرده است، از خودکارسازی وظایف دستی گرفته تا تسهیل ارتباطات از راه دور با سهامداران. و با توجه به ماهیت سریع بازار فعلی، سازمان ها می توانند از قدرت این ابزارها برای انطباق سریع با این تغییرات استفاده کنند.

به عنوان مثال، برنامه‌های نرم‌افزاری مختلف به تیم‌ها اجازه می‌دهند پروژه‌ها را مدیریت کنند، اطلاعات حیاتی را ثبت کنند، پیشرفت را پیگیری کنند و گردش‌های کاری را با سهولت و راحتی سازماندهی کنند. با ساده‌سازی این فرآیندهای کوچک، رهبران می‌توانند بر فرصت‌هایی برای هدایت رشد کسب‌وکار تمرکز کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا