ISO 37301-2021 – ایجاد و حفظ فرهنگ انطباق

در دنیای فعالیت های تجاری جهانی، پیروی از الزامات و پیروی از قوانین قابل اجرا در حال تبدیل شدن به یک تلاش پیچیده تر است. تقاضا از بنگاه های تجاری برای رفتار مطابق با قانون در حال افزایش است. در این پرتو، ذینفعان از مقررات و الزامات آن آگاهی بیشتری دارند و از سازمان‌ها انتظار دارند که از انطباق در کل زنجیره ارزش اطمینان حاصل کنند.

ایزو 37301 2021 ایجاد و حفظ فرهنگ انطباق

افزایش تراکم نظارتی و بحران حفظ شهرت خوب در بازار، سازمان ها را نسبت به مسائل مربوط به انطباق آگاه کرده است. در گذشته، بسیاری از شرکت‌ ها سیستم مدیریت انطباق (CMS) خود را صرفاً بر روی اهداف فردی و استراتژی‌ های اجتناب از ریسک متمرکز کرده‌ اند. با این حال، با انتشار ISO 19600:2014، سازمان ها برای اولین بار توانستند استانداردی یکسان را رعایت کرده و حفظ کنند.

ISO 37301-2021

استاندارد ایزو 37301 در آوریل 2021، منتشر شد و جایگزین ISO 19600:2014 قبلی خود شد که مدت ها به عنوان توصیه ای برای پیاده سازی یک CMS در نظر گرفته می شد. از طرف دیگر، ایزو 37301 یک استاندارد سیستم مدیریت نوع A است که الزامات را تعیین می کند و دستورالعمل هایی را برای ایجاد، توسعه، پیاده سازی، ارزیابی، حفظ و بهبود مستمر یک سیستم مدیریت انطباق (CMS) ارائه می دهد و بنابراین قابل تایید است.

علاوه بر فرصت دریافت گواهینامه در برابر آن، رویکرد جامع ISO 37301:2021 در تمام بخش ها بدون در نظر گرفتن اندازه، ماهیت و پیچیدگی سازمان، یکی از مزایای اصلی این استاندارد است. علاوه بر این، استاندارد جدید جدا از ارائه اطلاعات لازم در مورد اجرای یک CMS، الزامات صدور گواهینامه یک CMS را مشخص می کند که فراتر از دستورالعمل های ارائه شده در ISO 19600:2014 است.

چه کسی مسئول رعایت است؟

یک عنصر حیاتی برای عملکرد مناسب و موفقیت یک سیستم مدیریت انطباق این است که سیستم چقدر عملگرا، کارآمد و پایدار ساخته و طراحی شده است. بنابراین، انطباق باید در تمام سطوح سازمان اجرا، درک و به طور واقعی نمونه باشد. به این ترتیب کارکنان قادر خواهند بود اهداف را به درستی درک کنند و اقدامات روزانه خود را با آنها هماهنگ کنند.

ISO 37301 و رفتار انسان

همانطور که در استاندارد ISO 37301 بیان شده است، مدیریت شرکتی نقش ویژه ای در انطباق سازمانی ایفا می کند. در این راستا، مدیریت تعیین می کند که آیا سازمان بر اساس نیاز و مطابق با قوانین و مقررات مربوطه راه اندازی شده است یا خیر. علاوه بر این، تعیین اهداف، اهداف سازمانی و اطمینان از برخورداری پرسنل از منابع لازم برای توسعه و اجرای سیستم مدیریت انطباق بر عهده مدیریت است.

برای اطمینان از آگاهی کارکنان از رویه‌هایی که باید در سازمان دنبال شود، مدیریت مسئول ایجاد قوانین داخلی مانند دستورالعمل‌های اقدام، تعاریف فرآیند یا کدهای رفتاری است. در این راستا، اخذ گواهینامه ایزو 37301 یک دارایی مهم برای همه افراد درگیر در سازمان خواهد بود، به آنها کمک می کند تا فرآیندها را درک کنند و آماده انجام هر گونه اقدامی برای اطمینان از انطباق باشند.

بنابراین ، تمام رویه های لازم که باید دنبال شود ، از ایجاد تا حفظ یک سیستم مدیریت انطباق ، یکپارچه و در استاندارد ISO 37301: 2021 ارائه می شود. به دنبال الزامات استاندارد ، همراه با قوانین و مقررات خارجی ، سازمان کمتر در معرض تخلفات احتمالی قرار خواهد گرفت.

مزایای گواهینامه ISO 37301:2021 چیست؟

گواهینامه ISO 37301 تاییدی است بر اینکه سازمان به صورت شفاف، قابل اعتماد و مطابق با قوانین و مقررات مربوطه کار می کند. علاوه بر این، برای سازمان هایی که بازارهای بین المللی را هدف قرار می دهند، این یک مزیت رقابتی خواهد بود.

الزامات استاندارد ISO 19600 چیست؟

از جمله مزایای دیگر، افراد دارای گواهینامه ISO 37301:2021 می توانند به سازمان خود در موارد زیر کمک کنند:

  • توسعه فرهنگ انطباق
  • پرداختن و غلبه بر مسائل مربوط به انطباق
  • محافظت از شهرت سازمان
  • جلوگیری و تشخیص رفتار غیر اخلاقی
  • بهبود پایداری سازمان
  • ایجاد اعتماد و وفاداری مشتری

چگونه ایران گواه می تواند به شما کمک کند؟

شرکت ایران گواه دوره های آموزشی (1) و خدمات اخذ گواهینامه را ارائه می دهد که نشان دهنده به رسمیت شناختن قابلیت های حرفه ای افراد در زمینه های مربوطه است.

با شرکت در یکی از دوره‌های آموزشی سیستم مدیریت انطباق ISO 37301:2021، شما این فرصت را دارید که دانش و مهارت‌ های خود را ارتقا دهید تا به سازمان‌ ها در انجام تعهدات مربوط به انطباق کمک کنید.

برای اطلاعات بیشتر، لطفا با ایران گواه در تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا