10 نرم افزار برتر مدیریت تجربه مشتری در سال 2023

مدیریت تجربه مشتری مجموعه ای از فرآیندها و فناوری های مرتبط است که یک شرکت برای ردیابی، نظارت و سازماندهی هر تعامل بین مشتری و سازمان در هر نقطه تماس در طول سفر مشتری استفاده می کند.

10 نرم افزار برتر مدیریت تجربه مشتری در سال 2023

مدیریت تجربه مشتری به شرکت کمک می کند تا انتظارات مشتری را برآورده کند و در نتیجه رضایت مشتری را افزایش دهد. به طور معمول، فرآیند CXM شامل جمع‌آوری بازخورد مشتری، نگهداری یک مخزن از داده‌ها برای هر مشتری و ارائه یک تجربه شخصی‌شده در کانال‌های متعدد بر اساس آن داده‌ها است.

پلتفرم های CXM چیست؟

CXM در مورد گوش دادن به مشتریان، تجزیه و تحلیل احساسات مشتری و عمل بر روی بینش های به دست آمده از آن بازخورد است. سازمان ها این کار را با استخراج و تجزیه و تحلیل داده ها از نقاط تماس مختلف سفر مشتری انجام می دهند. سپس یک سازمان می تواند برای افزایش فروش و بهبود وفاداری مشتریان اقدام کند.

پلتفرم‌های CXM برای تجزیه سیلوهای اطلاعات مشتری کار می‌کنند و در عوض مجموعه‌ای یکپارچه از فرآیندها و اقدامات را برای کمک به شرکت‌ها برای ایجاد و ارائه تجربیات همه‌کاناله و ردیابی تعاملات مشتری در طول چرخه عمر مشتری ارائه می‌دهند.

ویژگی های کلیدی پلتفرم CXM که باید جستجو کنید

با استفاده از یک پلت فرم CXM، یک شرکت می تواند از مزایای فعال سازی فروش مانند موارد زیر بهره مند شود:

 • تجزیه و تحلیل بازخورد مشتریان؛
 • پاسخگویی به نگرانی های مشتری در زمان واقعی؛
 • مدیریت چرخه عمر محصول/خدمت؛
 • اندازه گیری وفاداری مشتری؛
 • حسابرسی و ارزیابی موفقیت یا شکست تلاش های فروش؛
 • رسیدگی و مستندسازی حوادث مشتری؛ و
 • هماهنگی بهتر شرکت برای پاسخگویی به تجربه مشتری

10 نرم افزار برتر مدیریت تجربه مشتری در سال 2023

پلتفرم مدیریت تجربه مشتری معمولاً شامل ابزاری برای کمک به سازمان برای جمع‌آوری و ادغام بازخورد مشتری و فرآیندی است که شرکت را قادر می‌سازد تا بر اساس آن بازخورد، محصول یا خدمات مناسبی را به مشتری ارسال کند. یک پلتفرم CXM همچنین قابلیت هایی برای مدیریت مشتری، مدیریت بلیط، موجودی محصول، خود سرویس مشتری، گزارش ها و تجزیه و تحلیل، و همکاری ارائه می دهد.

10 پلتفرم برتر CXM

از آنجایی که هیچ دو کسب‌وکاری اهداف یا زیرساخت‌های فناوری یکسانی ندارند، هیچ پلتفرم واحد CXM برای همه مناسب نیست. با نگاهی به بازار، 10 پلتفرم برتر نرم افزار تجربه مشتری در سال 2023 را شناسایی کرده ایم که به ترتیب حروف الفبا شماره گذاری و فهرست شده اند.

 1. چای چای آکوستیک
  Tealeaf یک پلت فرم مدیریت تجربه مشتری از Acoustic است که توسط هوش مصنوعی طراحی شده است. پلت فرم تجزیه و تحلیل رفتاری به شرکت ها کمک می کند تا چرخه عمر فروش بازدیدکنندگان را مدیریت کنند و حل مشکلات مشتری را برای بهبود حفظ مشتری تسهیل کنند. این نرم‌افزار از ادغام‌های هوش مصنوعی برای ثبت و ارائه تحلیل‌های دقیق و بینش تجاری بدون نیاز به فرآیندهای دستی پیچیده و زمان‌بر سود می‌برد.

با استفاده از Tealeaf، سازمان ها یک پلت فرم واحد برای نمایش نحوه تعامل مشتریان خود با سایت ها یا برنامه های تلفن همراه خود دارند. این شامل توانایی پخش مجدد تعاملات آنلاین با مشتری است که در آن هوش مصنوعی می تواند مناطقی از یک وب سایت یا برنامه را شناسایی کند که مشتریان در آن گیج شده اند یا با اشکالات کدنویسی مواجه شده اند.

 1. Adobe
  پلتفرم ابزارهای Experience Cloud Adobe به شناسایی و دسته بندی مشتریان با استفاده از هوش مصنوعی کمک می کند. اطلاعات از چندین عامل داده‌های کمی و کیفی مشتری، از جمله موارد زیر، به دست می‌آید:

اطلاعات هویتی مشتری؛
شماره تعامل و منابع؛
چگونه یک مشتری بالقوه هنگام معرفی یا آموزش در مورد یک محصول یا خدمات رفتار می کند. و
بازخورد و اطلاعات بررسی
از اینجا، فناوری‌های Adobe می‌توانند تجارب مشتری را که به جلب علاقه بیشتر به محصول یا خدمات کمک می‌کند و به ایجاد وفاداری بلندمدت به برند کمک می‌کند، تنظیم کند. داده‌های جمع‌آوری‌شده همچنین می‌توانند در بستر Experience Cloud برای نظارت بر چرخه عمر سفرهای مشتری و تجزیه و تحلیل میزان موفقیت یا شکست فروش مشتری در سطح خرد یا کلان استفاده شوند.

 1. HubSpot
  HubSpot چندین ابزار فروش دیجیتال، بازاریابی و خدمات مشتری را ارائه می دهد که به کسب و کارها کمک می کند تا روابط سالم با مشتریان خود را تقویت کنند. جزء CXM این شرکت برای جمع آوری، سازماندهی و تجزیه و تحلیل داده های رضایت مشتری کار می کند. پیدا کردن نقاط فشار سفر مشتری؛ و مشخص کنید که چه چیزی یک مشتری را وفادار می کند و مایل به تبلیغ یک محصول یا خدمات به دوستان و خانواده است. این ابزار می‌تواند تجربیات مشتری را در طول زمان با کمک به انجام موارد زیر ترسیم کند:

توسعه فرآیندها و کانال های بازخورد؛
سازماندهی داده های جمع آوری شده؛
تجزیه و تحلیل داده ها به صورت خودکار و
موارد عملی ایجاد کنید که به بهبود نظر مشتری در مورد یک محصول یا خدمات کمک می کند.

 1. مدالیا
  مدالیا یک پلتفرم مبتنی بر ابر برای تجربه مشتری با ویژگی‌هایی ارائه می‌کند که شامل جمع‌آوری داده‌ها، معیارسنجی، تجزیه و تحلیل لحظه‌ای و گزارش‌های شخصی، بازیابی مشتری، هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده و یکپارچه‌سازی داده‌ها است.

مدالیا بینش‌هایی را در زمان واقعی در سراسر کسب‌وکار ارائه می‌کند، و به کارمندان خط مقدم و C-suite این امکان را می‌دهد تا در تصمیم‌گیری‌های روزانه صدای مشتری را به حساب آورند. با استفاده از مدالیا، شرکت‌ها می‌توانند از طرق مختلف با مشتریان تعامل داشته باشند، از جمله نظرسنجی‌های ایمیلی، بازخورد درون برنامه‌ای موبایل، کانال‌های متنی و پیام‌رسان، بازخوردها و نظرات اجتماعی، سیستم‌های پاسخ صوتی تعاملی، رونوشت‌های تماس و چت، و نقاط لمسی مشتق از اینترنت اشیا.

شرکت‌ها می‌توانند از مدالیا برای کاهش ریزش مشتری و افزایش فرصت‌های حل و فصل خدمات سلف سرویس مشتری استفاده کنند. مدالیا همچنین به سازمان‌ها کمک می‌کند تا بفهمند چرا کاربران به روش‌های خاصی رفتار می‌کنند تا بتوانند تصمیمات بهتری در مورد بهترین خدمات به مشتریان خود بگیرند.

 1. اوراکل
  Oracle Maxymiser ابزارهای پیشرفته تست، بهینه‌سازی و شخصی‌سازی وب‌سایت را ارائه می‌کند تا سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا تصمیمات مبتنی بر داده‌ها را در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های تلفن همراه برای ایجاد تجربیات مشتری مرتبط اتخاذ کنند.

Oracle Maxymiser تست ساده A/B و تست‌های چند متغیره پیچیده را ارائه می‌دهد که از مکانیزم هسته‌ای مشابه با تست A/B استفاده می‌کنند، اما تعداد بیشتری از متغیرها را مقایسه می‌کنند و اطلاعات بیشتری در مورد نحوه تعامل این متغیرها نشان می‌دهند. Maxymiser سازمان ها را قادر می سازد تا آزمایش هایی را برای وب سایت ها، برنامه های کاربردی تلفن همراه و پلتفرم های رسانه های اجتماعی انجام دهند.

این نرم‌افزار به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا انواع مختلفی از وب‌سایت‌های خود را ایجاد کرده و آن‌ها را در برابر بازدیدکنندگان سایت آزمایش کنند تا مشخص کنند کدام گونه‌های سایت منجر به نرخ تبدیل بالاتری می‌شوند.

Maxymiser همچنین به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که تجربه مشتری را شخصی‌سازی کنند، به لطف عملکرد تحلیل پیش‌بینی داخلی. این پلتفرم انواع مختلفی از داده‌ها – به عنوان مثال، CRM، خاص صنعت و رفتاری – را در مورد هر بازدیدکننده وب‌سایت جمع‌آوری می‌کند تا پروفایل‌های دقیق مشتری ایجاد کند. این به کاربران Maxymiser امکان می‌دهد تا بهترین تجربه را برای هر مشتری به‌طور دقیق پیش‌بینی کنند و پیشنهادات ویژه‌ای را به نمایش بگذارند.

 1. کوالتریکس
  Qualtrics در اواسط سال 2021 با اعلام تصاحب Clarabridge و برنامه تجزیه و تحلیل مکالمه و مدیریت تجربه مشتری این شرکت، خبر بزرگی را منتشر کرد. در ترکیب با فناوری‌هایی که قبلاً در Qualtrics وجود داشت، این پلتفرم اکنون یک مرکز متمرکز ارائه می‌کند که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد بازخوردهای مهم را – بدون توجه به مقدار – از هر نقطه تماس مشتری، از جمله ایمیل، نظرسنجی، ضبط‌های صوتی، یادداشت‌های نماینده، گزارش‌های چت و رسانه های اجتماعی

موتور پردازش زبان طبیعی به دست آمده از اکتساب Clarabridge داده ها را برای مشتریان سازمانی که مقادیر زیادی بازخورد دریافت می کنند جمع آوری و ساختار می دهد. یکپارچه شده در پلتفرم Qualtrics، به کسب و کارها این امکان را می دهد تا بینش بسیار دقیق و خودکاری را در مورد تجربیات مشتری و فروش به دست آورند که می تواند به وظایف عملی تبدیل شود که به رشد شرکت کمک می کند.

 1. نیروی فروش
  Salesforce با تکیه شدید بر پلتفرم CRM مبتنی بر ابر بسیار محبوب خود، دارای ویژگی‌های بسیاری است که کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا روابط با مشتری ایجاد و تقویت کنند. توابعی که این نوع جمع آوری داده ها را فعال می کند شامل موارد زیر است:

بازخورد از نمایش یا نمونه برداری از یک محصول یا خدمات؛
نظرات مشتریان از وب سایت ها، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و سایر نقاط تماس مشتری؛
ردیابی ناوبری وب سایت؛ و
تعاملات نماینده فروش – حضوری، وب/IM، تلفن و غیره
سپس پلت فرم Salesforce می تواند این اطلاعات را از طریق هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل کند و به تعیین نتایجی کمک کند که فرآیندهای تجربه مشتری موجود را بهبود می بخشد یا ابتکارات تجربه جدید را آغاز می کند.

 1. SAS
  پلت فرم SAS CXM شامل ابزارهای مختلفی برای بازاریابی آنلاین است، مانند تبلیغات هوشمند، اتوماسیون بازاریابی، بهینه سازی بازاریابی و مدیر تصمیم گیری در زمان واقعی. این پلتفرم همچنین ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد که سازمان‌ها را قادر می‌سازد از تقسیم‌بندی مشتری با ایجاد و حفظ پروفایل‌های کامل مشتری و ادغام داده‌ها در یک نمای واحد از مشتری استفاده کنند.

پلتفرم SAS به بازاریابان دیجیتال اجازه می دهد از تجزیه و تحلیل داده های مبتنی بر هوش مصنوعی برای افزایش نرخ تبدیل و بهبود تجربه مشتری استفاده کنند. با SAS، بازاریابان می توانند در زمان واقعی با پیشنهاد بهترین پیشنهادات برای مشتریان بر اساس منطق کسب و کار سازمانی عمل کنند.

ویژگی های بینش مشتری SAS به شرکت ها کمک می کند تا تصمیمات بازاریابی بهتری بگیرند. ابزار اتوماسیون بازاریابی آن به سازمان‌ها کمک می‌کند کمپین‌های خودکار و قابل تکراری را انجام دهند که می‌توانند ردیابی و برای گروه‌های خاص تنظیم شوند.

 1. Zendesk
  Zendesk یک برنامه پشتیبانی مشتری مبتنی بر ابر است که عمدتاً بر بهبود روابط با مشتری متمرکز است. یکی از این ویژگی ها میز کمک درخواستی و ابزار پورتال پشتیبانی مشتری است. هدف آن بهبود رضایت مشتری و حمایت از مشتریان از طریق هر کانالی از جمله متن، وب، اپلیکیشن موبایل، تلفن، ایمیل و رسانه های اجتماعی است. با Zendesk، مشتریان می‌توانند بلیط‌ها و تماس‌های تلفنی و تعاملات را در یک پلتفرم واحد مدیریت کنند که هر تعامل مشتری را ردیابی و نظارت می‌کند. Zendesk همچنین محصولاتی را برای کمک به مشتریان در طول سفر فروش خود ارائه می دهد، از جمله نرم افزار میز کمک، چت زنده و مدیریت پایگاه دانش.

Zendesk Talk یک ابزار مرکز تماس با مشتری است که در نرم افزار میز راهنمایی آن تعبیه شده است که مزایایی مانند سابقه تماس، ایجاد خودکار بلیط و ضبط تماس را ارائه می دهد، بنابراین نمایندگان مرکز تماس می توانند به جای گردش کار، بر حل مشکلات فروش مشتری تمرکز کنند.

در نهایت، کاربران می توانند Zendesk Sunshine، پلتفرم باز این شرکت برای CRM را ادغام کنند. این محصول می‌تواند تجربیات و برنامه‌های کاربردی مشتری شخصی‌سازی شده را طراحی کند که به سفارشی کردن پیام‌های فروش و بازاریابی به طور منحصربه‌فردی با آنچه مشتری احتمالی به دنبال آن است، کمک می‌کند.

 1. زوهو
  پلتفرم CRM Plus Zoho یک پلتفرم تجربه مشتری یکپارچه ارائه می دهد که تعاملات مشتری را در زمان واقعی نظارت و مدیریت می کند. این ابزار یک منبع واحد را برای همه تیم‌های بازاریابی، فروش و پشتیبانی مشتری ارائه می‌دهد تا مشتریان بتوانند درگیر شوند و مشکلات را با دید کامل بین کسب و کار برطرف کنند.

Zoho شامل یک موتور تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی است که به تجزیه و تحلیل بازخورد مشتری، نقاط تماس و تعاملات کمک می کند و می تواند موارد اقدام، از جمله بهترین روش های تماس با مشتری و پیش بینی تاکتیک های فروش و بازاریابی را برای هر مشتری، فرموله کند.

در نهایت، Zoho ابزارهای تجزیه و تحلیل گسترده‌تری را ارائه می‌کند که به روندهای بازار کمک می‌کند و به فرمول‌بندی موارد اقدام در مورد چگونگی پیشی گرفتن از رقبا در زمانی که این روندها سودآور می‌شوند، کمک می‌کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا