9 تصمیم برای کسب و کارهای سبز در سال 2023

مشتریان نگران محیط زیست هستند و ممکن است تأثیر یک شرکت را در نظر بگیرند. با استفاده از گام های کوچک، شرکت ها می توانند پایداری خود را بهبود بخشند و ردپای کربن خود را کاهش دهند.

9 تصمیم برای کسب و کارهای سبز در سال 2023

کسب و کارها می توانند با برداشتن چند قدم برای سبز شدن به کاهش هزینه های عملیاتی و هزینه های سربار و افزایش مشتریان خود کمک کنند.

پایداری کسب و کار در راس ذهن مصرف کنندگان است زیرا آنها بیشتر نگران اثرات زیست محیطی و اجتماعی هستند. طبق گزارش Simon-Kucher، امروزه 66 درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که پایداری یکی از مهمترین عواملی است که قبل از خرید در نظر می‌گیرند.

همانطور که به سال 2023 نگاه می کنید، برخی از مراحل وجود دارد که می توانید برای کارآمدتر شدن کسب و کارتان در مصرف انرژی بردارید. ابتکارات سبز مانند کاهش مصرف انرژی و استفاده مجدد از مواد می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا اثرات زیست محیطی آن را کاهش دهد.

9 تصمیم برای کسب و کارهای سبز در سال 2023

در اینجا چند قدم کوچک وجود دارد که می تواند تفاوت بزرگی برای پایدارتر شدن کسب و کار شما ایجاد کند.

 1. اجرای برنامه بازیافت
  سطل های بازیافت را در سراسر دفتر قرار دهید، آنها را به راحتی در دسترس قرار دهید و کارمندان را تشویق کنید تا جایی که می توانند بازیافت کنند. با خدمات مدیریت پسماند خود ببینید چه چیزی قابل بازیافت است و مطمئن شوید که روی سطل زباله گذاشته شده است تا کارمندان بدانند چه چیزی را می توانند بازیافت کنند.

در کنار بازیافت کاغذ و پلاستیک، زباله های الکترونیکی را نیز فراموش نکنید که می تواند منجر به نشت مواد شیمیایی سمی به داخل زمین شود. اقلام رایج زباله های الکترونیکی شامل قطعات کامپیوتر، تلفن همراه، باتری و کارتریج جوهر است. مجموعه‌ای برای این اقلام راه‌اندازی کنید و به دنبال مراکز بازیافتی بگردید که آنها را در آنجا می‌فرستید. برای کارتریج‌های جوهر، چندین شرکت برنامه بازگشت پستی را برای بازیافت و استفاده مجدد ارائه می‌دهند.

 1. از منابع انرژی جایگزین استفاده کنید
  برای شروع استفاده از منابع انرژی جایگزین نیازی به برداشتن گام های بزرگ ندارید. انرژی خورشیدی، بادی و زمین گرمایی برای محیط زیست بسیار آسان تر از سوخت های فسیلی است.

از آنجایی که وسایل نقلیه در ناوگان باید جایگزین شوند، به وسایل نقلیه الکتریکی بروید. و پنل های خورشیدی یا توربین های بادی را برای نیرو در نظر بگیرید. این امر مستلزم سرمایه گذاری بزرگی است. با این حال، تخفیف و پس انداز مالیاتی برای کمک به بازیابی این هزینه ها وجود دارد.

 1. اقلام را اهدا کنید
  اگر دفتر شما از شر هرگونه مواد بزرگ خلاص می شود – مانند کاناپه، میز یا صندلی – با مؤسسات خیریه محلی، کلیساها یا مدارس مشورت کنید تا ببینید آیا می توانید آنها را اهدا کنید. نه تنها برای محیط زیست بهتر است، بلکه به ایجاد رابطه با جامعه نیز کمک می کند. اگر اقلامی مانند خودکار، دفتر یا پیراهن با نام شرکت خود بر روی آنها باقی مانده است، تبلیغات رایگان است.
 1. به تامین کنندگان سازگار با محیط زیست بروید
  با فروشندگان و تامین کنندگان خود چک کنید تا ببینید آیا آنها بر پایداری تمرکز دارند یا خیر. اگر این کار را نمی کنند، به دنبال یافتن و حمایت از کسب و کارهایی باشید که بر تأثیرات زیست محیطی خود تمرکز دارند. در صورت امکان، شرکت های محلی را برای محدود کردن حمل و نقل و انتشار کربن ناشی از آن انتخاب کنید. شما می خواهید مراقب باشید که فروشندگان با کسب و کار شما چه ارتباطی دارند و با سایر شرکت هایی که روی پایداری تمرکز دارند نیز هماهنگ شوید.

همچنین مواد اولیه مورد استفاده در محصولات را در نظر بگیرید. ببینید آیا جایگزینی برای مواد مضر مانند بازدارنده های شعله، سرب، جیوه و برخی فتالات ها وجود دارد یا خیر.

و فراموش نکنید که کالاها چگونه بسته بندی می شوند. به دنبال تامین کنندگانی باشید که بسته بندی پلاستیکی خود را برای جلوگیری از ضایعات اضافی محدود می کنند.

 1. مصرف انرژی را کاهش دهید
  با مصرف کمتر انرژی می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید و اثرات آن بر محیط زیست را محدود کنید. یکی از راه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی، پرداختن به پدیده‌ای است که به عنوان قدرت خون‌آشام شناخته می‌شود، یعنی زمانی که الکترونیک حتی در حالت آماده به کار به استفاده از انرژی ادامه می‌دهد. دستگاه ها و شارژرها را در صورت عدم استفاده از برق بکشید. و دستگاه ها را به جای اینکه به حالت آماده به کار بروند خاموش کنید.

یک راه ساده دیگر برای کاهش مصرف انرژی، جایگزینی لامپ های استاندارد با لامپ های LED است که تا 90 درصد انرژی کمتری نسبت به لامپ های رشته ای مصرف می کنند. LED ها می توانند تا 25 برابر بیشتر دوام بیاورند، به این معنی که مصرف انرژی را کاهش می دهید و لامپ را کمتر خریداری می کنید.

خاموش کردن چراغ ها در فضاهای بدون استفاده نیز مصرف انرژی را کاهش می دهد. همچنین می‌توانید سنسورهای حرکتی را نصب کنید تا به‌طور خودکار چراغ‌ها را در صورت خالی بودن اتاق خاموش کنند.

 1. استفاده از کاغذ را محدود کنید
  بر اساس گزارش EPA، علیرغم افزایش ارتباطات دیجیتال، کاغذ و مقوا نزدیک به 23 درصد از زباله های جامد در محل های دفن زباله را تشکیل می دهند. با کاهش مصرف کاغذ، می‌توانید با خرید کمتر کاغذ و جوهر و همچنین کاهش ردپای کربن، در پول خود صرفه‌جویی کنید.

تشویق به ذخیره اسناد در فضای ابری، که روش ایمن تری نیز می باشد. امنیت فایل‌های دیجیتال راحت‌تر از فایل‌های کاغذی کپی روی میز یا در کابینت‌های بایگانی است.

اگر به اسناد چاپ شده نیاز دارید، سعی کنید از هر دو طرف چاپ کنید. برای مطالب بازاریابی، از مشتریان بخواهید نسخه چاپی یک سند – مانند یک کاتالوگ – را درخواست کنند، نه اینکه فوراً آن را به آنها بدهید.

در مورد مزایا و چالش های یک دفتر بدون کاغذ بیشتر بدانید.

 1. استفاده از وسایل دور ریختنی را کاهش دهید
  یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که یک شرکت می‌تواند سبز شود، حذف محصولات یکبار مصرف – به‌ویژه پلاستیک است. اقلام روزمره را با جایگزین های قابل استفاده مجدد مانند ارائه ظروف نقره واقعی در آشپزخانه اداری، لیوان های قهوه و پارچه های قابل شستشو جایگزین کنید. این اقلام نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارند اما در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه می شوند زیرا نیازی به تعویض ندارند.

ممکن است چند مرحله اضافی مانند شستن ظروف و حوله ها وجود داشته باشد، اما اگر کارمندان در کشتی باشند، می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. برای تشویق به استفاده مجدد از مواد، لیوان‌های قهوه و بطری‌های آب شخصی‌سازی شده را برای کارمندان دریافت کنید.

 1. یک برنامه بازپس گیری را شروع کنید
  راهی برای اطمینان از اینکه محصول شما به محل دفن زباله تبدیل نمی شود، ارائه یک برنامه بازپس گیری است که در آن مشتری پس از اتمام کار، کالا را به شما برمی گرداند.

برخی از مشوق‌های مالی برای شرکت‌ها وجود دارد، زیرا می‌توانند مواد خام را وارد فرآیند تولید خود کنند، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند و از آسیب به محیط زیست ناشی از استخراج مواد خام جلوگیری کنند.

بسته به محصول خود، روی روش های پایدار برای استفاده مجدد یا بازیافت مواد کنترل دارید. برای تشویق مشارکت، مشوق هایی مانند بازگرداندن محصول قدیمی خود برای دریافت درصد تخفیف محصول جدید خود را به مشتریان ارائه دهید.

 1. کارمندان را با ابتکارات «سبز» درگیر کنید
  کارمندان خود را همراهی کنید و نظرات آنها را در مورد اهداف دریافت کنید. مشوق هایی برای مشارکت کارکنان در محل کار و خانه ارائه دهید. یک شناخت کوچک در اینترانت شرکت یا در یک جلسه می تواند تا حد زیادی به سمت بهبود تأثیرات زیست محیطی شرکت شما کمک کند. تصاویر و اهدافی را ایجاد کنید که پیشرفت ابتکارات سبز خود را به کارکنان نشان دهد.

بسته به محل دفتر خود، می توانید ابتکاراتی را برای رفت و آمد کارمندان خود به محل کار ارائه دهید، مانند تشویق کارمندان به دوچرخه سواری یا پیاده روی به محل کار – مشابه برنامه آمازون.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا