استاندارد ISO 21041 چیست؟, قیمت گذاری واحد

استاندارد ISO 21041 یک ابزار کلیدی برای خرده فروشان است که آنها را قادر می سازد قیمت گذاری واضح و ثابتی ارائه دهند و در نهایت اعتماد و وفاداری را در نتیجه ایجاد کنند. این استاندارد راهنمایی هایی را در مورد نحوه نمایش قیمت واحد در فروشگاه (هم در قفسه و هم روی بسته بندی)، آنلاین و در تبلیغات ارائه می دهد.

استاندارد ISO 21041 چیست؟, شرح در تصویر

ISO 21041: 2018 – راهنمایی در مورد قیمت گذاری

استاندارد ایزو 21041 اصول و دستورالعمل‌ های بهترین عملکرد را برای قیمت‌ گذاری واحد ارائه می‌دهد که با ابزارهای مکتوب، چاپی یا الکترونیکی نمایش داده می‌شود. الزامات استاندارد ISO 21041 راهنمایی در مورد:

  • ارائه قیمت واحد.
  • واحدهای اندازه گیری مورد استفاده برای بیان قیمت واحد شامل: وزن، طول، حجم، شمارش، مساحت و سایر اشکال اندازه گیری.
  • نمایش قیمت واحد.
  • اجرا، ارتباط و آموزش مصرف کنندگان.

استفاده از الزامات استاندارد ایزو 21041 برای هر خرده‌ فروشی از جمله سوپر مارکت‌ ها، فروشگاه‌ های سخت‌ افزار، داروخانه‌ ها، فروشگاه‌ های رفاه، تامین‌ کنندگان قطعات خودرو و تامین‌ کنندگان محصولات حیوانات خانگی قابل اجرا است. همینطور برای مواد غذایی بسته بندی شده و غیر بسته بندی شده و محصولات مصرفی که در آن قیمت نمایش داده شده است، از جمله:

  • فروش به صورت عمده و کیلویی
  • تبلیغات در قالب های الکترونیکی و چاپی

این سند شامل خدمات و کالاهایی مانند پوشاک و کالاهای الکترونیکی نمی شود که به عنوان یک کالا فروخته می شوند.

ISO 21041 چیست؟

ISO 21041 قیمت گذاری روی اجناس

ISO 21041:2018، یعنی راهنمای قیمت گذاری واحد. استاندارد ایزو 21041 چندین پیش نیاز را تعیین می کند که به مصرف کنندگان اجازه می دهد قیمت اقلام مشابه را برای انتخاب خرید آگاهانه تر مقایسه کنند.

ISO 21041 صاحبان فروشگاه ها و خرده فروشان را در مورد روشی موثر برای نمایش قیمت واحد روی همه محصولات موجود در فروشگاه هایشان، صرف نظر از اینکه در قفسه یا بسته بندی هستند، و همچنین در تبلیغات این محصولات راهنمایی می کند و نشان می دهد که چقدر اهمیت دارد.

ISO 21041 و قیمت گذاری واحد

با ISO 21041، مصرف کنندگان اکنون می توانند تصمیمات خرید بهتر و آسان تری اتخاذ کنند که به آنها امکان می دهد ارزش محصولات مرتبط را با هم مقایسه کنند و بر این اساس تصمیم بگیرند که پول ارزشمند خود را برای کدام یک خرج کنند. پیروی از استاندارد ایزو 21041 و پروتکل آن نه تنها برای مصرف کنندگان بلکه برای خرده فروشان نیز از طریق قیمت گذاری واحد سودمند است.

آیا می دانید: ISO 21041 نتیجه یک تلاش بین المللی است که توسط تیمی از متخصصان استرالیایی رهبری شد؟

قیمت واحد چیست؟

قیمت واحد چیست؟, شرح در تصویر

قیمت گذاری واحد که به عنوان قیمت گذاری مقایسه ای نیز شناخته می شود، روشی است برای قیمت گذاری محصولات یا خدمات به گونه ای که قیمت نمایش داده شده قیمت یک واحد اندازه گیری استاندارد را نشان می دهد. به این ترتیب، مصرف کنندگان به راحتی می توانند تعیین کنند که کدام محصول ارزش بیشتری را ارائه می دهد.

به عنوان مثال، اگر یک شرکت لبنیات شیر را در بسته بندی لیتری و شرکت دیگری شیر را در بسته بندی نیم لیتری عرضه کند، قیمت گذاری واحد ایجاب می کند که قیمت هر دو شرکت مطابق یک لیتر نمایش داده شود. به این ترتیب، مصرف کنندگان می توانند به راحتی تصمیم بگیرند که کدام شرکت را به جای محاسبات انتخاب کنند.

چرا قیمت گذاری واحد ضروری است؟

روش‌ های قیمت‌ گذاری متناقض می‌تواند منجر به یک تجربه خرید گیج‌ کننده برای مصرف‌ کنندگان شود، که می‌تواند منجر به مبادله خرید شود، جایی که مشتری بالقوه بر اساس ارزش محصول شما را کمتر از یک رقیب تشخیص می‌دهد. حتی بدتر از آن، این سردرگمی می تواند اجتناب از تصمیم آنها را افزایش دهد، جایی که خریدی می توانست انجام شود اما برای جلوگیری از هزینه های احساسی تصمیم گیری دور زده شد.

این سطح از سردرگمی منجر به بی اعتمادی مصرف کنندگان به خرده فروش می شود. خرده فروشان با انتخاب روش قیمت گذاری آسان برای درک و ارزیابی می توانند نشان دهند که به شفافیت و کمک به مصرف کنندگان خود اعتقاد دارند. این به این دلیل است که شفافیت قیمت یکی از مؤثرترین راه‌ ها برای جلب اعتماد مصرف‌ کنندگان است زیرا انتخاب خرید را آسان‌ تر می‌کند.

این رابطه بین اعتماد مصرف‌ کننده و شفافیت قیمت‌ گذاری در مطالعه‌ ای که توسط دانشگاه فناوری کوئینزلند استرالیا انجام شد، مشهود بود، جایی که مصرف‌ کنندگان اظهار داشتند که قیمت‌ گذاری واحد به آنها کمک می‌کند تا تصمیمات خرید آسان‌ تری را اتخاذ کنند تا بتوانند با اطمینان بیشتری خرید کنند.

این تحقیق همچنین نشان داد که اتخاذ قیمت واحد نیز به تغییر مثبت در نگرش مصرف کنندگان نسبت به خرده فروشان منجر شد.

قیمت گذاری واحد و مصرف گرایی جهانی

قیمت گذاری واحد استاندارد همچنین تصمیم گیری آگاهانه تری برای خرید در سطح جهانی را برای مصرف کنندگان آسان تر می کند.

با اتخاذ ISO 21041 می توان ابهام و سردرگمی در مورد سیستم قیمت گذاری را تقریباً از بین برد.

خلاصه

استاندارد ISO 21041 شامل راهنمایی در مورد ارائه قیمت واحد، واحدهای اندازه گیری آنها برای بیان قیمت واحد از جمله وزن، طول، حجم، شمارش، مساحت و سایر اشکال اندازه گیری است. ایزو 21041 همچنین راهنمایی در مورد نمایش قیمت واحد و پیاده سازی، ارتباط و آموزش مصرف کنندگان را برجسته می کند.

ISO 21041 برای هر خرده‌ فروشی از جمله سوپرمارکت‌ ها، فروشگاه‌ های سخت‌ افزار، داروخانه‌ ها، فروشگاه‌ های رفاه، تامین‌ کنندگان قطعات خودرو و تامین‌ کنندگان محصولات حیوانات خانگی قابل اجرا است.

توجه: ISO 21041 برای مواد غذایی بسته بندی شده و غیر بسته بندی شده و محصولات مصرفی که قیمت در آنها نمایش داده می شود، اعمال می شود.

توجه: ایزو 21041 خدمات و کالاهایی مانند پوشاک و کالاهای الکترونیکی را که به صورت تک کالا فروخته می‌شوند مستثنی می‌کند.

به طور خلاصه، پذیرش ISO 21041 و قیمت‌گذاری واحد استاندارد نه تنها به مصرف‌ کنندگان کمک می‌کند تا انتخاب‌های بهتری داشته باشند، بلکه برای خرده‌ فروشان نیز مفید است، زیرا نگرش مثبت مصرف‌کننده را ترویج می‌کند و اعتماد مشتریان را به برند شما افزایش می‌دهد.

استاندارد ISO 21041 چیست؟

استاندارد ایزو 21041 یک ابزار کلیدی برای خرده فروشان است که آنها را قادر می سازد قیمت گذاری واضح و ثابتی ارائه دهند و در نهایت اعتماد و وفاداری را در نتیجه ایجاد کنند. این استاندارد راهنمایی هایی را در مورد نحوه نمایش قیمت واحد در فروشگاه (هم در قفسه و هم روی بسته بندی)، آنلاین و در تبلیغات ارائه می دهد.

چه کسی می تواند از ایزو 21041 استفاده کند؟

استفاده از الزامات استاندارد ایزو 21041 برای هر خرده‌ فروشی از جمله سوپر مارکت‌ ها، فروشگاه‌ های سخت‌ افزار، داروخانه‌ ها، فروشگاه‌ های رفاه، تامین‌ کنندگان قطعات خودرو و تامین‌ کنندگان محصولات حیوانات خانگی قابل اجرا است. همینطور برای مواد غذایی بسته بندی شده و غیر بسته بندی شده و محصولات مصرفی که در آن قیمت نمایش داده شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا