اخذ گواهینامه ایزو و مراحل اخذ ایزو – 2 نکته مهم وضروری

اخذ گواهینامه ایزو معتبر و مراحل دریافت گواهینامه ایزو یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که اغلب مدیران سازمان ها و شرکت ها می پرسند. اگر شما نیز این سوال ها را دارید و به دنبال دریافت ایزو و گرفتن ایزو معتبر هستید و می خواهید مراحل صدور ایزو از مراجع معتبر تحت اعتبار IAF را بشناسید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

تصویر فردی که اقدام به اخذ گواهینامه ایزو معتبر کرده است

نحوه اخذ گواهینامه ایزو : مراحل ، شرایط ، مدارک و نحوه اخذ فوری ایزو

در مقاله پیش روی شما، به صورت شفاف، مراحل اخذ گواهینامه ایزو به همراه ترتیب و توالی فرایندهای آن توضیح داده خواهد شد.

به طور خلاصه، اخذ گواهینامه ایزو در ایران باید توسط CB های مورد تایید مرکز ملی تایید صلاحیت (NACI) یا شرکت های CB مورد تایید انجمن بین المللی IAF صورت پذیرد. برای انتخاب مرجع صدور گواهینامه ISO معتبر در ایران باید به سایت رسمی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران یا انجمن IAF مراجعه کنید.

در مقاله پیش روی شما، من، حسین کریمی مدیریت شرکت ایران گواه، با سابقه اخذ گواهینامه ایزو برای بیش از 1000 شرکت در ایران، به صورت شفاف، مراحل اخذ گواهینامه ایزو به همراه ترتیب و توالی فرایندهای آن را برای شما توضیح خواهم داد.

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو نشان دهنده استاندارد سازی و پیاده سازی الزامات استانداردهای ایزو به وسیله یک سازمان است. گواهینامه ایزو به وسیله یک CB یا نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو صادر می گردد. مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو در ایران بسیار زیاد هستند اما تمام این مراجع معتبر نیستند. گواهینامه ایزو معتبر به وسیله یک CB بین المللی صادر می شود که مورد تایید انجمن اعتبار دهنده IAF است.

گواهینامه ISO تایید می کند که یک سازمان، یا یک شرکت تولیدی همه الزامات استاندارد سازی و تضمین کیفیت را پیاده سازی کرده و از آن به طور فعال استفاده می کند.

اخذ گواهینامه ایزو چیست؟

اخذ گواهینامه ایزو فرآیندی است که در آن یک سازمان، یا شرکت تولیدی توانایی خود را برای پیاده سازی و اجرای الزامات استانداردهای ایزو نشان می دهد. اخذ گواهینامه ایزو معتبر برای یک سازمان با تایید یک نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو یا CB انجام می شود که زیر نظر انجمن اعتبار دهنده IAF است.

من تصمیم دارم به طور ساده و کامل و در چند گام، شرایط اخذ گواهینامه ایزو معتبر و همچنین فرایندهای مرتبط با دریافت گواهینامه ISO معتبر را برای شرکت و یا سازمان شما توضیح دهم:

10 مرحله اخذ گواهینامه ایزو

مراحل اخذ ایزو خیلی پیچیده نیست، فقط کافی است بدانید به کسب و کار شما چه گواهینامه ایزو ای تعلق می گیرد، و سپس مستندات ایزو درخواستی را در مجموعه خود اجرایی کنید. مراحل کامل اخذ گواهینامه ایزو به شرح زیر می باشد.

1. تعیین نیازها با توجه به حوزه فعالیت کسب و کار

استانداردهای ایزو عموماً مختص به حوزه فعالیت شرکت ها هستند. شما باید الزامات سیستم مدیریت متناسب با کسب و کار خود را پیاده سازی کنید. اجرای این الزامات می تواند به ارائه خدمات یا تولیدات با کیفتی منتهی شود. با این حال، تاثیر مستقیم بر تولید یا خدمات ندارد. پس باید حوزه کسب و کار خود را مشخص کنید تا بتوانید الزامات سیستم مدیریت متناسب با آن را اجرایی کنید.

2. انتخاب استاندارد مناسب

به عنوان مثال استاندارد ایزو 9001:2015 (سیستم مدیریت کیفیت)، ایزو 14001 (سیستم مدیریت محیط زیست) و ایزو 45001 (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت) عمومی هستند و هر شرکتی، سازمان یا کسب و کاری می تواند درخواست اخذ آنها را نماید.

سازمان ایزو استانداردهای مخصوص کسب و کارهای تخصصی را نیز تدوین و منتشر کرده است. مثلاً اخذ ایزو 22000 برای کسب و کارهای تولید، بسته بندی، توزیع و خرید و فروش محصولات غذایی.

بعضی از گواهینامه ها مانند نشان CE دارای الزاماتی متفاوتی به نسبت گواهینامه های ایزو هستند. بنابراین برای دریافت و اخذ گواهینامه CE به وسیله شرکت و یا مشاور باید فایل های فنی لازم برای محصول مورد نظر آماده شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله “دریافت گواهینامه CE چرا مهم است؟” را مطالعه کنید.

3. تعیین مرجع صدور ایزو

آیا شما صرفاً جهت تبلیغات، برندینگ، حضور در مناقصه یا نهایتاً حضور در بازارهای اطراف خلیج فارس نیاز به ایزو دارید، آیا فقط نیاز دارید یک گواهینامه ایزو داشته باشید که استعلام شود، پس می توانید از CB های خصوصی اقدام به دریافت ایزو نمایید.

اگر برای اعتبار سنجی توسط سازمانهای دولتی و یا حضور در مناقصات سازمان های دولتی همانند سایپا یدک یا ایرانخودرو نیاز به اخذ ایزو دارید، شما باید توسط مرجع صدور ایزو که از طریق NACI ایران اعتبارسنجی شده، اقدا نمایید.

اگر برای صادرات به کشورهای اروپایی توسعه یافته یا کشورهای درحال توسعه جهت ورود به بازارهای جهانی نیاز به گواهینامه ایزو دارید پیشنهاد می شود از مراجعی که توسط سایت IAF استعلام می شوند اقدام به اخذ ایزو نمایید.

4. تهیه مستندات

تهیه مستندات گام بعدی است، و در به انجام رساندن تهیه مستندات مربوط به استاندارد منتخب سازمان شما، CB های خصوصی می توانند کمک شایسته ای بکنند. برای مثال می توانید در مقاله ای دیگر مدارک و مستندات مورد نیاز استاندارد ایزو 9001 را ببینید.

5. آموزش کارکنان

آموزش کارکنان در این مرحله حیاتی است چراکه تاثیر مستقیم بر پیاده سازی و اجرای صحیح الزامات استاندارد دارد.

6. پیاده سازی و اجرا

چنانچه نیاز به دریافت گواهینامه ایزو 9001 دارید، دستورالعمل ها، چک لیست ها، آیین نامه و روش های اجرای الزامات استاندارد سیستم مدیریت کیفیت (ایزو 9001) را بررسی کنید، مستندات آن را اجرایی کنید و از آنها مراقبت کنید.

7. ممیزی داخلی

مرحله ممیزی داخلی قبل از حسابرسی اصلی، توسط ممیز مرجع صدور ایزو، بسیار حیاتی است. ممکن است شما مسیرهای انحرافی داشته باشید که هنوز شناسایی نشده اند. بنابراین اقدام ممیزی داخلی به شما کمک می کند مسیرهای انحرافی را شناسایی و اقدامات اصلاحی برای آنها تعریف کنید.

ممیزی داخلی می تواند توسط واحد QC یا یک شرکت مشاور ایزو انجام شود. شرکت هایی که در بخش مشاوره برای پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو فعالیت می کنند می توانند به شما جهت تکمیل مدارک و مراحل اخذ ایزو کمک کنند. مسیر دریافت گواهینامه ایزو به کمک مشاور ایزو هموارتر شده و شما هزینه کمتری برای صدور گواهی ایزو پرداخت می کنید.

8. شروع حسابرسی

پس از انجام مراحل بالا و اطمینان از اجرایی شدن کامل مستندات می بایست به مرجع صدور ایزو انتخاب شده اطلاع دهید تا شما را ممیزی کنند.

9. اخذ گواهینامه از یک موسسه معتبر

پس از ارائه گزارش ممیز از فرآیند انجام شده، و تایید اجرای صحیح الزامات استاندارد ایزو، گواهینامه ایزو درخواستی برای متقاضیان توسط تیم فنی مرجع و موسسه معتبر صدور، صادر می شود.

10. حفظ مستندات ایزو

پس از دریافت گواهینامه ایزو شما باید بکوشید تا از مستندات ایجاد شده مراقبت کنید. گواهینامه ایزو صادر شده سه سال اعتبار دارد و شما باید سالیانه اقدام به ممیزی مراقبتی و تمدید گواهینامه ایزو نمایید. برای تمدید گواهینامه ایزو به تمامی مستندات ایزو ایجاد شده در سالهای قبل نیاز دارید.

گواهینامه ایزو سه سال اعتبار دارد و شما باید سالیانه پس از صدور ایزو اقدام به تمدید نمایید. فرآیند ممیزی مراقبتی همانند فرآیند ممیزی صدور خواهد بود و هزینه تمدید گواهینامه ایزو تقریبا 50 درصد هزینه صدور اولیه است.

مطالعه پیشنهادی: گواهینامه ایزو 18404

گواهینامه ایزو چیست و چرا گواهینامه ایزو مهم است

شرایط اخذ گواهینامه ایزو

شرایط اخذ گواهینامه ایزو به شرح زیر است :

 • سازمان اگر لازم باشد باید به دریافت مجوزهای حاکمیتی برای دریافت جواز یا پروانه بپردازد.
 • سازمان از نظر حقوقی تایید باشد و در شرایطی که به صورت صنفی فعالیت دارد باید پروانه های لازم را داشته باشد.
 • شرکت یا سازمان در شرف راه اندازی باشد و یا راه اندازی شده باشد.
 • سازمان لازم است بر اساس قوانین ملی یا حاکمیتی فعالیت داشته باشد.
 • سازمان الزامات هر استاندارد را اجرایی کرده باشد. سازمان می تواند از مشاور واجد صلاحیت در این زمینه بهره گیری کند.

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

مدارک لازم جهت دریافت گواهینامه ایزو معتبر به طور کلی به دو بخش 1- مدارک فنی و تخصصی و 2- مدارک حقوقی و حاکمیتی تقسیم می شوند.

مدارک فنی و تخصصی

 • مستندات مربوط به نوع فعالیت.
 • مستندات مربوط به ثبت منطقه ای.
 • مستندات مربوط به استقرار الزامات استاندارد ایزو درخواستی.
 • مستندات مربوط به آموزش پرسنل.
 • مستندات مربوط به انطباق یا عدم انطباق فرآیندهای شرکت نسبت به استاندارد ایزو درخواستی.
 • مستندات مربوط به اقدامات اصلاحی.
 • مستندات مربوط به حسابرسی داخلی.

شما برای اخذ ایزو معتبر توسط یک مرجع صدور ایزو بین المللی نیاز به مدارک و مستنداتی دارید که انطباق فرآیندهای کاری خود را همگام با استاندارد ایزو تدوین شده نشان دهید.

بنابراین می بایست مستندات استاندارد ایزو را در سازمان خود پیاده سازی نمایید. شما برای اجرایی کردن الزامات استاندارد ایزو و اخذ ایزو نیاز به یک مشاور ایزو دارید. کارشناسان شرکت ایران گواه می توانند در این حوزه شما را راهنمایی کنند.

مدارک حقوقی و حاکمیتی

 • اسناد ثبتی سازمان یا شرکت های حقوقی
 • مدارک ثبتی برای صاحبین علامت های تجاری
 • مجوزهای حاکمیتی (در صورت لزوم)

برای مثال یک کلینیک زیبایی جهت دریافت گواهینامه ایزو موظف است علاوه بر ارائه اسناد ثبتی حقوقی، مجوزهای مورد نیاز از نهاد حاکمیتی ذی صلاح را هم ارائه کند.

واحدهای صنفی که به نام اشخاص حقیقی، باید با ارائه مجوز و پروانه از خدمات مشاوره و صدور گواهینامه ایزو استفاده کنند.

نحوه اخذ فوری گواهینامه ایزو

عموماً CB های خصوصی که جزو دسته سوم هستند اقدام به صدور فوری گواهینامه ایزو می کنند. برخی از CB ها حتی به صورت آنلاین و یک روزه گواهی ISO را صادر می کنند. بنابراین، اخذ فوری گواهینامه ایزو یا صدور گواهینامه ایزو یک روزه در ایران توسط CB (های) خصوصی غیر IAF انجام می شود.

شرکت های پیمانکار جهت ورود به مناقصه درخواست کننده اخذ فوری و سریع گواهینامه ایزو هستند. شما برای دریافت فوری گواهینامه ایزو به مدارک و مستندات خاصی نیاز ندارید و با تکمیل فرم ایزو می توانید طی چند روز گواهی ایزو درخواست شده را دریافت کنید.

اگر تصمیم دارید گواهینامه ایزو فوری بگیرید توصیه می کنیم مقاله “اخذ فوری گواهینامه ایزو” را مطالعه کنید.

گواهینامه ایزو که به صورت فوری صادر می شود دارای کد استعلام بوده و توسط سایت مرجع صدور قابلیت رهگیری و استعلام را دارد. شرکت های صدور فوری گواهینامه ایزو از شما مدارک خاصی برای صدور درخواست نمی کنند و بدون ممیزی گواهینامه ایزو را صادر می کنند.

گواهینامه ایزو که توسط CB های خصوصی صادر می شود به دلایل زیر توسط متقاضیان درخواست می شود.

 1. دارای کد استعلام هستند و استعلام می شوند.
 2. در مدت زمان کوتاهی توسط مرجع صادر می شوند.
 3. هزینه اخذ گواهینامه ایزو از این مراجع پایین است.
 4. توسط کارفرمایان یا شرکت ها تایید می شوند.
 5. گواهینامه ایزو بدون ممیزی صادر می شود.

مرکز مشاوره ایران گواه امور مربوط به اخذ گواهینامه ایزو را به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری انجام می دهد. ما می توانیم توسط راه های ارتباطی همانند ایمیل، واتساپ، تلگرام یا اپلیکیشن داخلی ایتا با متقاضیان در ارتباط باشیم و امور مربوط به دریافت گواهینامه ایزو را پیش ببریم.

مطالعه پیشنهادی: گواهینامه RoHS چیست؟

مزایای اخذ گواهینامه ایزو

با افزایش رقابت تجاری بین سازمان ها در ایران، کسب و کارها تلاش می کنند تولیدات یا خدمات خود را با استانداردهای کیفیت شناخته شده بین المللی تطبیق دهند تا تعداد بیشتری از مصرف کنندگان را جذب کنند. این شرکت ها عمدتاً بر کیفیت کالای تولیدی یا کیفیت ارائه خدمات که ارائه می دهند، تمرکز می کنند.

بنابراین، دریافت گواهینامه ایزو در ایران بعنوان پاسخ نهایی برای تایید کیفیت قابل ارائه به مشتریان عمل می کند. در نهایت برای برآورده کردن الزامات قانونی هر کسب و کار، اخذ گواهینامه ایزو بهترین گزینه پیش رو است. 5 مزایای داشتن گواهینامه ایزو به شرح زیر است.

رضایت مشتری

برآوردن کردن نیازهای مشتریان یکی از مزایای گواهینامه ایزو است. مشتریان برای انتخاب یک سازمان جهت خرید کالا یا خدمات بسیار سخت گیر هستند و مسلماً شرکتی که اقدام به دریافت ایزو کرده می تواند بهترین انتخاب باشد. با اخذ گواهی ایزو، کسب و کارها نه تنها از مزایای کوتاه مدت بهره مند می شوند، بلکه در درازمدت نیز قابلیت بازارپذیری خود را افزایش می دهند. قابل توجه است که یکی از اهداف کلیدی سیستم های مدیریت کیفیت، رضایت مشتری است.

درآمد بیشتر

هنگامی که یک کسب و کار گواهی ایزو را دریافت می کند، می تواند گواهینامه کیفیت خود را تبلیغ کند و همچنین به درخواست های پیشنهادی از سوی شرکت ها پاسخ دهد، که صدور گواهینامه ایزو را ضروری می کند. از آنجایی که اخذ گواهینامه ایزو در سطح جهانی قابل قبول است، کسب و کارها این فرصت را دارند که از فرصت های جدید بازار استفاده کنند که قبل از دریافت مدرک ایزو نمی توانستند با آنها تجارت کنند.

بهبود کیفیت

یک سیستم مدیریت کیفیت (QMS) مستلزم استانداردهای کیفیت است. به این ترتیب، یکی از تأثیرات ادغام یک QMS باید بهبود سطح کیفیت برای کل شرکت باشد. این به معنای بالابردن بهبود کیفیت در محصول یا ارائه خدمات است.

افزایش رضایتمندی بین مشتریان

کیفیت به هر چیزی که تولید می‌کنید، همان‌ طور که مشتریان شما انتظار دارند، ترجمه می‌شود. شما نه تنها الزامات تعیین شده را برآورده خواهید کرد، بلکه نیازهای ضمنی مشتریان را نیز برآورده خواهید کرد. کیفیت به معنای کاهش شکایات مصرف کنندگان و انجام کارهای بیشتر برای حل و فصل آن شکایات است. یک کسب و کار دارای گواهی ایزو از یک سیستم مدیریت کیفیت کارآمد استفاده می کند و به خودی خود می تواند آنچه را که مشتریان انتظار دارند درک کرده و ارائه دهد و رضایت کلی مشتری را افزایش دهد.

توسعه فرهنگ حرفه ای

کسب و کاری که به طور موثر قادر به پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت استاندارد ایزو باشد، می تواند کارکنان خود را توانمند کند. یک QMS دستورالعمل های واضح و مختصر در مورد شرح وظایف و اهداف کیفی را به کارکنان شما ارائه می دهد. ابزارها به عنوان دستورالعمل ها و رویه های کاری و همچنین بازخورد سریع و عملی در مورد عملکرد کارکنان و معیارهای فرآیند عمل می کنند.

مطالعه پیشنهادی: مزایای استاندارد ایزو چیست؟  7 نکته ای که باید بدانید

هزینه اخذ گواهینامه ایزو

هزینه اخذ گواهینامه ایزو توسط مراجع صدور گواهی ISO متفاوت است و بستگی به نوع استاندارد ایزو درخواستی، انتخاب مرجع صدور ایزو، نوع فعالیت سازمان شما، بزرگی یا کوچکی سازمان شما، تعداد پرسنل سازمانی، تعداد سایت های شرکت درخواست کننده و نوسانات ریالی و دلاری، دارد.

هزینه اخذ گواهینامه ایزو چقدر است؟

شما می توانید از طریق شرکت ایران گواه با هزینه های اعلام شده در جداول زیر اقدام به خرید گواهینامه ایزو نمایید.

قیمت دریافت گواهینامه ایزو از مرجع صدور تحت اعتبار NACI ایران به شرح زیر می باشد.

گواهینامه ایزو درخواستیمرجع صدور گواهینامه ایزوانجمن اعتبار دهندهحداقل هزینه صدور ایزو (تومان)
ایزو 9001مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 14001مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 45001مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 27001مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 20000مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 22000مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 50001مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 29001مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 13485مراجع تحت اعتبار NACIIAF10،000،000
ایزو 10002مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 10004مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 21502مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 10006مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 22716مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 26000مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
ایزو 31000مراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
استاندارد HSE-MSمراجع تحت اعتبار NACIIAF7،000،000
استاندارد HACCPمراجع تحت اعتبار NACIIAF10،000،000
استاندارد GMPمراجع تحت اعتبار NACIIAF10،000،000
گواهینامه IMSمراجع تحت اعتبار NACIIAFرایگان

هزینه اخذ گواهینامه ایزو تحت اعتبار انجمن IAF به شرح جدول زیر:

گواهینامه ایزو درخواستیکشور مرجع صادر کنندهانجمن اعتبار دهندهحداقل هزینه صدور ایزو (دلار)
ایزو 9001کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF150$
ایزو 14001کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF150$
ایزو 45001کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF150$
ایزو 27001کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF250$
ایزو 20000کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF250$
ایزو 22000کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF250$
ایزو 50001کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF250$
ایزو 29001کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF250$
ایزو 13485کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF400$
ایزو 10002کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF150$
ایزو 10004کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF150$
ایزو 21502کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF300$
ایزو 10006کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF200$
ایزو 22716کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF200$
ایزو 26000کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF250$
ایزو 31000کره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF250$
استاندارد HSE-MSکره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF150$
استاندارد HACCPکره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF250$
استاندارد GMPکره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAF300$
گواهینامه IMSکره، انگلیس، ایتالیا، ترکیهIAFرایگان
هزینه صدور گواهینامه ایزو از نهادهای تحت اعتبار انجمن IAF

هزینه خرید گواهینامه ایزو  توسط CB های خصوصی یا غیر IAF به شرح زیر است.

گواهینامه ایزو درخواستیکشور مرجع صادر کنندهانجمن اعتبار دهندهحداقل هزینه صدور ایزو (تومان)
ایزو 9001کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 14001کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 45001کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 27001کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 20000کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 22000کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 50001کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 29001کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB1،200،000
ایزو 13485کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB1،500،000
ایزو 10002کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 10004کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 21502کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 10006کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 22716کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 26000کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
ایزو 31000کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
گواهینامه  HSE-MSکانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB800،000
گواهینامه HACCPکانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB1،500،000
گواهینامه GMPکانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB1،500،000
گواهینامه BRCکانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB1،500،000
گواهینامه IFSکانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB1،500،000
گواهینامه FSSC 22000کانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB1،500،000
گواهینامه SFBBکانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB1،500،000
گواهینامه حلال مالزیکانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCB1،500،000
گواهینامه حلال ایرانسازمان حلال ایرانسازمان غذا دارو30،000،000
گواهینامه IMSکانادا، انگلیس، آلمان، ایتالیاASCB – IAFCBرایگان
هزینه خرید گواهینامه ایزو  توسط CB های خصوصی یا غیر IAF

مبالغ اعلام شده در جداول بالا هزینه صفر تا صد صدور گواهینامه ایزو، خرید گواهینامه ایزو و دریافت گواهینامه ایزو می باشد.

مطالعه پیشنهادی: لیست گواهینامه های پرکاربرد ایزو

اعتبار گواهینامه ایزو چقدر است؟

گواهینامه ایزو صادر شده دارای سه سال اعتبار است. شما باید سالیانه گواهینامه ایزو خود را تمدید نمایید تا برای استعلام مشکلی نداشته باشید.

تفاوتی ندارد مرجع صدور دارای اعتبار IAF باشد یا یک مرجع خصوصی گواهینامه ایزو شما را صادر کرده باشد. ممکن است شما از خود سوال کنید که، چرا اعتبار گواهینامه ایزو سه سال است؟

هنگامی که یک سازمان گواهینامه ISO دریافت می کند، برای 3 سال اعتبار دارد. الزامات استاندارد ایزو ایجاد شده برای صدور گواهینامه باید به طور منظم حفظ شود تا تطبیق آنها با الزامات تعریف شده سازمان بین المللی ایزو تایید شود، و به اهداف مورد نظر دست یابد.

 مستندات ایزو باید هم برای بهبود مستمر و هم برای تمدید مجدد حفظ شود. همچنین، مرجع صدور گواهی یا ثبت کننده باید در مدت 3 سال بررسی های دوره ای را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که سیستم حفظ شده و ریشه در فرآیندها و رویه های سازمان دارد.

دریافت گواهینامه ایزو برای سازمان ها و اجرای الزامات استاندارد ایزو یک حرکت  مداوم است و نه یک حالت پایانی. برای شرکت ‌های دارای گواهی، بهبود مستمر و حفظ انطباق، مسیری دشوارتر از صدور گواهینامه برای اولین بار است. اما، این را می توان با مدیریت تغییرات در اسناد و فرآیندها با استفاده از یک سیستم مدیریت کیفیت سازمانی ساده کرد.

مزایای دریافت گواهینامه ایزو توسط مرکز مشاوره ایران گواه

تفاوتی ندارد شما از کدام دسته (مراجع تحت اعتبار IAF یا غیر IAF) نیاز به دریافت گواهینامه ایزو دارید. ما می توانیم از هر دو دسته با کمترین قیمت گواهینامه ایزو درخواستی شما را دریافت کنیم. مزایای اخذ گواهی ایزو توسط ایران گواه به شرح زیر است.

 1. اخذ گواهینامه ایزو از مرجع معتبر تحت اعتبار IAF یا NACI.
 2. تنوع در انتخاب مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو حتی نهادهای غیر IAF.
 3. مشاوره رایگان جهت انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو با توجه به اهداف سازمانی.
 4. ارائه کلیه مستندات ایزو درخواستی.
 5. سه جلسه آموزش رایگان جهت استفاده و پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو.
 6. ارائه گواهینامه IMS رایگان برای متقاضیانی که اقدام به دریافت سه گواهینامه ایزو 9001، ایزو 14001 و ایزو 45001 می کنند.
 7. تعهد بر جوابگویی تمامی چالش ها و سوالات متقاضیان حتی پس از دریافت گواهینامه ایزو.
 8. پشتیبانی و پیگیری با متقاضیان طی سه سال اعتبار گواهینامه ایزو دریافت شده جهت تمدید گواهینامه ایزو.
 9. مرجوع نمودن گواهینامه ایزو دریافت شده در صورت عدم تایید کارفرما.
 10. اخذ گواهینامه ایزو در کوتاه ترین زمان ممکن.
 11. دریافت گواهینامه ایزو با کمترین هزینه ممکن.
 12. شفافیت مالی.
 13. پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو در کوتاه ترین زمان ممکن.

چنانچه برای دریافت گواهینامه ایزو، هزینه صدور گواهینامه ایزو، اخذ گواهینامه ایزو معتبر تحت اعتبار IAF یا نحوه استعلام گواهینامه ایزو سوالاتی داشتید، با ما در تماس باشید.

تجارب موفق شرکت ها در اخذ گواهینامه ایزو

پرسش های متداول

مرجع صدور گواهینامه ایزو کیست؟

مرجع صدور گواهینامه ایزو اختصاراً CB نامیده می شود، (Certification Body) همان مرجع صدور گواهینامه ایزو می باشد. CB (سی بی ها) با نام های تجاری مختلفی و تحت اعتبار کشورهای متفاوتی در ایران فعالیت می کنند. یک CB ممکن است در تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، اراک، مشهد، گیلان، ساری، سمنان یا هر استان دیگری فعالیت و اقدام به صدور گواهینامه ایزو نماید.

هزینه اخذ گواهینامه ایزو چقدر است؟

هزینه اخذ گواهینامه ایزو توسط مراجع صدور گواهی ISO متفاوت است و بستگی به نوع استاندارد ایزو درخواستی، انتخاب مرجع صدور ایزو، نوع فعالیت سازمان شما، بزرگی یا کوچکی سازمان شما، تعداد پرسنل سازمانی، تعداد سایت های شرکت درخواست کننده و نوسانات ریالی و دلاری، دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]

9 دیدگاه دربارهٔ «اخذ گواهینامه ایزو و مراحل اخذ ایزو – 2 نکته مهم وضروری»

 1. بازتاب: استاندارد HSE, گواهینامه HSE, هزینه, صدور, 3 نوع گواهی

 2. بازتاب: مراحل و مدارک اخذ گواهینامه ایزو 45001, ISO 45001, اخذ فوری

 3. بازتاب: HACCP چیست؟ 8 مزیت اخذ گواهینامه HACCP, هزینه, استاندارد

 4. بازتاب: اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و نحوه دریافت آن – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان – نسیم رویش

 5. بازتاب: اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و نحوه دریافت آن - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان - پیشکام نیوز - اخبار ورزشی - سیاسی - اقتصادی

 6. بتول سلطان زاده

  درود و احترام. در راستای بهبود و ارتقای فعالیت های بازرگانی خود با شرکت ایران گواه همکاری داشته و از اخذ گواهی نامه ISO9001 رضایت داریم.
  از راهنمایی ، مساعدت و پیگیری پرسنل محترم کمال تشکر و سپاس را داریم.

  شرکت پترو آذر استیل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا