ISO 37301 و رفتار انسان

استاندارد ISO 37301 اهمیت داشتن مسئولیت های متقابل و ارتباط خوب بین کارکنان و سازمان را توضیح می دهد. توضیح می‌دهد که رفتار انسانی درک فرد را از اینکه چرا افراد به شیوه‌ ای که انجام می‌دهند عمل می‌کنند، افزایش می‌ دهد و به روش‌ هایی برای کمک به مدیریت افراد در سازمان کمک می‌کند.

ISO 37301 و رفتار انسان

ISO 37301 و رفتار انسان

انطباق باید یک حوزه تمرکز مداوم برای همه سازمان هایی باشد که به دنبال موفقیت در دراز مدت و حفظ شهرت مثبت هستند. حصول اطمینان از پایبندی به کلیه تعهدات مربوط به انطباق، یعنی الزاماتی که سازمان به طور اجباری باید رعایت کند و همچنین الزاماتی که به طور داوطلبانه انتخاب می کند، سازمان را از مجازات های مالی، نظارت اجتماعی و در موارد شدیدتر از توقف موجودیت محافظت می کند.

ISO 37301

همانطور که در چند سال گذشته شاهد بودیم، پیچیدگی مقررات به موازات پیچیدگی عملیات و معاملات تجاری افزایش یافته است. جدای از قوانین سنتی که بر مرزهای تجارت حاکم است، کشورها قوانین جدیدی را وضع کرده اند و همچنان به وضع آنها ادامه می دهند. قوانین جدیدی را که به رشوه، حفاظت از داده ها و حریم خصوصی اشاره می کند.

همه اینها به الزامات اضافی تبدیل می شوند که یک سازمان باید رعایت کند. به این ترتیب، مدیریت انطباق به وظیفه ای تبدیل شده است که نیازمند رویکردی ساختار یافته و سازمان یافته است. یکی از مکانیسم هایی که هدف آن اطمینان از یک رویکرد ساختاریافته است، سیستم مدیریت انطباق (CMS) بر اساس استاندارد ایزو 37301 ویرایش 2021 می باشد که جایگزین نسخه قبلی ایزو 19600 ویرایش 2014 است.

اگرچه مزایای یک CMS روی کاغذ خوب به نظر می رسد، پیاده سازی آن مستلزم تعهد جدی سازمان است. حتی اگر یک CMS به خوبی طراحی شده باشد، ممکن است به دلیل هنجارهای مداوم شرکتی که بر تصمیم گیری فردی و جمعی تأثیر می گذارد، مشکلاتی رخ دهد. علاوه بر این، یک CMS که با ارزش‌ های سازمانی همراه نباشد، این خطر را دارد که به عنوان یک فرآیند آزاردهنده تلقی شود که چیزی جز یک سری روال‌ های چک کردن جعبه نیست.

برای جلوگیری از ایجاد یک CMS ناکارآمد، یک نگرش مدیریتی اخلاقی و فرهنگ سازمانی انطباق مورد نیاز است. یک سازمان اخلاقی سازمانی است که در آن رهبری آن، که از هیئت حاکمه شروع می‌شود، کاملاً متعهد به رعایت، ارزش‌ ها و رهبری با الگو هستند. اثربخشی یک CMS در محیطی که کارمندان می بینند افرادی که در موقعیت های قدرت هستند در کارهای خلاف شرکت می کنند و رفتار غیراخلاقی نشان می دهند، محدود می شود.

در نتیجه، برای نشان دادن اینکه رهبری متعهد به انطباق است، ISO 37301 دارای الزاماتی است که مستقیماً بدنه حاکم، مدیریت عالی و مدیریت میانی را هدف قرار می دهد و مسئولیت های خاصی را که این موقعیت ها در مقابل CMS دارند فهرست می کند. جدای از اینها، استاندارد از رهبری سازمان می خواهد که با به کارگیری رویکردی جامع، فرهنگ انطباق مثبت را ایجاد کند. این رویکرد مستلزم آن است که همه اعضای سازمان در CMS مشارکت داشته باشند و در آن شرکت کنند.

به طور کلی، الزاماتی که رهبری سازمان را هدف قرار می دهد، می تواند به رهبری کمک کند تا نشان دهد که آنها متعهد به انطباق هستند، که به نوبه خود کارکنان را به همان جهت سوق می دهد.

با این حال، جدا از تعهد رهبری، استاندارد ایزو 37301 اهمیت و مشارکت پرسنل را تصدیق می کند. به این ترتیب، الزامات مربوط به مسئولیت‌ ها، شایستگی، آگاهی و ارتباطات را تعیین می‌ کند که تضمین می‌ کند که وقتی پای انطباق به میان می‌آید، پرسنل با رهبری سازمان همسو هستند.

ایزو 37301:2021 - ایجاد و حفظ فرهنگ انطباق, شرح در تصویر

یک فرآیند استخدامی که به طور دوره ای اهداف عملکرد را بررسی می کند باید به عنوان بخشی از CMS ایجاد شود، و همچنین آموزش هایی که باید به طور منظم به پرسنل ارائه شود. مطالعات نشان می‌دهد که رفتار انسان قطعاً تغییر خواهد کرد اگر پاداش‌ ها یا مشوق‌ هایی در کار باشد، و استاندارد مزایایی را که می‌تواند داشته باشد، می‌بیند. با این حال، همچنین این واقعیت را به رسمیت می‌شناسد که پاداش‌ ها و مشوق‌ های عملکرد گاهی اوقات می‌توانند معکوس باشند و سازمان‌ ها را با درخواست بازبینی دوره‌ ای از آن‌ ها برای تأیید وجود اقدامات مناسب برای جلوگیری از تشویق عدم انطباق هشدار می‌دهد.

به طور کلی، ISO 37301 پذیرش برنامه های آموزشی در مورد اهمیت انطباق و مدیریت ریسک را ترویج می کند. از طریق این برنامه ها، کارکنان درک می کنند که سازمان متعهد به انطباق است و درک می کنند که چقدر برای آنها مهم است که اخلاقی عمل کنند. برنامه های آموزشی بر مهارت های ارتباطی و رشد شخصی کارکنان تأثیر می گذارد. از طریق این رویکرد، پرسنل در فرآیندهای تصمیم گیری صدای خود را دارند و درک می کنند که فرهنگ انطباق و CMS موثر بر اساس مسئولیت پذیری آنها به جای کنترل های خارجی ساخته شده است.

یک CMS موثر باید انطباق را در زمینه اخلاقی بزرگ‌ تری قرار دهد و بین ارزش‌ ها و رفتارهای مورد حمایت سازگاری نشان دهد. یک CMS موفق نه تنها بر ایجاد اقدامات و کنترل‌ هایی متمرکز است که از عدم انطباق جلوگیری می‌کند، بلکه رفتارهای مطلوب انسانی را نیز شکل می‌دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا