4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات پیمانکاران چیست؟

اخذ گواهینامه ایزو 9001، گواهینامه ایزو 14001، گواهینامه ایزو 45001 و اخذ گواهینامه IMS، 4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات پیمانکاران است. برای دریافت گواهینامه ایزو جهت حضور در مناقصات، باید با مرجع صدور گواهینامه ایزو معتبر وارد قرارداد شوید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهی ISO جهت حضور در مناقصه در این مقاله مکتوب شده است.

4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات پیمانکاران چیست؟

دریافت گواهینامه ایزو برای حضور در مناقصات مهمترین چالش پیمانکاران است. ارائه گواهینامه ISO یکی از مدارک مهمی است که شرکت های پیمانکاری برای حضور در مناقصه باید داشته باشند.

پس سوالات مهم پیمانکاران جهت اخذ گواهینامه ایزو همانند گواهینامه ایزو مورد تایید برای مناقصات چیست؟، از کجا گواهینامه ایزو معتبر برای حضور در مناقصه دریافت کنم؟، 4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات پیمانکاران چیست؟، مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو برای حضور در مناقصه چیست؟، مدت زمان صدور گواهینامه ایزو برای حضور در مناقصات چقدر است؟ و هزینه صدور گواهینامه ایزو چقدر است؟، می باشد.

مقاله 4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات پیمانکاری توسط تیم فنی شرکت ایران گواه تدوین شده است. شما می توانید با مطالعه این مقاله جواب تمامی سوالات خود را پیدا کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات شرکت های پیمانکاری چیست؟

گواهینامه ایزو 29001 چیست؟, شرح در تصویر

ISO 9001:2015

استاندارد ایزو 9001 یکی از مهمترین و جامع ترین استاندارد های تدوین شده توسط سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) است که موضوع مربوط به سیستم مدیریت کیفیت را عنوان می کند. گواهی ایزو 9001 را تمامی کسب وکارها فارغ از نوع فعالیتی که انجام می دهند می توانند دریافت کنند.

اخذ گواهینامه ایزو 9001 برای شرکا/کارفرمایان بسیار مهم است و پیمانکاران/کسب وکارها با دریافت گواهی ISO 9001 تایید می کنند سیستم مدیریت کیفیت را پیاده سازی کرده اند. برای پیاده سازی و دریافت گواهینامه ایزو 9001 شما می توانید از مشاوره شرکت ایران گواه بهره مند شوید.

دریافت گواهینامه ISO 9001:2015 یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای حضور پیمانکار در مناقصه است و تمامی پیمانکاران بدون در نظر گرفتن نوع فعالیتی که دارند می توانند اقدام به اخذ نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو 14001 چیست

ISO 14001:2015

مسلماً یکی از مواردی که برای کارفرمایان شما مهم است تعهد سازمان شما به محیط زیست است. درخواست بارگذاری گواهینامه ایزو 14001 یکی از مواردی است که در برگه مدارک حضور در مناقصه توسط کارفرمایان مکتوب شده است.

استاندارد ایزو 14001 جزو خانواده ایزو 14000 است که برای آخرین بار توسط سازمان استاندارد ایزو در سال 2015 میلادی ویرایش شد و هنوز ویرایشی جدیدی توسط ISO تدوین نشده است. پس مرجع صدور گواهینامه ایزو همچنان الزامات مربوط به محیط زیست شما را براساس استاندارد ISO 14001:2015 گواهی می کند.

عدم انطباق ها در ایزو 45001

ISO 45001:2018

ممکن است کارفرمایان از شما گواهینامه OHSAS 18000 یا گواهی اوساس 18001 را درخواست کنند. گواهینامه OHS&S 18001 منقضی شده و استاندارد ایزو 45001 جایگزین استاندارد OHSAS 18000 شده است. تا قبل از سال 2018 میلادی کارفرمایان از پیمانکاران خود گواهینامه اوهساس 18001 را جهت حضور در مناقصه مطالبه می کردند ولی از سال 2018 به بعد گواهینامه ایزو 45001 تایید و دریافت می شود.

استاندارد ایزو 45001 الزامات سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را گواهی می کند. پیمانکاران با اخذ گواهینامه ایزو 45001 تایید می کنند آنها موضوعات مربوط به ایمنی و بهداشت محیط کار را درک کرده اند و سلامت کارکنان برای آنها اهمیت دارد.

سیستم مدیریت یکپارچه, شرح در مقاله

گواهینامه IMS

IMS مخفف Integrated management system یعنی سیستم مدیریت یکپارچه است. برخی از کارفرمایان داخل نامه مناقصه درخواست ارائه گواهینامه IMS را کرده اند. در واقع IMS به تنهایی گواهی نمی شود بلکه پیاده سازی سه استاندارد اعلام شده در بالا عنوان می کند که سازمان توانسته تعهدات خود مبنی بر سیستم مدیریت کیفیت، سیستم مدیریت محیط زیست و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را تضمین کند.

گواهینامه IMS اعتبار بین المللی ندارد و درصورت ارائه سه گواهینامه ایزو 9001، ایزو 14001 و ایزو 45001 هست که گواهی IMS اعتبار پیدا می کند.

4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات پیمانکاران در بالا ذکر شد. البته ممکن است با توجه به نوع فعالیتی که پیمانکاران دارند نیاز به گواهینامه هایی همانند HSE هم داشته باشند. اگر حوزه فعالیت شما مربوط به خدمات IT هست پیشنهاد می شود اقدام به اخذ گواهینامه ایزو 27001 نمایید، یا اگر تولید کننده تجهیزات مربوط به صنایع نفت و گاز هستید گواهینامه ایزو 29001 را دریافت کنید.

دریافت گواهینامه ایزو برای حضور در مناقصات

هم اکنون آشنایی کامل با 4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات پیمانکاری را به دست آورده اید و می دانید به چه گواهینامه های ایزو برای حضور در مناقصه نیاز دارید. اما شاید دومین چالش مهم شما این باشد که مرجع صدور گواهینامه ایزو معتبر برای حضور در مناقصه کیست؟

نهاد معتبر که در ایران مرجع صدور گواهینامه ایزو را تایید می کند مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) می باشد. بنابراین، مرجع صدور گواهینامه ایزو معتبر باید توسط NACI براساس استاندارد ایزو 17021 تایید شده باشد. برای شناسایی این مراجع باید به سایت مرکز ملی تایید صلاحیت ایران وارد شوید. (کلیک).

مطمئناً ارائه گواهینامه ایزو منقش به لوگو مهر NACI بالاترین سطح اعتبار برای حضور در مناقصه را دارد. اما مهمترین مشکل پیمانکاران برای اخذ گواهینامه تحت اعتبار NACI مدت زمان ممیزی و صدور گواهینامه ایزو است. آنها نیاز دارند خیلی فوری گواهینامه ایزو را دریافت کنند در صورتی که اگر بخواهند تحت اعتبار NACI دریافت کنند حتماً باید الزامات استاندارد ایزو را در سازمان خود پیاده سازی کرده باشند.

پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو و ممیزی زمان بر بوده که این برخلاف شرایط پیمانکاران است. بنابراین اغلب پیمانکاران جهت حضور در مناقصه از مراجع خصوصی اقدام به دریافت گواهینامه ایزو می کنند. CB های خصوصی ممکن است در تهران، اصفهان، تبریز، سمنان، اهواز یا هر استان دیگری فعال باشند، لذا مهم نیست مرجع صدور ایزو کجا هست و شما از کجا اقدام به دریافت گواهینامه ایزو می کنید. نکته مهم سطح اعتبار مرجع صدور و قابل استعلام بودن گواهینامه ایزو است.

برای دریافت گواهینامه ایزو جهت حضور در مناقصه می توانید با ما در ارتباط باشید.

مدت زمان صدور گواهینامه CE مارک

مدت زمان صدور گواهینامه ایزو جهت حضور در مناقصه چقدر است؟

معمولاً صدور گواهینامه ایزو جهت حضور در مناقصه توسط مراجع صادرکننده خصوصی دو الی 4 روز کاری است.

مدت زمان اخذ گواهینامه ایزو سیستم مدیریت بستگی به مرجع صدور، و سطح اعتبار نهاد صادرکننده گواهی ایزو دارند. اینکه شما بخواهید 4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات را از یک مرجع معتبر بین المللی تحت اعتبار IAF دریافت کنید یا بخواهید از CB های خصوصی گواهینامه ایزو خود را دریافت کنید.

هزینه اخذ گواهینامه ایزو جهت حضور در مناقصه چقدر است؟

شرکت های بیشماری در ایران ادعای صدور گواهینامه ایزو معتبر دارند. برخی از آنها دارای تاییدیه های بین المللی هستند و بسیاری از آنها ساخته پرداخته خود ایرانی ها. لذا دریافت گواهینامه ایزو جهت حضور در مناقصه توسط CB های بین المللی ممکن است گران باشد ولی هزینه اخذ گواهینامه ایزو از CB های خصوصی ارزان تر است.

دریافت مجموع گواهینامه IMS از مرجع خصوصی حدود 5 میلیون تومان می باشد در حالی که بخواهید همین گواهینامه ها را از یک مرجع بین المللی دریافت کنید چیزی حدود 6 برابر این مبلغ را باید هزینه کنید.

استعلام گواهینامه ایزو برای مناقصات پیمانکاران

یکی از دغدغه های پیمانکاران نحوه استعلام گواهینامه ایزو دریافتی و تایید آن توسط کارفرما است. شاید برای شما جالب باشد که اغلب شرکت های پیمانکاری برای حضور در مناقصات از CB های خصوصی اقدام به اخذ گواهینامه ایزو می کنند. مهمترین دلیل این کار آنها پرداخت کمترین هزینه و مدت زمان کوتاه برای صدور ایزو درخواستی است.

اگر از یک شرکت معتبر اقدام به خرید گواهینامه ایزو جهت حضور در مناقصه نمایید، هم گواهینامه های ایزو دریافت شده قابل استعلام هستند و هم اینکه مورد تایید برای کارفرمایان. پس پیشنهاد میکنم قبل از خرید 4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات از مشاوره رایگان شرکت ایران گواه بهره مند شوید.

ما مرجع صدور گواهینامه ایزو در ایران نیستیم بلکه ما مشاور تایید شده هستیم که خدمات مشاوره و رضایت مندی مشتریان ما توسط یک مرجع معتبر مورد تایید NACI، تایید شده است. پس با خیالی آسوده از مشاوره ما سود ببرید.

سوالات متداول

4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات شرکت های پیمانکاری چیست؟

1. ISO 9001:2015
2. ISO 14001:2015
3. ISO 45001:2018
4. گواهینامه IMS
4 گواهینامه ایزو مهم برای مناقصات پیمانکاران در بالا ذکر شد. البته ممکن است با توجه به نوع فعالیتی که پیمانکاران دارند نیاز به گواهینامه هایی همانند HSE هم داشته باشند. اگر حوزه فعالیت شما مربوط به خدمات IT هست پیشنهاد می شود اقدام به اخذ گواهینامه ایزو 27001 نمایید، یا اگر تولید کننده تجهیزات مربوط به صنایع نفت و گاز هستید گواهینامه ایزو 29001 را دریافت کنید.

دریافت گواهینامه ایزو برای حضور در مناقصات از مرجع معتبر

نهاد معتبر که در ایران مرجع صدور گواهینامه ایزو را تایید می کند مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) می باشد. بنابراین، مرجع صدور گواهینامه ایزو معتبر باید توسط NACI براساس استاندارد ایزو 17021 تایید شده باشد. برای شناسایی این مراجع باید به سایت مرکز ملی تایید صلاحیت ایران وارد شوید. (کلیک). برای دریافت گواهینامه ایزو جهت حضور در مناقصه می توانید با ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا