کدام گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی ایده آل هستند؟

مهمترین سوال شرکت های بازرگانی این است که چه گواهینامه ایزو یی باید دریافت کنیم؟. بهترین پیشنهاد ما به تمامی کسب وکارها گواهینامه ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت است. اما کدام گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی ایده آل هستند؟. با ما همراه شوید.

گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی

در این مقاله به گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی خواهیم پرداخت.تجارت صادرات یک بخش بسیار سودآور است که شرکت های کوچک و متوسط متعددی در این بخش فعالیت می کنند. تعداد کمی از شرکت های بزرگ چند ملیتی نیز در بخش صادرات وجود دارد، اما عمدتاً این بخش در سطح جهانی بسیار پراکنده و غیرمتمرکز است.

بخش صادرات زنجیره تامین را برای طیف وسیعی از صنایع عمودی مانند خودرو، مواد غذایی، مهندسی و غیره تسهیل می‌کند.

دریافت گواهینامه ISO برای شرکت صادراتی شما می تواند ارزش افزوده و تصویر برند شما را در سطح جهانی بالا ببرد. این به شما کمک می کند فرصت های جدید بازار را به راحتی پیدا کنید و بازار خود را به سرعت رشد دهید.

داشتن گواهینامه معتبر بین المللی برای صادرات به شما کمک می کند تا به سرعت به عنوان یک برند با کیفیت در بازارهای بین المللی بپذیرید.

گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی

متن فارسی استاندارد ایزو 9001

کدام گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی ایده آل هستند؟ – گواهینامه ایزو 9001

گواهینامه ISO 9001 دستورالعمل ها و چارچوب هایی را برای ایجاد یک سیستم مدیریت کیفیت (QMS) ارائه می دهد. گواهی QMS فرآیندهای تجاری و عملیات روزانه سازمان شما را متحول می کند.

تجارت بین المللی و تجارت جهانی از طریق دریافت گواهینامه ایزو 9001

دریافت گواهینامه ISO 9001 تصویر برند و کیفیت محصول را به استانداردهای بین المللی ارتقا می دهد. اجرای موفقیت آمیز مستندات استاندارد ایزو 9001 و سیستم مدیریت کیفیت به سازمان ها کمک می کند تا فرآیند کسب و کار خود را بهبود و ساده کنند.

بهبود مستمر و اجرای بهترین شیوه های صنعت

پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو 9001 به کسب و کارها کمک می کند تا بهبودهای مستمر و بهترین شیوه ها را برای افزایش کیفیت محصول اجرا کنند. استانداردهای کیفیت در تمامی بخش‌های شرکت مانند تدارکات، عملیات، منبع‌یابی، ساخت و غیره قابل اجرا خواهد بود. بنابراین، تنها محصولات، قطعات و خدماتی که با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند توسط برند ارائه می شوند. این به نوبه خود منجر به کاهش هزینه های سربار، افزایش کیفیت محصول و صرفه جویی در هزینه های کلی در دراز مدت می شود. گواهینامه ISO 9001 همچنین استانداردسازی محصولات را تضمین می کند.

از این رو، محصولات تولید شده یا منابع محلی می توانند با استانداردسازی مشخصات فنی تولید محصول در دسترس بازارهای بین المللی قرار گیرند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه پیاده سازی الزامات سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 اینجا کلیک کنید.

نحوه ایجاد نظرسنجی رضایت مشتری

کدام گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی ایده آل هستند؟ – گواهینامه ایزو 10004

تضمین ایمنی و رضایت مصرف کننده

ISO 10004 راهنمایی در مورد توسعه و اجرای فرآیندهای نظارت و اندازه گیری رضایت مشتری در سازمان ارائه می دهد. این استاندارد از توسعه و اجرای یک چارچوب کلی برای اطمینان از رضایت مشتری پشتیبانی می کند که با بافت سازمان ادغام می شود و بر رهبری و تعهد تمرکز دارد. این استاندارد اصول کلیدی را برای پیاده سازی و حفظ فرآیندهای نظارت و اندازه گیری موثر برای رضایت مشتری مشخص می کند که عبارتند از:

 • تعهد سازمان
 • حصول اطمینان از ظرفیت مؤثر برای مدیریت فرآیندهای نظارت و اندازه گیری
 • شفافیت فرآیندهای نظارت و اندازه گیری
 • قابلیت دسترسی برای تمامی علاقمندان
 • پاسخگویی به نتایج پایش و اندازه گیری
 • یکپارچگی و محرمانه بودن اطلاعات
 • حصول اطمینان از رویکرد مشتری مداری که مسئولیت پذیری و شایستگی را ارتقا می دهد
 • ارائه جدول زمانی برای نظارت و سنجش رضایت مشتری
 • درک و تداوم نظارت و اندازه گیری
مزایای اخذ گواهینامه ایزو 10004 برای شرکت های صادراتی چیست؟

دستیابی به گواهی ISO 10004 برای نظارت بر رضایت مشتری و فرآیندهای اندازه گیری به سازمان شما کمک می کند:

 • به سطوح بالاتری از رضایت مشتری دست یابید.
 • از همسویی با بهترین شیوه ها و معیارهای بین المللی اطمینان حاصل کنید
 • اعتماد مشتریان و ذینفعان خود را در مورد شفافیت و استحکام عملیات با کیفیت خود جلب کنید.
 • دستیابی به مزیت رقابتی در بازار با مشتریان و مشتریان برجسته.
 • کنترل نتایج و روندهای رضایت مشتری خود را حفظ کنید و بر اساس نتایج واقعی برنامه های عملی ایجاد کنید.
 • دستیابی به استفاده کارآمدتر از منابع مورد استفاده برای نظارت و اندازه گیری رضایت مشتری.
 • اهمیت تمرکز بر مشتری را در سازمان ارتقا دهید.
استاندارد ایزو 14001 چیست؟ سیستم مدیریت محیط زیست

کدام گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی ایده آل هستند؟ – گواهینامه ایزو 14001

برای تقویت بیشتر تصویر برند و همچنین بخشی از مسئولیت اجتماعی هر برند، تمیز نگه داشتن محیط است. گواهینامه ISO 14001 به سازمان ها کمک می کند تا وابستگی به منابع طبیعی را کاهش دهند، انرژی را صرفه جویی کنند و اثرات زیست محیطی را کاهش دهند. سازمان‌ها می‌توانند استانداردهای ISO 14001 را پیاده‌سازی کنند و زنجیره تامین و تدارکات خود را ساده‌سازی کنند.

حذف مواد خام یا محصولاتی که تجزیه ناپذیر، تجدید ناپذیر و غیره هستند و یافتن جایگزین هایی برای بسته بندی، طراحی و ساخت که منجر به کاهش اثرات زیست محیطی می شود، کلید صدور گواهینامه ISO 14001 است. کاهش ضایعات و استفاده بهینه از منابع موضوع کلیدی ISO 14001 است که به کسب مزیت رقابتی و اعتماد ذینفعان کمک می کند. استاندارد EMS سازمان را قادر می سازد تا با الزامات قانونی و مقررات دولتی در مورد حفاظت از محیط زیست مطابقت داشته باشد

بنابراین، به سازمان کمک می کند تا از قوانین دولتی تخطی نکند و همچنین از محیط زیست محافظت کند. در عین حال، با به حداقل رساندن تأثیر یک محیط و تأکید بر ساخت محصولات و خدمات با کیفیت، به یک تأسیس تجاری پایدار تبدیل شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتقال به گواهینامه ISO 14001:2015 بیشتر بخوانید.

ISO 45001 جایگزین OHSAS 18001

کدام گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی ایده آل هستند؟ – گواهینامه ISO 45001

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی از چارچوبی برای مدیریت خطرات بهداشتی و استانداردهای ایمنی تشکیل شده است. کاهش حوادث در محل کار و افزایش ایمنی کارکنان تمرکز اصلی گواهینامه ISO 45001 است. شرکت‌های بزرگ و کوچک صادراتی که دارای انبارها و واحدهای تولیدی هستند، می‌توانند گواهینامه ISO 45001 را دریافت کنند تا محل کار خود را از هرگونه حادثه بی‌سابقه ایمن کنند و ایمنی کارگران را افزایش دهند.

گواهینامه ISO 45001 یک فرآیند سیستماتیک مدیریت ریسک، انطباق با مقررات، ترویج شیوه های کار ایمن، بهبود مستمر و غیره را فهرست می کند. ادغام استانداردهای بهداشت و ایمنی در سیستم مدیریت کلی سازمان به دستیابی به پایداری طولانی مدت کمک می کند. این به تعامل بهتر کارمندان کمک می کند و اعتماد را در بین ذینفعان و شرکا ایجاد می کند. همچنین به تصویر برند و مزیت رقابتی شرکت صادراتی می افزاید.

استاندارد ISO 22000 چیست

کدام گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی ایده آل هستند؟ – گواهینامه ایزو 22000 (ایمنی مواد غذایی)

شرکت های صادراتی متخصص در تجارت مواد غذایی، فرآوری مواد غذایی، بسته بندی و حمل و نقل، اخذ گواهینامه ISO 22000 و گواهینامه HACCP ضروری است. بخش‌های تولید مواد غذایی و بخش‌های وابسته توسط قوانین و دستورالعمل‌های سختگیرانه توسط دولت اداره می‌شوند. همچنین سیستم های بازرسی و گواهی واردات و صادرات خاص برای صنایع غذایی وجود دارد. سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی دستورالعمل هایی را در مورد اقدامات ایمنی مواد غذایی، الزامات قانونی، مشخصات مشتریان زنجیره غذایی، سیاست های تضمین کیفیت و غیره ارائه می دهد.

گواهینامه ISO 22000 شامل دستورالعمل های HACCP (تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی) است. این یک رویکرد پیشگیرانه ارائه می دهد که در آن هر مرحله در پردازش، ذخیره سازی و توزیع مواد غذایی برای خطرات احتمالی تجزیه و تحلیل می شود. استاندارد ایمنی غذا یک استاندارد حیاتی است که برای همه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مواد غذایی مورد نیاز است، زیرا عواقب مواد غذایی ناایمن جدی است و جریمه های سنگینی را به خصوص زمانی که در تجارت بین المللی دخیل هستند، در پی خواهد داشت.

گواهینامه ISO 22000 گواهینامه جهانی را تضمین می کند و ایمنی را با تضمین کیفیت (1) 100٪ در سطح جهانی تضمین می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهینامه ISO برای شرکت صادراتی خود، فوراً با تیم متخصص ما صحبت کنید!

پرسش های متداول

کدام گواهینامه های ISO برای شرکت های صادراتی ایده آل هستند؟

1. گواهینامه ایزو 9001 – سیستم مدیریت کیفیت
2. گواهینامه ایزو 10004 – رضایت مندی مشتری و میزان سنجش رضایت مشتری
3. گواهینامه ایزو 14001 – سیستم مدیریت زیست محیطی
4. گواهینامه ایزو 45001 – سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی
5. گواهینامه ایزو 22000 – سیستم مدیریا ایمنی مواد غذایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا